COVID-19

Pirminis profesinis mokymas vyksta kontaktiniu būdu, laikantis saugumo sąlygų

SAUGUMO SĄLYGOS:
• Laikomasi grupių, klasių, srautų atskyrimo principo.
• Uždarose patalpose mokiniai ir darbuotojai dėvi nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones).
• Tarp mokymo veiklose dalyvaujančių asmenų, kai tai leidžia veiklos organizavimo ypatumai, išlaikomas ne mažesnis kaip 2 metrų atstumas.
• Patalpos vėdinamos ir dezinfekuojamos.
• Sudarytos sąlygos rankų higienai ir dezinfekcijai.
• Stebima darbuotojų, mokinių sveikatos būklė stebima: sudaromos sąlygos matuotis temperatūrą. Kontaktinėse veiklose negali dalyvauti asmenys, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (pvz., karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.). Jie turi nedelsdami palikti mokymo vietą. Rekomenduojama pasitikrinti dėl COVID-19 ligos registruojantis Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba adresu www.1808.lt.turinys.

Informuojame, kad epidemiologinei situacijai pablogėjus ir pasikeitus LR Vyriausybės nurodymams, galimi mokymo organizavimo pakeitimai.

Tęstinis profesinis mokymas vyksta kontaktiniu būdu, laikantis reikalavimų
Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. vasario 26 d. Nr. 152 „Dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo“ nutarimo 2021 m. rugpjūčio 11 d. pakeitimas Nr. 651).

REIKALAVIMAI:
1. asmuo yra pasiskiepijęs viena iš šių COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinų:
1.1. praėjus vienai savaitei nuo „Comirnaty“ ar „Spikevax“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą, išskyrus šio nutarimo 1.5 papunktyje nurodytą atvejį;
1.2. praėjus 2 savaitėms nuo „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos dozės suleidimo;
1.3. praėjus 4 savaitėms, bet ne daugiau kaip 13 savaičių nuo pirmos „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo, išskyrus šio nutarimo 1.5 papunktyje nurodytą atvejį;
1.4. po antros „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
1.5. praėjus 2 savaitėms nuo „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „Vaxzevria“ vakcinos vienos dozės suleidimo asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu;
1.6. praėjus vienai savaitei nuo „Comirnaty“ ar „Vaxzevria“ vakcinos antrosios dozės suleidimo, jei pirmajai skiepo dozei buvo naudojama „Vaxzevria“ vakcina, o antrajai – „Comirnaty“ vakcina arba atvirkščiai;
1.7. Iki šių metų spalio 15 d. studentai, vakcinuoti viena vakcinos doze (jei pilną vakcinacijos schemą sudaro dvi vakcinos dozės), PGR tyrimus Galimybių pasui gauti mobiliuose punktuose galės atlikti nemokamai.
2. asmuo persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir:
2.1. diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 210 dienų (bet ne anksčiau, nei asmeniui baigėsi paskirtos izoliacijos terminas) arba
2.2. asmuo prieš mažiau nei 60 dienų yra gavęs teigiamą (kai nustatomi antiS, anti-S1 arba anti-RBD IgG antikūnai prieš SARS-CoV-2) kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio imunologinio tyrimo atsakymą, išskyrus atvejus, kai serologinis tyrimas atliekamas po skiepijimo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina;
3. asmuo, kuriam atlikus COVID-19 tyrimą gautas neigiamas rezultatas, – ne anksčiau nei prieš 48 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus SARSCoV-2 PGR tyrimą.

Informuojame, kad epidemiologinei situacijai pablogėjus ir pasikeitus LR Vyriausybės nurodymams, galimi mokymo organizavimo pakeitimai.

Savanoriškas testavimasis
Vadovaudamasi 2021 m. rugpjūčio 27 d. Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu Nr. A-3011 „Dėl pavedimo organizuoti, koordinuoti ir vykdyti testavimą Kauno miesto savivaldybės teritorijoje esančiose ugdymo įstaigose“ ir 2021 m. rugpjūčio 24 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu Nr. V-1927 „Dėl pavedimo organizuoti, koordinuoti ir vykdyti testavimą ugdymo įstaigose“ aktualios redakcijos nuostatomis, ir Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro direktorės įsakymu V-225, bei siekiant užtikrinti COVID-19 ligos tarp Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro bendruomenės narių plitimo kontrolę, mažinti šios ligos židinių ar protrūkių skaičių ir užtikrinti saugias kontaktinio ugdymo sąlygas bus vykdomas testavimas COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) įtarti ar diagnozuoti taikant savikontrolę greitaisiais SARS-CoV-2 antigeno testais.

Sutikimo dėl dalyvavimo centro vykdomame testavime covid-19 ligai (koronaviruso infekcijai) įtarti ar diagnozuoti forma

Darbuotojų, mokinių ir kitų lankytojų DĖMESIUI
Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre:

 1. Vykstant ugdymo procesui pašaliniai asmenys į įstaigą neįleidžiami.
 2. Draudžiama atvykti asmenims, kuriems privaloma izoliacija, izoliacijos laikotarpiu.
 3. Visi vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas).
 4. Įėję į patalpas lankytojai privalo dezinfekuoti rankas ir laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.
 5. Į įstaigą neįleidžiami asmenys, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pvz.: karščiavimas 37,3⁰C, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).
 6. Lankytojai su darbuotojais turi laikytis 2 m atstumo vienas nuo kito.

Pasireiškus ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų ir kitų užkrečiamų ligų požymiams: sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir kt., rekomenduojama skambinti Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju konsultacijai nuotoliniu būdu.

Atsakymai į klausimus apie skiepijimą nuo COVID-19

Psichikos sveikata pandemijos metu
Remdamiesi tyrimo rezultatais ir naujausiomis pasaulinėmis gairėmis, psichologai išskyrė pagrindines praktines rekomendacijas, kaip pagerinti savo psichologinę savijautą pandemijos metu. Saugokime ir palaikykime vieni kitus!

Primename, jog Karaliaus Mindaugo PMC mokiniai ištisus mokslo metus gali kreiptis psichologinės ir socialinės pagalbos, kai patiria emocinius sunkumus, kamuoja slegiančios mintys, kyla kitų įvairių sunkumų.

Kviečiame registruotis konsultacijoms:
Psichologė Rita Laužackienė: +370 68744642, el. paštas: rita.lauzackiene@kaupa.lt
Socialinė pedagogė Nijolė Dinapienė: +370 68239067, el. paštas: nijole.dinapiene@kaupa.lt

Kas yra saviizoliacija ir kodėl jos būtina laikytis, jeigu buvo tiesioginis kontaktas su covid-19 teigiamu:
14 dienų nuo kontakto su Covid teigiamu likite namuose ar kitoje gyvenamojoje aplinkoje). Visą izoliavimosi laiką tiesiogiai nekontaktuokite su kitais žmonėmis:

 • venkite kontaktų artimesnių nei 2 m. atstumu;
 • nepriiminėkite svečių namuose;
 • nevažiuokite viešuoju transportu.

Pasirūpinkite nuotoliniu būdu maistu ir kitomis būtinomis priemonėmis ar paprašykite draugų arba giminaičių ar kt., kad jums jas pristatytų į namus. Jei reikia pratęsti Jums paskirtus vaistus, kreipkitės į savo šeimos gydytoją nuotoliniu būdu. Atkreipiame dėmesį, kad nesilaikant izoliavimo namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje taisyklių, vadovaujantis Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo 9 straipsniu, gali būti taikoma būtinoji izoliacija arba būtinasis hospitalizavimas. Nesilaikant Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo reikalavimų dėl izoliavimo, asmeniui yra taikoma administracinė, civilinė, baudžiamoji atsakomybė.

Naudinga nuoroda: https://nvsc.lrv.lt/

Saugos ir prevencijos priemonės pamokų ir praktinių užsiėmimų metu:

 • Siekiant užtikrinti mokinių ir mokytojų saugumą, pamokų ir pertaukų metų privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones ir išlaikyti bent 1 m atstumą tarp pamokoje dalyvaujančių mokinių bei mokytojo.
 • Rankoms skirtus dezinfekcinius skysčius galima rasti prie įėjimų į visus Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro pastatus.
 • Pamokų tvarkaraščiai yra sudaromi taip, kad būtų užtikrintas kuo mažesnis grupių judėjimas tiek tarp pastatų, tiek tarp auditorijų.
 • Tarp užsiėmimų planuojamos pertraukos, kad pakaktų laiko tinkamam patalpų vėdinimui ir valymui.

Nemaža dalis užsikrėtimo atvejų yra susiję su kelionėmis, todėl venkite arba atidėkite vizitus į šalis, kurios yra įtrauktos į COVID-19 paveiktų šalių sąrašą. Informaciją apie rizikos šalis galite sekti www.koronastop.lt interneto svetainėje.

Jeigu jaučiate ligos simptomus
Jeigu jaučiate ligos simptomus (karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas), skambinkite nemokamu, visą parą visoje Lietuvoje veikiančiu Koronos karštosios linijos telefonu 1808, praneškite apie susirgimo aplinkybes ir vykdykite medikų nurodymus. 

Algoritmai, kaip elgtis, jei ugdymo įstaigos darbuotojas ar mokinys susirgo COVID-19 liga

Rekomendacijos