lt en

Gyvūnų prižiūrėtojas (Kaune ir Palangoje)

Priimame mokytis: 

  • po 10 klasių (programos trukmė 3 metai), programos kodas M43081101;
  • po 12 klasių (programos trukmė 2 metai), programos kodas M44081101;
  • turinčius 1 ar daugiau kvalifikacijų (programos trukmė 1,5 metų), programos kodas T43081102.

Galima mokytis Kaune ir Palangoje. Galimybė derinti darbą su mokslais. Prašymai mokytis pildomi LAMA BPO informacinėje sistemoje. Nuoroda į sistemą: https://lamabpo.lt/profesinis-mokymas/

Būsimo darbo specifika

Modulinė gyvūnų prižiūrėtojo profesinio mokymo programa skirta parengti kvalifikuotą, atitinkantį darbo rinkos reikalavimus gyvūnų prižiūrėtoją, gebantį teikti gyvūnų priežiūros paslaugas namuose, gyvūnų globos įstaigose, veterinarijos gydyklose, gyvūnų viešbučiuose ar prekybos įstaigose bei gyvūnų globos ir gerovės, renginių su gyvūnais aptarnavimo paslaugas.

 

Kvalifikaciją sudarančioms kompetencijoms įgyti skirti moduliai:

„Gyvūnų laikymo teisiniai reglamentai“ – susipažinsite su  pagrindiniais LR ir ES teisės aktais, reglamentuojančiais gyvūnų teises, gerovę ir globą. Taikysite gyvūnų globos ir gerovės reikalavimus teikiant paslaugas. Žinosite gyvūnų ženklinimo ir registravimo reikalavimus.

„Šunų auginimas“ – išsiaiškinsite šunų anatomines ir fiziologines, bei elgesio savybes, išmoksite atlikti higienos procedūras, atpažinti sergantį gyvūną  ir suteikti pirmąją veterinarinę pagalbą. Išmoksite saugaus bendravimo su šunimis pagrindus, kūno kalbos atpažinimo principus. Sužinosite  šunų poreikius ir priežiūros reikalavimus įvairiais gyvenimo tarpsniais (nuo gimimo iki senatvės). Išmoksite parinkti pašarus, šerti, sudaryti mitybos racioną. Susipažinsite su šunų veisimo ir selekcionavimo reikalavimais.

„Kačių auginimas“ – išsiaiškinsite kačių anatomines ir fiziologines, bei elgesio savybes, išmoksite atlikti higienos procedūras, atpažinti sergantį gyvūną  ir suteikti pirmąją veterinarinę pagalbą. Išmoksite saugaus bendravimo su katėmis pagrindus, kūno kalbos atpažinimo principus. Sužinosite  kačių poreikius ir priežiūros reikalavimus įvairiais gyvenimo tarpsniais (nuo gimimo iki senatvės). Išmoksite parinkti pašarus, šerti, sudaryti mitybos racioną. Susipažinsite su kačių veisimo ir selekcionavimo reikalavimais.

„Egzotinių priežiūra“ – susipažinsite su  egzotinių gyvūnų rūšimis, organų sistemomis, jų fiziologija, išmoksite atpažinti sergantį gyvūną ir suteikti jam pirmąją veterinarinę pagalbą. Sužinosite apie  egzotinių gyvūnų veisimą, poreikius, priežiūros bei šėrimo reikalavimus nuo gimimo iki senatvės. Išmoksite įrengti   ir prižiūrėti egzotinių gyvūnų gyvenamąją aplinką, konsultuoti klientus egzotinių gyvūnų įsigijimo ir priežiūros klausimais.

„Gyvūnų globos ir gerovės kūrimas“ – susipažinsite su  gyvūnų globos ir gerovės organizacijų veiklos principais bei prioritetais. Sužinosite  elgesio su gyvūnais etikos normas. Išmoksite  gyvūnų globos ir gerovės paslaugų teikimo praktikos vietoje, kūrybiškai spręsti visuomenės vaidmens didinimo problemas gerinant gyvūnų globą ir apsaugą.

„Renginių su katėmis aptarnavimas“ – susipažinsite su  skirtingų veislių kačių eksterjero vertinimo kriterijais, sužinosite  renginių su katėmis aptarnavimo principus ir renginio vykdymo eigą. Išmoksite paruošti parodos ekspozicijų vietą, paruošti katę parodai.

„Renginių su šunimis aptarnavimas“ – susipažinsite su  skirtingų veislių šunų eksterjero vertinimo kriterijais, sužinosite  renginių su šunimis  rūšis, aptarnavimo principus ir renginio vykdymo eigą. Išmoksite paruošti parodos ekspozicijų vietą, ringo dresūros ar šunų sporto pasirodymo vietą, paruošti šunį parodai.

„Šunų dresūra“ – Susipažinsite su šunų dresūros pagrindais,  šuns dresavimo parodai ar sportui  principais. Išmoksite taikyti bazinio šuns paklusnumo komandas.

„Įvadas į darbo rinką“ –  realioje darbo aplinkoje įsivertinsite įgytas kompetencijas. Susipažinsite su būsimo darbo specifika. Įsivertinsite asmenines integracijos į darbo rinką galimybes.

Pasirenkamieji moduliai:

„Gyvūnų kailio priežiūra“* – sužinosite apie gyvūno kailio ypatybes, susipažinsite su gyvūnų kailio priežiūros įrankiais, priemonėmis, jų panaudojimu skirtingų veislių gyvūnams. Išmoksite atlikti gyvūno higienines kailio priežiūros (grumingo) procedūras (šis modulis vykdomas mokantis tik pirminėje mokymo programoje).

„Gyvūnų kailio kirpimas“* – sužinosite apie gyvūnų veislei būdingus kirpimus ir šukuosenų modeliavimo principus. Išmoksite apkirpti gyvūną veislei būdingu kirpimu ir modeliuoti šukuosenas (šis modulis vykdomas mokantis tik pirminėje mokymo programoje).

* Moduliai  „Gyvūnų kailio priežiūra“ ir „Gyvūnų kailio kirpimas“ skirti tik pirminėms mokymo programoms (M43081101 ir M44081101).

Įgytų kompetencijų vertinimas

Kompetencijų vertinimas vyksta įsisavinus (baigus) kiekvieną modulį. Baigiamąją užduotį sudaro dvi dalys: teorinė  (testas) ir praktinė. Baigus visą modulinę programą vyksta Įgytų kompetencijų vertinimas – testas ir praktinė užduotis (iš visų programos mokymosi rezultatų).

Visą gyvūnų prižiūrėtojo modulinę profesinio mokymo programą galite rasti čia.

Susidomėjote? Prašymai mokytis pildomi LAMA BPO informacinėje sistemoje: https://lamabpo.lt/profesinis-mokymas/

Išsami informacija tel. +370 626 64580.

Dalintis su draugais: