lt en

Priimame mokytis:

  • po 12 klasių (programos trukmė 30 savaičių), programos kodas P43072301;
  • turinčius 1 ar daugiau kvalifikacijų (programos trukmė 30 savaičių), programos kodas T43072303.

Galimybė derinti darbą su mokslais. Prašymai mokytis pildomi LAMA BPO informacinėje sistemoje. Nuoroda į sistemą: https://lamabpo.lt/profesinis-mokymas/

Būsimo darbo specifika

Asmuo, įgijęs avalynės gamintojo kvalifikaciją, galės dirbti avalynės gamybos ir avalynės taisymo veiklą vykdančiose įmonėse. Avalynės gamintojas dirba su batviršių siuvimo, užtraukimo, formavimo, padų tvirtinimo ir taisymo įranga bei darbo įrankiais. Svarbios šios asmeninės savybės: tikslumas, kruopštumas, atsakingumas, darbštumas ir gebėjimas koncentruoti dėmesį. Avalynės gamintojas privalo atlikti sveikatos profilaktinį patikrinimą, turėti asmens medicininę knygelę arba privalomojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą. Avalynės gamintojas savo veikloje vadovaujasi darbuotojų saugos ir sveikatos, ergonomikos, darbo higienos, priešgaisrinės saugos ir aplinkosaugos reikalavimais.

Kvalifikaciją sudarančioms kompetencijoms įgyti skirti moduliai:

Avalynės surinkimas – įgyjamos kompetencijos:

„Užtraukti batviršius ant kurpalių“ – susipažinsite su pėdų anatomija; avalynės sudėtinėmis dalimis – viršaus, apačios ir tarpinėmis detalėmis; sužinosite avalynės surinkimo būdus; išmoksite parinkti medžiagas, darbo priemones ir įrankius, reikalingus avalynės gamybai;  gebėsite sureguliuoti formavimo ir užtraukimo įrangą; išmoksite paruošti ir pritvirtinti vidpadžius prie kurpalių; išmoksite išpjauti ir apdoroti avalynės detales, pasiūti ir paruošti batviršius užtraukimui; paruošti sutvirtinančias detales užtraukimo operacijų atlikimui; užtraukti batviršius ant kurpalių.

„Formuoti avalynės padus“ – sužinosite padų formavimo būdus, keliamus technologinius reikalavimus atliekamoms operacijoms; susipažinsite su padų formavimui reikalingų žaliavų ir medžiagų asortimentu, jų savybėmis; padų formavimui skirta įranga, įrankiais ir darbo priemonėmis; galimais padų formavimo defektais.

„Pritvirtinti avalynės padus“ – susipažinsite su mechaniniais ir cheminiais avalynės padų tvirtinimo būdais; padų tvirtinimo technologiniais reikalavimais, galimais defektais; avalynės apačios detalių tvirtinimo įranga ir įrankiais;  išmoksite priklijuoti avalynės padus.

„Prisiūti avalynės padus“ – susipažinsite su įvairiais avalynės padų prisiuvimo metodais, keliamais technologiniais reikalavimais, galimais defektais;  padų prisiuvimui naudojama  įranga ir įrankiais; išmoksite prisiūti avalynės padus.

Avalynės taisymas – įgyjamos kompetencijos:

„Nustatyti avalynės defektus“ – išmoksite avalynės apžiūros metu nustatyti avalynės nusidėvėjimo lygį, nusidėvėjimo tipą; parinkti avalynės defektų taisymui medžiagas, įrangą, darbo priemones ir įrankius; apskaičiuoti avalynės taisymo kaštus.

„Taisyti avalynę“ – susipažinsite su avalynės taisymo technologijomis, operacijų seka, galimais sutaisytos avalynės defektais; išmoksite gaminti keičiamų detalių lekalus, išpjauti ir apdoroti detales tolimesnių technologinių operacijų atlikimui; išmoksite prisiūti, priklijuoti detales; atlikti sutaisytos avalynės apdailą.

„Įvadas į darbo rinką“ –  realioje darbo aplinkoje įsivertinsite įgytas kompetencijas. Susipažinsite su būsimo darbo specifika. Įsivertinsite asmenines integracijos į darbo rinką galimybes.

Įgytų kompetencijų vertinimas

Kompetencijų vertinimas vyksta įsisavinus (baigus) kiekvieną modulį. Baigiamąją užduotį sudaro dvi dalys: teorinė(testas) ir praktinė.
Baigus visą modulinę programą vyksta Įgytų kompetencijų vertinimas – testas ir praktinė užduotis (iš visų programos mokymosi rezultatų).

Visą avalynės gamintojo modulinę profesinio mokymo programą galite rasti čia. 

Prašymai mokytis pildomi LAMA BPO informacinėje sistemoje. Nuoroda į sistemą: https://lamabpo.lt/profesinis-mokymas/

Išsami informacija tel. +370 626 64580.

Dalintis su draugais: