lt en

Slaugytojo padėjėjas (Kaune ir Palangoje)

Priimame mokytis:

• po 12 klasių (programos trukmė 1 metai), programos kodas M44091301;

• turinčius 1 ar daugiau kvalifikacijų (programos trukmė 1 metai), programos kodas T43091301.

Mokytis galima Kaune ir Palangoje. Galimybė derinti darbą su mokslais. Prašymai mokytis pildomi LAMA BPO informacinėje sistemoje. Nuoroda į sistemą: www.profesinis.lamabpo.lt.

Būsimo darbo specifika

Įgiję Slaugytojo padėjėjo kvalifikaciją galėsite dirbti valstybinėse ir privačiose gydymo įstaigose, greitosios medicinos pagalbos stotyse ir skyriuose, ligoninių ir pacientų priėmimo skyriuose, policijos komisariato areštinėse, laisvės atėmimo vietų sveikatos priežiūros įstaigose, kariuomenėje, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos padaliniuose, laivuose, civilinės aviacijos įstaigose, sporto klubuose, pasienio apsaugos tarnyboje.

Kvalifikaciją sudarančioms kompetencijoms įgyti skirti moduliai:

„Higieninių paciento reikmių tenkinimas“ – pažinsite odos, jutimo organų sandarą ir funkcijas; kvėpavimo ir širdies-kraujagyslių sistemų anatomiją ir fiziologiją bei patologiją, virškinimo, šlapimą išskiriančių organų ir endokrininės sistemų anatomiją ir fiziologiją bei patologiją; suaugusiojo ir vaiko asmens higienos procedūrų pagrindinius principus; maisto virškinimo ir mitybos fiziologiją bei maisto sudėtį, nervų sistemos ir judėjimo organų sistemos anatomiją ir fiziologiją bei patologiją, psichikos sutrikimus; bendruosius pirmosios medicinos pagalbos principus ir pradinio gaivinimo metodiką. Gebėsite nustatyti paciento poreikius; užtikrinti paciento asmens higieną; maitinti pacientą aktyviuoju bei pasyviuoju būdais bei prižiūrėti paciento viso kūno švarą.

„Rūpinimasis pacientais ir jų artimaisiais“ – gebėsite supažindinti pacientą su aplinka asmens sveikatos priežiūros įstaigoje; padėti slaugos specialistui paruošti ir atlikti pacientui reabilitacines procedūras; teikti techninę pagalbą atliekant procedūras ir slaugant pacientą; rūpintis mirštančiais pacientais bei jų artimaisiais.

„Pacientų išskyrų ir sekretų tvarkymas“ – gebėsite surinkti paprastus ėminius tyrimams, pakuoti ir gabenti juos į laboratoriją; prižiūrėti vemiantį, zonduojamą, drenuojamą pacientą; prižiūrėti kateterį ir sekti diurezę; stebėti paciento tuštinimąsi ir šlapinimąsi.

„Techninių darbų atlikimas“ – žinosite krikščioniškojo ir kitų religijų laidojimo papročius; elgesį mirus žmogui. Gebėsite gaminti ir naudoti dezinfekcinius tirpalus; paruošti ir prižiūrėti slaugos priemones, kurių reikia slaugos veiksmams atlikti; sutvarkyti mirusįjį.

„Įvadas į darbo rinką“ –  realioje darbo aplinkoje įsivertinsite įgytas kompetencijas. Susipažinsite su būsimo darbo specifika. Įsivertinsite asmenines integracijos į darbo rinką galimybes.

Pasirenkamieji moduliai:

„Pagalba slaugos specialistui stiprinant paciento sveikatą ilgalaikėje slaugoje“* – išmanysite sveikos gyvensenos principus. Gebėsite padėti slaugos specialistui taikyti sveikatos išsaugojimui naudojamas priemones; padėti slaugos specialistui paruošti vaistinių augalų arbatas, nuovirus, pavilgus; padėti pacientui atlikti savimasažą.

„Pagalba rūpinantis moterimi nėštumo, gimdymo bei pogimdyviniu laikotarpiu“* – žinosite pagrindinius moters reprodukcinės sveikatos stiprinimo principus. Gebėsite padėti prižiūrėti nėščiąją; padėti gimdymo metu bei prižiūrėti gimdyvę pogimdyviniu periodu.

*Moduliai „Pagalba slaugos specialistui stiprinant paciento sveikatą ilgalaikėje slaugoje“ ir „Pagalba rūpinantis moterimi nėštumo, gimdymo bei pogimdyviniu laikotarpiu“ skirti tik pirminei mokymo programai (M44091301).

Įgytų kompetencijų vertinimas

Kompetencijų vertinimas vyksta įsisavinus (baigus) kiekvieną modulį. Baigiamąją užduotį sudaro dvi dalys: teorinė  (testas) ir praktinė.
Baigus visą modulinę programą vyksta įgytų kompetencijų vertinimas – testas ir praktinė užduotis (iš visų programos mokymosi rezultatų).

Baigus slaugytojo padėjėjo mokymo programą, mokslus galima tęsti pagal aukštojo mokslo sveikatos mokslų studijų krypties programas.

Visą slaugytojo padėjėjo modulinę profesinio mokymo programą galite rasti čia.

Susidomėjote? Prašymai mokytis pildomi LAMA BPO informacinėje sistemoje: www.profesinis.lamabpo.lt.

Išsami informacija tel. +370 626 64580.

Dalintis su draugais: