COVID-19

Remiantis LR vyriausybės nutarimais:

1. Rekomenduojama uždarose patalpose dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius.
2. Įėję į patalpas lankytojai privalo dezinfekuoti rankas ir laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.
3. Vykstant ugdymo procesui pašaliniai asmenys į įstaigą neįleidžiami.
4. Draudžiama atvykti asmenims, kuriems privaloma izoliacija, izoliacijos laikotarpiu.
5. Į įstaigą neįleidžiami asmenys, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pvz.: karščiavimas 37,3⁰C, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).
6. Bendraujant Centro patalpose rekomenduojama laikytis 2 m atstumo.

Pasireiškus ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų ir kitų užkrečiamų ligų požymiams: sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir kt., rekomenduojama skambinti Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju.

Pirminis profesinis mokymas vyksta kontaktiniu būdu, laikantis saugumo sąlygų

SAUGUMO SĄLYGOS:
• Laikomasi grupių, klasių, srautų atskyrimo principo.
• Uždarose patalpose mokiniai ir darbuotojai dėvi nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius).
• Tarp mokymo veiklose dalyvaujančių asmenų, kai tai leidžia veiklos organizavimo ypatumai, išlaikomas ne mažesnis kaip 2 metrų atstumas.
• Patalpos vėdinamos ir dezinfekuojamos.
• Sudarytos sąlygos rankų higienai ir dezinfekcijai.
• Stebima darbuotojų, mokinių sveikatos būklė stebima: sudaromos sąlygos matuotis temperatūrą. Kontaktinėse veiklose negali dalyvauti asmenys, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (pvz., karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.). Jie turi nedelsdami palikti mokymo vietą. Rekomenduojama pasitikrinti dėl COVID-19 ligos registruojantis Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba adresu www.1808.lt.turinys.

Informuojame, kad epidemiologinei situacijai pablogėjus ir pasikeitus LR Vyriausybės nurodymams, galimi mokymo organizavimo pakeitimai.

Testavimas
Anot specialisto, testavimas buvo ir bus svarbus pandemijos valdymo įrankis, nes koronavirusus platina užsikrėtę žmonės, kuriuos būtina kuo greičiau nustatyti testuojant ir taip nutraukti virusų plitimo ir platinimo grandinę. Dažniau testuojant greitaisiais antigeno testais galima pasiekti geresnius rezultatus, nei testuojant retai ir brangiais bei šiuo metu sunkiau prieinamais PGR testais.
Darbuotojų, mokinių ir kitų lankytojų DĖMESIUI
Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre:

 1. Vykstant ugdymo procesui pašaliniai asmenys į įstaigą neįleidžiami.
 2. Draudžiama atvykti asmenims, kuriems privaloma izoliacija, izoliacijos laikotarpiu.
 3. Visi vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas).
 4. Įėję į patalpas lankytojai privalo dezinfekuoti rankas ir laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.
 5. Į įstaigą neįleidžiami asmenys, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pvz.: karščiavimas 37,3⁰C, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).
 6. Lankytojai su darbuotojais turi laikytis saugaus atstumo vienas nuo kito.

Pasireiškus ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų ir kitų užkrečiamų ligų požymiams: sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir kt., rekomenduojama skambinti Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju konsultacijai nuotoliniu būdu.

Atsakymai į klausimus apie skiepijimą nuo COVID-19

Daugiau apie skiepus čia: 

Kviečiame žiūrėti transliaciją apie vaikų skiepijimą nuo koronaviruso infekcijos. Pokalbyje dalyvauja: • Kauno klinikų Vaikų ligų klinikų vadovas profesorius Rimantas Kėvalas • LSMU Vaikų ligų klinikos docentė, vaikų ligų gydytoja, mokslininkė Lina Jankauskaitė.

Psichikos sveikata pandemijos metu
Remdamiesi tyrimo rezultatais ir naujausiomis pasaulinėmis gairėmis, psichologai išskyrė pagrindines praktines rekomendacijas, kaip pagerinti savo psichologinę savijautą pandemijos metu. Saugokime ir palaikykime vieni kitus!

Primename, jog Karaliaus Mindaugo PMC mokiniai ištisus mokslo metus gali kreiptis psichologinės ir socialinės pagalbos, kai patiria emocinius sunkumus, kamuoja slegiančios mintys, kyla kitų įvairių sunkumų.

Kviečiame registruotis konsultacijoms:
Psichologė Rita Laužackienė: +370 68744642, el. paštas: rita.lauzackiene@kaupa.lt
Socialinė pedagogė Nijolė Dinapienė: +370 68239067, el. paštas: nijole.dinapiene@kaupa.lt

Izoliavimosi trukmė ir reikalavimai
Nuo 2022-02-23 sąlytį su COVID-19 sergančiais žmonėmis turėjusiems asmenims – izoliacija nebeprivaloma! Sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga turėjusiems asmenims, kuriems izoliavimas buvo paskirtas iki įsakymo įsigaliojimo dienos, izoliavimo terminas gali būti nutrauktas, jiems kreipiantis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą. 

Plačiau:https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/salyti-su-covid-19-serganciais-zmonemis-turejusiems-asmenims-izoliacija-nebeprivaloma?fbclid=IwAR2iLtudRUBtjtAUkcBrDAgIPfKGxxFPuFdB8ggu-gQ51FrHG-rvp6HM2io

Izoliacija privaloma tik patvirtintiems COVID-19 ligos atvejams ir asmenims, kuriems įtariamas koronavirusas, kol laukiama tyrimo atsakymo.
 
Izoliuotis reikia:
 • simptomų turintiems ar gavusiems teigiamą savikontrolės testą asmenims, laukiantiems PGR tyrimo ar antigeno testo atsakymo,
 • gavusiems teigiamą PGR tyrimo ar antigeno testo atsakymą.

Daugiau informacijos galite rasti čia:

Saugos ir prevencijos priemonės pamokų ir praktinių užsiėmimų metu:

 • Siekiant užtikrinti mokinių ir mokytojų saugumą, pamokų ir pertraukų metų privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (medicinines kaukes arba respiratorius) ir išlaikyti saugų atstumą tarp pamokoje dalyvaujančių mokinių bei mokytojo.
 • Rankoms skirtus dezinfekcinius skysčius galima rasti prie įėjimų į visus Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro pastatus.
 • Pamokų tvarkaraščiai yra sudaromi taip, kad būtų užtikrintas kuo mažesnis grupių judėjimas tiek tarp pastatų, tiek tarp auditorijų.
 • Tarp užsiėmimų planuojamos pertraukos, kad pakaktų laiko tinkamam patalpų vėdinimui ir valymui.

Jeigu jaučiate ligos simptomus
Jeigu jaučiate ligos simptomus (karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas), skambinkite nemokamu, visą parą visoje Lietuvoje veikiančiu Koronos karštosios linijos telefonu 1808, praneškite apie susirgimo aplinkybes ir vykdykite medikų nurodymus. 

Daugiau Sveikatos apsaugos ministerijos teikiamų nurodymų rasite čia.

Algoritmai, kaip elgtis, jei ugdymo įstaigos darbuotojas ar mokinys susirgo COVID-19 liga
Rekomendacijos