Integruota pamoka su išmaniuoju gimdymo manekenu „Noelle“

2023 01 24

Būsimieji paramedikai Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre praktinius įgūdžius tobulina naudodamiesi pačia naujausia įranga. Šis profesinio mokymo centras vienintelis Lietuvoje paramedikų rengimui turi įsigijęs mokomąjį greitosios pagalbos automobilį bei įvairius išmaniuosius manekenus. Vienas jų – inovatyvus gimdymo manekenas „Noelle“ su kūdikio gimimo ir gaivinimo simuliacija. Naudodamiesi juo, paramedikai nuodugniai susipažįsta gimdymo biomechanizmu bei praktiškai pasiruošia teikti pagalbą gimdymo metu. Šios žinios aktualios ne tik būsimiesiems paramedikams, bet ir slaugytojų padėjėjams.

Sausio 23 d. Karaliaus Mindaugo PMC besimokantys būsimieji slaugytojų padėjėjai turėjo puikią progą susipažinti su „Noelle“ integruotoje pamokoje „Nekomplikuotas gimdymas ir pagrindiniai priežiūros principai jo metu“. Anot Karaliaus Mindaugo PMC Socialinių paslaugų skyriaus profesijos mokytojos Rūtos Tukanienės, pamokoje gauta informacija leido pagilinti būsimųjų specialistų žinias apie pacientų slaugymą ir pagalbą atliekant slaugos bei akušerijos veiksmus. Pamoką vedusios paramedikų profesijos mokytojos Indrė Ignotienė ir Neringa Baltrūnienė praktiškai pademonstravo ir pristatė nekomplikuoto gimdymo situaciją ir supažindino su „Noelle“ veikimo principais.

Mokantis su „Noelle“ galima tobulinti Leopoldo manevro ir apčiuopos įgūdžius nustatant vaisiaus poziciją, stetoskopu klausyti, kaip plaka vaisiaus širdis, atlikti gimusio kūdikio gaivinimą ir dar daug kitų svarbių funkcijų. Manekenas gali simuliuoti net 6 skirtingas komplikuoto gimdymo situacijas, tokias kaip naujagimio pečių distocija, virkštelės iškritimas ar masyvus kraujavimas.

Džiugu, kad paramedikai gali mokytis naudodamiesi naujausia įranga ir profesionaliai pasiruošti būsimam darbui. Daugiau apie paramediko profesiją: https://www.kaupa.lt/mokymu-programos/paramedikas.

Dalintis su draugais: