Būsimieji želdintojai mokosi kurti aplinkos grožį: intensyvi praktika ūkyje „Sodo Rožė“

Kurti aplinkos grožį, kuris džiugintų akį ir širdį nėra taip paprasta. Tam, kad sodinami augalai vešėtų reikalingos specifinės žinios ir įgūdžiai. Kaip parinkti ir paruošti dirvą želdynams, formuoti gėlynus, augalų kompozicijas, įrengti veją ar dekoratyvinius baseinus siekia išmokti būsimieji dekoratyvinio želdinimo ir aplinkos tvarkymo verslo darbuotojai Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre. Tam, kad mokiniai įgytų tvirtus profesinius pagrindus vykdomas intensyvus bendradarbiavimas su socialiniais partneriais.

Įgūdžiai per praktiką

„Ši profesija – tai ištisa praktika ir realūs įgūdžiai. Įsisavinę teorines žinias mokiniai jas iš karto taiko praktiškai. Mūsų pagrindinis socialinis partneris –  A. Virbickienės ūkis „Sodo Rožė“ mokiniams suteikia puikias galimybes pažinti augalus, jos komponuoti, prižiūrėti bei iš vidaus išvysti didžiulį gėlininkystės verslą. Tai mokinius įkvepia ir skatina eiti pasirinktos profesijos kelius,“ – teigia Karaliaus Mindaugo PMC profesijos mokytoja Regina Ribokienė.

Mokinių praktikos reikšmę akcentuoja ir pati ūkio „Sodo rožė“ vadovė Audronė Virbickienė. „Bendradarbiaujame su profesinio mokymo centru, nes suprantame, kiek svarbi mokiniams praktika. Mūsų pagrindinė veikla yra rožių, chrizantemų, raganių, našlaičių, tulpių ir kitų gėlių bei dekoratyvinių augalų dauginimas, auginimas, jų didmeninė ir mažmeninė prekyba, aplinkos želdinimo projektai. Taigi mokiniai pas mus gauna platų praktinių žinių spektrą. Siekiame supažindinti tiek mokinius, tiek savo klientus Lietuvoje su gėlių bei dekoratyvinių augalų naujovėmis. Čia kaip ir bet kokiame kitame versle reikia suspėti su laiku, nuolat atsinaujinti ir tobulėti,“ – pasakoja A. Virbickienė.

Želdinimo paslaugos populiarėja

Profesijos mokytoja R. Ribokienė pastebi, jog lietuviai vis daugiau dėmesio pradeda skirti savo sodybų aplinkos puoselėjimui. „Daugelis žmonių pabandę patys apsiželdinti aplinką, susodinti augalus greitai nusivilia. Tik po kiek laiko ateina suvokimas, kad  norint išgauti trokštamą vaizdą reikia įvertinti daug faktorių. Dažniausiai jie neįvertina dirvožemio, augalo specifiškumo, neturi reikiamų sodinimo žinių, tad skundžiasi, jog augalai atrodo prastai ir šiaip aplinkoje vyrauja chaosas,“ – pasakoja mokytoja ir priduria, jog tuomet į pagalbą ateina želdinimo specialistai, kurie viską sudėlioja į savo vietas, sukuria žmogui ne tik gražią, bet ir patogią aplinką.

Mokiniai seka pomėgiu

Daugelis Karaliaus Mindaugo PMC būsimųjų želdintojų teigia, jog į šią profesiją atvedė meilė augalams, troškimas dirbti mėgstamą darbą, realizuoti išsikeltus tikslus.

Mokinė Rūta Sadauskienė: „kol atradau šią profesiją teko savęs ieškoti grožio srityje. Visą laiką jutau, jog tai dar ne tai, ką norėčiau dirbti kasdien. Atsiradus nuosavam namui ir kiemui bei pradėjus pamažu tvarkytis aplinką supratau, kad tai man labai patinka. Pajaučiau žinių trūkumą  ir nusprendžiau jų įgyti profesinio mokymo centre. Kuo toliau, tuo labiau mane žavi mokymosi aplinka, mokytojų geranoriškumas bei profesionalumas. Tikiu, jog pabaigus mokslus, dirbsiu pagal profesiją, susikursiu gražią ne tik savo namų aplinką, bet ir padėsiu kitiems.“

Mokinė Eglė Kunkulytė: „stojau žinodama, kokių konkrečiai žinių man reikia. Mano tėvai ūkininkai, auginame grūdines kultūras, tačiau jau trečius metus plėtojame ir gėlių auginimą. Jei daugeliui darbas šiltnamyje yra tikra kančia, tai man pats geriausias poilsis ir džiaugsmas. Pabaigusi šią profesiją stosiu į agronomiją ir toliau vystysiu šeimos verslą.“

Įgiję dekoratyvinio želdinimo ir aplinkos tvarkymo verslo darbuotojo kvalifikaciją absolventai gali dirbti želdynų tvarkymo ir priežiūros įmonėse, augalų veisimo ir realizacijos įmonėse, gėlių parduotuvėse, kurti individualų verslą.

Dalintis su draugais: