lt en

Slaugytojo padėjėjas (Kaune ir Palangoje)

Priimame mokytis:

  • po 10 klasių (programos trukmė 2, 5 metai, kartu su viduriniu išsilavinimu), programos kodas P42091301.
  • po 12 klasių (programos trukmė 1 metai), programos kodas P43091301;
  • turinčius 1 ar daugiau kvalifikacijų (programos trukmė 1 metai), programos kodas T43091302.

Mokytis galima Kaune ir Palangoje. Galimybė derinti darbą su mokslais. Prašymai mokytis pildomi LAMA BPO informacinėje sistemoje. Nuoroda į sistemą: https://lamabpo.lt/profesinis-mokymas/

Būsimo darbo specifika

Asmuo, įgijęs slaugytojo padėjėjo kvalifikaciją, galės dirbti asmens sveikatos priežiūros įstaigose, turinčiose galiojančią įstaigos asmens sveikatos priežiūros licenciją teikti bendrosios praktikos slaugos ir (ar) kitas asmens sveikatos priežiūros paslaugas, kurias pagal teisės aktų reikalavimus kartu su kitais asmens sveikatos priežiūros specialistais turi teikti ir slaugytojo padėjėjas.

Kvalifikaciją sudarančioms kompetencijoms įgyti skirti moduliai:

„Higieninių paciento reikmių tenkinimas“ – išmoksite atlikti paciento higieninę priežiūrą, padėti maitinti pacientą. 

„Paciento slaugymas ir pagalba atliekant slaugos ar akušerijos veiksmus“ – gebėsite supažindinti pacientą su laikina gyvenamąja aplinka asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, padėti slaugos specialistui arba akušeriui slaugyti pacientą, slaugos specialistui paruošti ir atlikti pacientui reabilitacines procedūras, rūpintis mirštančiais pacientais bei jų artimaisiais.

„Pacientų išskyrų ir sekretų tvarkymas“ – išmoksite surinkti paprastus ėminius tyrimams, pakuoti ir gabenti juos į laboratoriją slaugos specialistui prižiūrint, gebėsite prižiūrėti vemiantį, zonduojamą, drenuojamą pacientą, prižiūrėti kateterį ir sekti diurezę, stebėti tuštinimąsi ir šlapinimąsi slaugos specialistui prižiūrint.

„Techninių darbų atlikimas“ – išmoksite gaminti ir naudoti dezinfekcinius tirpalus, stebėti infuzijas, paruošti ir prižiūrėti slaugos priemones, kurių reikia slaugos veiksmams atlikti, tvarkyti mirusiuosius.

„Įvadas į darbo rinką“ – realioje darbo aplinkoje įsivertinsite įgytas kompetencijas. Susipažinsite su būsimo darbo specifika. Įsivertinsite asmenines integracijos į darbo rinką galimybes.

Pasirenkamieji moduliai:

„Pagalba slaugos specialistui stiprinant paciento sveikatą ilgalaikėje slaugoje“* -išmoksite padėti slaugos specialistui formuoti pacientui sveikos gyvensenos įgūdžius, slaugos specialistui taikyti ligų ir traumų prevencijos priemones.

„Pagalba rūpinantis moterimi nėštumo, gimdymo bei pogimdyviniu laikotarpiu“* – gebėsite rūpintis moterimi nėštumo laikotarpiu, padėti rūpintis moterimi gimdymo ir pogimdyminiu laikotarpiais.

„Pagalba slaugos specialistui paliatyvioje slaugoje“* – išmoksite padėti slaugos specialistui teikti paliatyvią pagalbą, naudoti nemedikamentines skausmo mažinimo priemones.

*Moduliai „Pagalba slaugos specialistui stiprinant paciento sveikatą ilgalaikėje slaugoje“, „Pagalba rūpinantis moterimi nėštumo, gimdymo bei pogimdyviniu laikotarpiu“ ir „Pagalba slaugos specialistui paliatyvioje slaugoje“ skirti tik pirminėms mokymo programoms (P42091301, P43091301).

Įgytų kompetencijų vertinimas

Kompetencijų vertinimas vyksta įsisavinus (baigus) kiekvieną modulį. Baigiamąją užduotį sudaro dvi dalys: teorinė (testas) ir praktinė.
Baigus visą modulinę programą vyksta Įgytų kompetencijų vertinimas – testas ir praktinė užduotis (iš visų programos mokymosi rezultatų).

Visą slaugytojo padėjėjo modulinę profesinio mokymo programą galite rasti čia.

Susidomėjote? Prašymai mokytis pildomi LAMA BPO informacinėje sistemoje: https://lamabpo.lt/profesinis-mokymas/

Išsami informacija tel. +370 626 64580.

Dalintis su draugais: