lt en

Priimame mokytis:

  • po 12 klasių (programos trukmė 30 savaičių), programos kodas P43072301;
  • turinčius 1 ar daugiau kvalifikacijų (programos trukmė 30 savaičių), programos kodas T43072303.

Galimybė derinti darbą su mokslais. Prašymai mokytis pildomi LAMA BPO informacinėje sistemoje. Nuoroda į sistemą: https://lamabpo.lt/profesinis-mokymas/

Būsimo darbo specifika

Asmuo, įgijęs avalynės gamintojo kvalifikaciją, galės dirbti avalynės gamybos ir avalynės taisymo veiklą vykdančiose įmonėse. Avalynės gamintojas dirba su batviršių siuvimo, užtraukimo, formavimo, padų tvirtinimo ir taisymo įranga bei darbo įrankiais. Svarbios šios asmeninės savybės: tikslumas, kruopštumas, atsakingumas, darbštumas ir gebėjimas koncentruoti dėmesį.

Kvalifikaciją sudarančioms kompetencijoms įgyti skirti moduliai:

„Avalynės surinkimas“ – modulyje susipažinsite su pėdų anatomija, sužinosite avalynės surinkimo būdus; išmoksite parinkti medžiagas, darbo priemones ir įrankius, reikalingus avalynės gamybai;  gebėsite sureguliuoti formavimo ir užtraukimo įrangą; išmoksite paruošti ir pritvirtinti vidpadžius prie kurpalių bei užtraukti batviršius ant kurpalių. Išmoksite pagrindinius padų prisiuvimo būdus.

„Avalynės taisymas“ – modulyje išmoksite avalynės apžiūros metu nustatyti avalynės nusidėvėjimo lygį bei tipą; parinkti avalynės defektų taisymui medžiagas, įrangą, darbo priemones ir įrankius; apskaičiuoti avalynės taisymo kaštus. Susipažinsite su avalynės taisymo technologijomis, išmoksite gaminti keičiamų detalių lekalus, išpjauti ir apdoroti detales tolimesnių technologinių operacijų atlikimui; išmoksite prisiūti, priklijuoti detales; atlikti sutaisytos avalynės apdailą.

Pasirenkamieji moduliai:

„Ortopedinės ir terapinės avalynės batviršių konstravimas ir lekalų gamyba“* – modulyje išmoksite konstruoti ortopedinės ir terapinės avalynės batviršius bei gaminti ortopedinės ir terapinės avalynės batviršių lekalus.

„Ortopedinės ir terapinės avalynės kurpalių paruošimas ir batviršių surinkimas“* – modulis skirtas susipažinti su ortopedinių priemonių kojų ir pėdų korekcijai gamybos technologija bei išmokti.

pritaikyti standartinius kurpalius individualios ortopedinės avalynės gamybai. Modulyje išmoksite pasiūti ortopedinės ir terapinės avalynės batviršius.

„Šokių avalynės gamyba“* – šiame modulyje išmoksite gaminti avalynę liaudies bei pramoginiams šokiams.

*Pasirenkamieji moduliai skirti tik pirminei mokymo programai (P43072301).

Įgytų kompetencijų vertinimas

Kompetencijų vertinimas vyksta įsisavinus (baigus) kiekvieną modulį. Baigiamąją užduotį sudaro dvi dalys: teorinė (testas) ir praktinė.
Baigus visą modulinę programą vyksta Įgytų kompetencijų vertinimas – testas ir praktinė užduotis (iš visų programos mokymosi rezultatų).

Visą avalynės gamintojo modulinę profesinio mokymo programą galite rasti čia. 

Prašymai mokytis pildomi LAMA BPO informacinėje sistemoje. Nuoroda į sistemą: https://lamabpo.lt/profesinis-mokymas/

Išsami informacija tel. +370 626 64580.

Dalintis su draugais: