lt en

Priimame mokytis:

  • po 10 klasių (programos trukmė 2,5 metai), programos kodas P42101201 (įgyjant vidurinį išsilavinimą);
  • po 10 klasių (programos trukmė 30 sav.), programos kodas P32101202 (suteikiama tik profesinė kvalifikacija);
  • po 12 klasių (programos trukmė 1,5 metų), programos kodas P43101202;
  • turinčius 1 ar daugiau kvalifikacijų (programos trukmė 1 metai), programos kodas T43101203.
  • **turinčius 1 ar daugiau kvalifikacijų (programos trukmė 30 savaičių, suteikiama tik profesinė) programos kodas T32101202.

Galimybė derinti darbą su mokslais. Prašymai mokytis pildomi LAMA BPO informacinėje sistemoje. Nuoroda į sistemą: https://lamabpo.lt/profesinis-mokymas/

Būsimo darbo specifika

Įgiję kirpėjo kvalifikaciją galėsite dirbti grožio salonuose, kirpyklose, dienos SPA, kosmetikos kabinetuose pagal verslo liudijimą, pagal individualios veiklos pažymą arba būti įdarbinti įmonėje kaip darbuotojai. Absolventas žinos vadybos, įvaizdžio kūrimo, profesinės etikos pagrindus, klientų aptarnavimo principus. Gebės profesionaliai bendrauti su klientais, išklausyti pageidavimus bei patarti, parinkti ir naudoti plaukų priežiūros kosmetines priemones ir medžiagas, analizuoti grožio salonų darbą, saugiai dirbti bei prižiūrėti kirpėjo įrankius ir įrenginius, įvertinti paslaugų išlaidas ir efektyvumą, vertinti plaukų būklę, trinkti ir masažuoti galvą, kirpti, garbanoti, tiesinti ir dažyti plaukus, modeliuoti šukuosenas, gimtąja ir užsienio kalbomis naudotis profesine literatūra, žinynais, katalogais, informacinėmis priemonėmis ir technologijomis, savo veikloje taikyti ekonomikos, verslo, darbo saugos, higienos ir aplinkosaugos žinias.

Kvalifikaciją sudarančioms kompetencijoms įgyti skirti moduliai:

„Plaukų kirpimas“ – sužinosite kirpėjo asmens higienai, darbo drabužiams ir elgsenai keliamus reikalavimus.  Susipažinsite su galvos odos ir plaukų sandara, išmoksite diagnozuoti plaukų, bei galvos odos būklę, parinkti kosmetines medžiagas ir priemones plaukų priežiūros procedūroms pagal jų paskirtį, poveikį plaukams ir žmogaus organizmui, ištrinkti plaukus, atlikti galvos masažą, konsultuoti klientą dėl plaukų priežiūros. Susipažinsite su plaukų kirpimui, sušukavimui naudojamų įrankių paskirtimi, priežiūra, išmoksite teisingai ir tikslingai juos laikyti, naudoti pagal teikiamą procedūrą. Išmoksite atlikti trumpalaikį plaukų sušukavimą įvairiomis technikomis ir įrankiais. Taip pat mokysitės atlikti bazinius kirpimus, kirpti ir skusti barzdas, ūsus. 

„Plaukų dažymas“ – mokysitės dažyti plaukus ilgalaikiais plaukų dažais, šviesinti plaukus. Išmanysite plaukų dažymo ilgalaikiais plaukų dažais dažymo technologiją, mokysitės sudaryti plaukų dažų mišinių receptūras, dažyti plaukus ilgalaikiais plaukų dažais naudojant įvairias plaukų dažymo technikas.

„Šukuosenų modeliavimas“ – mokysitės atlikti trumpalaikį ir ilgalaikį plaukų garbanojimą ir tiesinimą. Formuoti įvairias šukuosenas: apibūdinti šukuosenų stilius, šukuosenos komponavimo principus, kompozicinio centro esmę. Klasifikuoti šukuosenas. Suplanuoti šukuoseną remiantis kliento plaukų ir veido analize. Parinkti priemones bei dekorą šukuosenai atlikti. Atlikti šukuoseną pagal planą.

 „Moterų plaukų kirpimas ir dažymas“  susipažinsite  su galvos odos ir plaukų sandara, sužinosite kirpėjo asmens higienai, darbo drabužiams ir elgsenai keliamus reikalavimus. Išmoksite diagnozuoti plaukų, bei galvos odos būklę, parinkti kosmetines medžiagas ir priemones plaukų priežiūros procedūroms pagal jų paskirtį, poveikį plaukams ir žmogaus organizmui, ištrinkti plaukus, atlikti galvos masažą, konsultuoti klientą dėl plaukų priežiūros. Susipažinsite su plaukų kirpimui, sušukavimui naudojamų įrankių paskirtimi, priežiūra, išmoksite teisingai ir tikslingai juos laikyti, naudoti pagal teikiamą procedūrą. Išmoksite atlikti trumpalaikį plaukų sušukavimą įvairiomis technikomis ir įrankiais, atlikti bazinius moterų plaukų kirpimus. Mokysitės sudaryti plaukų dažų mišinių receptūras, dažyti plaukus, naudojant įvairias plaukų dažymo technikas.

„Vyrų ir vaikų plaukų kirpimas“ – susipažinsite su vyrų ir vaikų plaukų kirpimui, sušukavimui naudojamų įrankių paskirtimi, priežiūra, išmoksite teisingai ir tikslingai juos laikyti, naudoti pagal teikiamą procedūrą.  Mokysitės ištrinkti vyrų ir vaikų plaukus, kirpti plaukus įvairiomis technikomis pagal bazines formas, sušukuoti plaukus po kirpimo.

„Įvadas į darbo rinką“skirtas įsivertinti, formuoti ir realioje darbo vietoje demonstruoti įgytas kompetencijas.

Pasirenkamieji moduliai:

„Netradiciniai plaukų kirpimai ir dažymai“*– susipažinsite su plaukų kirpimų šiuolaikinėmis tendencijomis ir netradicinėmis technikomis. Išmoksite kirpti plaukus netradiciniais plaukų kirpimo būdais.

„Plaukų priauginimas“* – mokysitės ilginti ir tankinti plaukus naudojant pridėtinius plaukus ir prižiūrėti priaugintus plaukus.

„Plaukų puoselėjimo procedūros“* mokysitės atlikti plaukų struktūros atstatymo ir palaikymo procedūras kosmetinėmis priemonėmis. Atlikti plaukų puoselėjimo procedūras priemonėmis iš natūralių medžiagų.

„Šukuosenų formavimas“*susipažinsite su šukuosenų tipais, jų pritaikymą pagal veido formą, parinkti šukuosenos elementus. Mokysitės parinkti priemones, įrankius ir medžiagas šukuosenos formavimui. Suformuoti šukuoseną pagal numatytą planą.

„Šukuosenų dekoro gaminimas“*susipažinsite su šukuosenų dekoro priemonių gaminimo technikomis. Mokysitės kurti šukuosenos dekoravimo priemones.

*Pasirenkamieji moduliai „Netradiciniai plaukų kirpimai ir dažymai“, „Plaukų priauginimas“, „Plaukų puoselėjimo procedūros“, „Šukuosenų formavimas“ ir „Šukuosenų dekoro gaminimas“  skirti tik pirminei mokymo programai (P42101201, P43101202).

Įgytų kompetencijų vertinimas

Kompetencijų vertinimas vyksta įsisavinus (baigus) kiekvieną modulį. Baigiamąją užduotį sudaro dvi dalys: teorinė (testas) ir praktinė. Baigus visą modulinę programą vyksta įgytų kompetencijų vertinimas – testas ir praktinė užduotis.

Visą kirpėjo modulinę profesinio mokymo programą galite rasti čia.

Susidomėjote? Prašymai mokytis pildomi LAMA BPO informacinėje sistemoje: https://lamabpo.lt/profesinis-mokymas/

Išsami informacija tel+370 626 64580.

Dalintis su draugais: