Praktiški patarimai, kaip tinkamai valyti ir prižiūrėti avalynę žiemą (video)

Tinkama avalynės priežiūra žiemą būtina norint, kad batai tarnautų ir džiugintų ne vienerius metus. Kaip teisingai valyti bei džiovinti batus šaltuoju sezonu pataria Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro avalynės gamintojo specialybės profesijos mokytoja Birutė Sinkutė.

Kaip teisingai nuvalyti

Anot specialistės, grįžus iš lauko būtina batus iš karto nuvalyti drėgna kempine ar skudurėliu. Jeigu ant batų susidaro druskų žiedas, rekomenduojama avalynę nuvalyti lygiomis dalimis sumaišytu acto ir vandens tirpalu. Po nuvalymo avalynę palikti džiūti 24 valandas.

Visi žinome, kad avalynę reikia impregnuoti, valyti batų tepalu. O ar žinojote, kad tam puikiai tinka ir liaudiškos priemonės. Pavyzdžiui, ricinos aliejaus lašas suteikia odai blizgumo. Batų blizginimui puikiai tinka ir bananų žievė. Iš pradžių reiktų batus ištepti bananų žieve, o po to nublizgintu sausu skudurėliu.

Blogą avalynės kvapą puikiai šalina citrinos žievelė palikta per naktį batuose arba soda, kurią įpilame į batų vidų ir paliekame per naktį. Iš ryto iškračius sodą lauk, blogas kvapas tikrai būtų dingęs.

Kaip teisingai džiovinti

Svarbiausia prisiminti, kad drėgnos avalynės jokiu būdu negalima džiovinti ant radiatoriaus, ar prie židinio. Dėl to gali atšokti padas, suskilinėti oda. Avalynę reiktų džiovinti natūraliomis sąlygomis, kambario temperatūroje, apie 24 valandas. Tam, kad džiovinimo metu batai išlaikytų formą, rekomenduojama į jų visų prikišti laikraščių. Jie sutraukia drėgmę. Jeigu ant laikraščių užlašinsime kelis lašus arbatmedžio aliejaus, tai batai ne tik kvepės, bet ir bus dezinfekuoti.

Specialistė rekomenduoja žiemos metu rinktis natūralios odos ir patogios pakulnės batus, nes nuo pėdų biomechanikos priklauso netgi bendra žmogaus savijauta. Kviečiame žiūrėti video, kuriame specialistė dalijasi naudingais patarimais ir pamokėle, kaip patys galime pasigaminti puikius vidpadžius, kad kojos visada būtų sausos ir nešaltų.

Dalintis su draugais: