Atvirų durų dienų metu pristatytas modernus ir praktiškas profesinis mokymas (foto)

2024 04 14

Balandžio 12–13 dienomis Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre vyko Atvirų durų dienos. Atvyko gausios mokinių grupės iš įvairių Lietuvos mokyklų, karjeros specialistai, daug pavienių asmenų, kurie domėjosi persikvalifikavimo galimybėmis. Pristatėme visiems, koks praktiškas, modernus ir įdomus yra profesinis mokymas.

Penktadienį renginyje apsilankė ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Julius Jakučinskas ir ŠMSM Įstaigų veiklos skyriaus vedėja Raimonda Mikalajūnienė. Svečiai supažindinti su sektorinio Grožio paslaugų centro veikla ir čia vykstančiu profesiniu orientavimu, kuris organizuojamas ištisus metus.

Atvirų durų dienų metu lankytojai galėjo praktiškai „pasimatuoti“ įvairias Karaliaus Mindaugo PMC vykdomas profesijas. Paramedikai suteikė pradinio gaivinimo žinių, mokė elgtis įvairių traumų atvejais. Daugelis apsilankiusių merginų, kurias domino kirpėjo profesija, pasinaudojo plaukų dažymo kreidelėmis paslauga ir sužinojo naudingos informacijos apie plaukų priežiūrą. Vizažisto ir kosmetiko profesijos pristatytos išbandant įvairius spalvotus blakstienų tušus, lūpų dažus, nagų dailę.

Daug susidomėjimo sulaukė aksesuarų iš odos gamyba, apsilankiusieji galėjo išvysti būsimųjų avalynės gamintojų ir siuvėjų sukurtus darbus. Pažintis su apsaugo darbuotojo darbo priemonėmis sutraukė gausų būrį vaikinų, kurie norėjo sužinoti daugiau apie jų naudojimą. Masažuotojo profesija besidomintieji galėjo išbandyti rankų masažą, o užsukus į „Floristikos studiją“ – susikurti puošnią apyrankę. Socialinių paslaugų skyriaus profesijos pristatytos demonstruojant, kaip praktiškai naudoti slaugos įrangą – keltuvą, neįgaliojo vežimėlį – siekiant profesionalios paciento slaugos. Renginių techninio aptarnavimo darbuotojo specialybės mokiniai praktiškai pademonstravo ir papasakojo apie įgarsinimo ir apšvietimo priemones bei DJ darbo pobūdį. Neabejingi gyvūnams apsilankė „Šunų kirpykloje“, kur pamatė, kaip vyksta šunelių kirpimas, o žirgo simuliatoriaus klasėje galėjo susipažinti, kaip mokosi žirgininkystės darbuotojai.

Anot Karaliaus Mindaugo PMC karjeros specialistės Juditos Matulevičienės, moksleiviai domėjosi ne tik įvairiomis profesijomis, bet ir sudaromomis galimybėmis lankyti įvairius būrelius-modulius į kuriuos priėmimas vyks vasarą. „Tai puiki galimybė moksleiviams „pasimatuoti“ dominančią profesiją ir išmokti kasdieniame gyvenime labai naudingų dalykų – susikurti šukuoseną, pasidaryti makiažą, apdoroti reklaminius įrašus, ir kt.,“ – pasakoja J. Matulevičienė. Daugiau apie būrelius-modulius: https://www.kaupa.lt/moduliai-bureliai.

Jei nepavyko sudalyvauti renginyje, tačiau jau dabar trokštate užduoti Jums rūpimą klausimą apie dominančią profesiją, rašykite el. paštu: priemimas@kaupa.lt arba skambinkite tel. +370 626 64580. 2024 m. pagrindinio priėmimo į profesinio mokymo įstaigas vasaros etapas prasidės birželio 3 d. Prašymus stojantieji galės teikti iki rugpjūčio 5 d.

Dalintis su draugais: