Dalyvavome neatlygintinos kraujo donorystės akcijoje

2021 m. gegužės 13 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre vyko kraujo donorystės akcija, kurios metu kraujo dovanojo bendruomenės nariai. Akcijos iniciatorė, paramedikų grupės vadovė Neringa Baltrūnienė teigia, jog dovanodami kraujo mokiniai ir mokytojai savo pavyzdžiu įkvepia kitus ir demonstruoja empatiją bei socialinę atsakomybę.

„Aktyviausia tradiciškai buvo Sveikatos priežiūros skyriaus bendruomenė. Tarp jų – 110 kartų kraujo dovanojęs būsimasis paramedikas ir šaulys Žilvinas Neliubšys, Sveikatos priežiūros skyriaus vedėja Rūta Matulevičienė, paramedikų profesijos mokytojai – Povilas Kačinskas, Rytis Malašauskas, Arnius Mickevičius ir kiti pilietiškai bei socialiai atsakingi mokiniai bei mokytojai“, – sako Neringa Baltrūnienė.

Kraujo donorai sako, jog dalyvauti tokiose akcijose verta ne tik dėl noro padėti kitiems, bet ir dėl tam tikros sveikatos mini patikros. Prieš duodant kraujo visada patikrinama bendra žmogaus sveikatos būklė, nustatoma kraujo grupė, antigenai bei hemoglobino kiekis. Ištiriama, ar donoras neserga virusiniu hepatitu B, C, sifiliu ir ŽIV. 

Dėkojame visiems akcijoje dalyvavusiems ir tikimės, kad ateityje žmonėms netrūks entuziazmo ir nuoširdaus noro nesavanaudiškai padėti tiems, kuriems tokia pagalba yra gyvybiškai svarbi.

Dalintis su draugais: