lt en

Video naujienos

Rinkis profesiją – kviečiame mokytis!

Jei visada svajojote apie praktišką profesiją, kuri suteiktų galimybę dirbti mėgstamą darbą – kviečiame mokytis! Birželio 3 – rugpjūčio 5 d. vyksta priėmimas į Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrą! Pasinaudokite savo šansu įgyti ar keisti profesiją. Susipažinkite išsamiau: https://www.kaupa.lt/mokymu-programos.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras – didžiausias ir populiariausias paslaugų sektoriaus profesijų mokymo centras Lietuvoje. Besimokantieji praktinius įgūdžius tobulina specializuotose ir moderniose praktinio mokymo bazėse, yra aktyvūs įvairių profesinio meistriškumo konkursų dalyviai, gali didžiuotis pergalėmis čempionatuose ir konkursuose. Būsimus specialistus moko kompetentinga profesijos mokytojų – praktikų komanda. Tarp jų – ir tarptautinės klasės teisėjai, ir pasaulinio lygio čempionatų dalyviai bei kviestiniai lektoriai.

Būsimųjų floristų ir vizažistų kūrybinis projektas

Kai suvienija jėgas vizažisto ir floristo specialybių mokiniai sukuriami nuostabūs darbai. Tuo buvo galima įsitikinti apsilankius baigiamajame projekto „Karaliaus Mindaugo PMC 2024 m. spalvų paletė“ etape, kuomet buvo pristatyti mokinių sukurti įvaizdžiai. Makiažai ir gėlių aksesuarai modeliams buvo kuriami pagal penkias spalvas – mėlyną, violetinę, ciklameną, oranžinę ir geltoną. Tai spalvos, kurios buvo pasirinktos ir 2024 metų Karaliaus Mindaugo PMC įvaizdžio dizainui.

Rinktis praktiškai – įgyk profesiją!

2023 m. birželio 1 d. – rugpjūčio 7 d. vyksta pagrindinis priėmimas mokytis į Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrą, kuris visoje šalyje garsėja praktinio mokymo bazių gausa ir inovatyvumu, absolventų pergalėmis konkursuose ir čempionatuose, sutelkta profesionalų, mokytojų-praktikų komanda. 

Žirgo simuliatoriaus pristatymas

Žirgininkystės darbuotojo profesiją Karaliaus Mindaugo PMC pasirinkę žmonės gali praktikuotis su išskirtiniu jojimo simuliatoriumi – vieninteliu tokiu Baltijos šalyse tarp šiuos specialistus ruošiančių mokymo įstaigų. Jojimo simuliatoriaus pagalba būsimieji žirgininkystės darbuotojai mokomi taisyklingos laikysenos, sėdėsenos ant žirgo bei pačio žirgo valdymo. Šis simuliatorius pripildytas įvairiausių sensorių, kurių pagalba žirgas reaguoja į žmogaus atliekamus veiksmus. Juda jis trimis pagrindiniais aliūrais – žingsnis, risčia ir zovada. 

Jėgos pratimai – naudingi sveikatai ir gerai savijautai

Karaliaus Mindaugo PMC būsimiesiems masažuotojams ir paramedikams dėstanti sveikos gyvensenos specialistė ir trenerė Vilma Povilionienė rekomenduoja jėgos pratimus atlikti kiekvienam žmogui, kuris nori sustiprinti visą kūną ir užkirsti kelią įvairioms ligoms.

Kalėdinio dekoro idėjos

Karaliaus Mindaugo PMC floristikos profesijos mokytoja Greta Lendraitytė dalijasi keliais praktiškais patarimais, kaip galima susikurti mielas kalėdines puošmenas šventiniam stalui ar namams. Kviečiame žiūrėti!

Moderni kalėdinė kompozicija su floristu Antanu Mažonu

Karaliaus Mindaugo PMC floristikos profesijos mokytojas video pamokoje demonstruoja, kaip paprastai ir žaismingai namuose galima susikurti išskirtinę kalėdinę kompoziciją. „Ši kompozicija atspindi mane ir mano Kalėdas, tačiau keičiant spalvas, žaisliukus, gyvus augalus puikiai gali papuošti ir daugelio žmonių namus“, – sako floristas ir priduria, kad ši kompozicija tarsi dėlionė, kurioje galima žaisti detalėmis.

Rudeninė kompozicija

Susikurti rudeninę namų puošmeną nesudėtinga, o pats procesas – ramina ir atpalaiduoja. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro floristikos profesijos mokytoja Jolita Jaciunskienė dalinasi praktine pamoka, kaip pažingsniui susikurti jaukią floristinę kompoziciją.

Rinkis profesiją!

Jei jau seniai svajojate įgyti grožio, sveikatos, socialinės gerovės ar verslo krypties profesiją – dabar pats tinkamiausias metas tą svajonę paversti realybe! 2022 m. birželio 1 – rugpjūčio 5 d. vyksta priėmimas mokytis į Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrą! Prašymai teikiami internetu: https://profesinis.lamabpo.lt/.

Kaip naudoti turniketą

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro paramedikų profesijos mokytojas bei Karo medicinos tarnybos paramedikas Audrius Paukštys demonstruoja, kaip teisingai naudoti turniketą. Kviečiame mokytis, nes niekada nežinai, kada gali prireikti gelbėti gyvybę.

Vargina kosulys? Specialistė pataria, kaip pagerinti atsikosėjimo funkciją

Šaltuoju metų laiku padidėja sergamumas įvairiomis peršalimo ligomis, kurias dažnai lydi varginantis kosulys. „Kai kosulys tampa drėgnu galima tam tikrų vibracinių masažų ir specialių kvėpavimo pratimų pagalba palengvinti atsikosėjimo funkciją“, – sako Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro masažo profesijos mokytoja, kineziterapeutė Jonė Šulginienė. Daugiau kaip 10 metų aktyvia masažo ir kineziterapijos praktika užsiimanti specialistė dalinasi atsikosėjimą skatinančiais praktiniais patarimais, kurie tinka įvairaus amžiaus žmonėms.

Kaip teisingai nukirpti augintiniui nagus

Nagų kirpimas tai viena pagrindinių higieninių procedūrų mūsų augintiniams. Būsimiesiems gyvūnų prižiūrėtojams Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre dėstanti profesijos mokytoja Viktorija Gončarova pataria, kaip šią procedūrą atlikti patiems namuose.

Rankų odos priežiūra

Makiažo klaidos

Kaip tinkamai nuvalyti makiažą

Tempimo pratimai

Veido odos priežiūra

Pradinis gaivinimas

„Laiku suteikta pirmoji pagalba gali išgelbėti žmogaus gyvybę. Tam, kad nelaimės akivaizdoje būtų galima iš karto imtis gaivinimo veiksmų, pravartu nuolat atnaujinti žinias ir įsidėmėti pagrindinius suaugusio žmogaus gaivinimo principus“, – sako Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro paramedikų profesijos mokytoja Irena Malašauskienė.
Specialistė praktiškai demonstruoja, kaip teisingai atlikti pradinį suaugusio žmogaus gaivinimą ir naudoti automatinį išorinį defibriliatorių. Kviečiame mokytis!

Savimasažas

„Savimasažas gali tapti veiksmingu ir visiems prieinamu pagalbos sau būdu, siekiant atpalaiduoti raumenų įsitempimą. Pasitelkus labai paprastas pagalbines priemones – kamuoliuką ar volą – galima labai efektyviai sau padėti“, – teigia Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro sportinio masažo dėstytojas Arnius Mickevičius ir kviečia išmokti kelis nesudėtingus, tačiau labai naudingus pratimus.

Kuriame šventinę puokštę

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro floristikos profesijos mokytoja Evelina Grėbliauskė pataria, kaip nesudėtingai galima susikurti šventinę puokštę spiralinio komponavimo būdu. Keletas praktinių patarimų tam, kad Jūsų puokštė atrodytų estetiškai ir tarsi iš floristikos salono! Norite išmokti daugiau? Kviečiame rinktis floristo profesiją! Karaliaus Mindaugo PMC dirba savo profesijai atsidavę profesionalai, o praktika atliekama modernioje „Floristikos studijoje“.

Pirmoji pagalba užspringus

Ar tikrai žinote, ką reiktų daryti, jeigu staiga užspringote ir nėra kas jums padėtų? Arba, jeigu netikėtai užspringo šalia esantis žmogus? Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro paramedikų profesijos mokytojas, skubios medicinos gydytojas Karolis Klimavičius kartu su paramediku Tautvydu Bielevičiumi vaizdo pamokoje demonstruoja, kokius pirmosios pagalbos veiksmus reiktų atlikti užspringus kūdikiui, suaugusiajam bei sau pačiam, kai nieko nėra šalia.