lt en

Projektas „STEP-UP“: kuriame modulį, kaip dirbti su išmaniuoju gimdymo manekenu „Noelle“

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras kaip parneris dalyvauja tarptautiniame Erasmus+ projekte „STEP-UP“, kurio metu kuriami intelektualiniai produktai, skirti dualinio mokymo aplinkoje dirbantiems meistrams. Dualinis mokymas – tai toks profesijos mokymo būdas, kuriame teorinis bei praktinis profesijos mokymai yra atskirti bei vykdomi dviejose vietose: teorinė dalis profesinio mokymo įstaigoje ir praktinė dalis ‒ tai yra didžioji dalis mokymosi laikotarpio ‒ įmonėje. Taikant dualinio mokymo principus ugdymas organizuojamas ir Karaliaus Mindaugo PMC, tad projektas aktualus siekiant stiprinti profesinio rengimo centruose bei įmonėse dirbančių praktinio mokymo specialistų kompetencijas.

Projekto metu analizuojamos partnerių iš Ispanijos, Italijos ir Vokietijos patirtys, organizuojami tarpusavio mokymosi seminarai dualinio mokymo organizavimo temomis. Siekiama parengti inovatyvų pedagoginį modelį įmonėse dirbančių meistrų kvalifikacijos tobulinimui.

Kuriamas modulis, kaip naudotis išmaniuoju gimdymo manekenu

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Sveikatos priežiūros skyriaus vedėja Rūta Matulevičienė ir paramedikų profesijos mokytojas Karolis Klimavičius projekto „STEP-UP“ metu kuria išsamias instrukcijas bei video algoritmus praktikos meistrams, kaip naudotis „NOELLE“ išmaniuoju gimdymo manekenu.

 „Technologijos labai sparčiai žengia į priekį, o mes – kartu su jomis. Būsimieji paramedikai Karaliaus Mindaugo PMC įgyja praktinius įgūdžius naudodamiesi pačia moderniausia įranga. Puiku, kai gerąja patirtimi galime pasidalinti ir tarptautiniu lygmeniu“, – teigia R. Matulevičienė.

„NOELLE“ išmanusis gimdymo manekenas su kūdikio gimimo ir gaivinimo simuliacija leidžia būsimiesiems paramedikams pasiruošti teikti pagalbą gimdymo metu. Naudojantis šiuo išmaniuoju manekenu galima nuodugniai pažinti gimdymo biomechanizmą, tobulinti Leopoldo manevro ir apčiuopos įgūdžius, nustatant vaisiaus poziciją, stetoskopu klausyti, kaip plaka vaisiaus širdis, atlikti gimusio kūdikio gaivinimą ir dar daug kitų svarbių funkcijų.

Karantino metu tarptautiniai projekto susitikimai vyksta nuotoliniu būdu. 2021 m. vasario 19 d. Pinardi nuotolinio susitikimo metu diskutuota, kaip dualinis mokymas gali padėti jaunuoliams iš socialinės rizikos šeimų integruotis darbo rinkoje bei skatinti jų užimtumą. Tema bus plėtojama ir vasario 26 d. nuotolinio susitikimo metu.

Dalintis su draugais: