Naudinga žinoti: kaip naudotis neįgaliojo vežimėliu (video)

Asmenų su negalia skaičius visame pasaulyje vis labiau auga. Vien Lietuvoje yra daugiau kaip 300 tūkst. neįgaliųjų. Tai lemia visuomenės senėjimas ir augantis žmonių, sergančių lėtinėmis ligomis, skaičius. Dėl įvairių priežasčių sutrikus judėjimo funkcijai dažnai žmonėms prireikia neįgaliojo vežimėlio, kuris yra pats svarbiausias jų pagalbininkas.

„Niekada negalime žinoti, kada mūsų pagalbos gali prireikti judėjimo negalią turinčiam žmogui. Tad kiekvienam pravartu būti žinoti, kaip naudotis neįgaliojo vežimėliu, kokios pagrindinės jo konstrukcinės dalys ir kaip neįgaliajam padėti išmokti naudotis slankiąja lenta“, – teigia Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro socialinio darbuotojo padėjėjo mokymo programos profesijos mokytoja EVELINA MAŠČINSKĖ.

Anot mokytojos, šios žinios labai aktualios būsimiesiems socialinio darbuotojo padėjėjams, nes jie bendrauja su socialinių paslaugų klientais, kuriems dažnai reikalinga lydinčiojo asmens pagalba. Tarp visų modulių, kurių mokosi socialinio darbuotojo padėjėjai, yra ir slaugomo asmens priežiūros modulis, kurio metu mokomasi maitinti slaugomą asmenį, teikti pirmąją pagalbą ir pagalbą jam judant.

„Besirenkantys šią profesiją žmonės įvertina poreikį darbo rinkoje ir siekia aktualaus amato. Įgiję šią kvalifikaciją asmenys gali dirbti sveikatos, globos bei ugdymo įstaigose: senelių namuose, įvairaus tipo ligoninėse, slaugos namuose, vaikų namuose, teikti socialines paslaugas asmenims klientų namuose ir kt. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras vykdo aktyvų bendradarbiavimą su socialiniais partneriais visoje Lietuvoje. Tai atveria mokiniams platesnes praktikos ir įsidarbinimo galimybes, leidžia organizuoti bendrus mokymus, projektus, renginius“, – pasakoja E. Maščinskė

Kviečiame žiūrėti video pamoką, kaip naudotis neįgaliojo vežimėliu. Jeigu trokštate įgyti labai reikalingą ir prasmingą socialinio darbuotojo padėjėjo profesiją, kviečiame mokytis!

Dalintis su draugais: