Žurnalas „Reitingai“: „Minint Karaliaus Mindaugo PMC 80-metį: apie pažangą ir lyderystę“

2024 05 10

Dalinamės naujausiame žurnalo „Reitingai“ numeryje (2024 m. gegužė – gruodis Nr. 1) publikuotu straipsniu, kuriame Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro direktorė dr. Nora Pileičikienė pasakoja apie ilgalaikį bei inovatyvų profesinio mokymo centro vystymąsi, reikalingiausius įgūdžius šiandienai ir ateičiai bei sutelktos profesionalų bendruomenės svarbą.

„Minint Karaliaus Mindaugo PMC 80-metį: apie pažangą ir lyderystę“

Didžiausias paslaugų sektoriaus profesijų mokymo centras Lietuvoje šiemet švenčia garbingą 80 metų veiklos jubiliejų. „Tai didžiulę patirtį įprasminanti sukaktis, leidžianti didžiuotis nuveiktais darbais ir keltis naujus ilgalaikius tikslus progresyviai ateičiai“, – sako Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro direktorė dr. Nora Pileičikienė.

Vadovės teigimu, svarbiausia šių dienų kontekste suspėti su laikmečio diktuojamais iššūkiais, siekiant ir toliau sistemingai vykdyti modernų, lankstų bei verslo poreikius atitinkantį profesinį mokymą. „Technologinė revoliucija ir skaitmeninės transformacijos teikia tiek galimybių, tiek kelia iššūkių. Profesinio mokymo sektoriuje inovacijos ir progresas tampa būtinybe, nes tai padeda užtikrinti mokymo kokybę ir parengti paklausius specialistus šiuolaikinei rinkai. Mes kasmet sistemingai tęsiame praktinio mokymo įrangos ir infrastruktūros atnaujinimo darbus, skatiname mokytojų kompetencijų kėlimą, plečiame tarptautinių partnerių tinklą – visa tai darome siekdami kokybės ir pažangos. Atsinaujinimas ir gebėjimas greitai reaguoti į pokyčius – vienas svarbiausių uždavinių, kurį sau keliame kasmet, nes tai prisideda prie veiklos efektyvumo ir leidžia užtikrinti ilgalaikį bei inovatyvų mokymo centro vystymąsi“, – teigia N. Pileičikienė.

Užtarnautas populiarumas

Kasmetinio priėmimo į profesines mokyklas metu Karaliaus Mindaugo PMC tampa populiariausiu stojančiųjų pasirinkimu. Mokinių skaičiumi tai didžiausia profesinio mokymo įstaiga Lietuvoje, kurioje mokytis renkasi daugiau nei dešimtadalis visų asmenų, nusprendusių įgyti profesinę kvalifikaciją. Pasak N. Pileičikienės, kasmet augantis stojančiųjų pasitikėjimas – ne vienerių metų sistemingo ir kryptingo darbo rezultatas. „Pastebiu, kad profesinio mokymo įvaizdis ir populiarumas sparčiai keičiasi į gera. Tikiu, kad prie to prisideda ir mūsų aktyviai vykdomas profesinio mokslo populiarinimas, nuoseklus mokymo kokybės gerinimas ir aktualių darbo rinkai mokymo programų pasiūla. Grožio, sveikatos ir socialinės gerovės bei verslo krypčių profesijos yra praktiškos ir garantuojančios puikias perspektyvas. Absolventai yra puikiai vertinami ir laukiami darbdavių, o svajojantys apie nuosavą verslą – kuria ir puoselėja jį savarankiškai“, – džiaugiasi N. Pileičikienė ir priduria, kad rengti paslaugų srities specialistus, reikalingus Lietuvai yra misija, lydintį mokymo centrą nuo įsikūrimo pradžios.

Įgūdžiai šiandienai ir ateičiai

Kokybiškas profesinis mokymas padeda spręsti daugelį socialinių ir ekonominių problemų, suteikia galimybę tobulėti ir klestėti žmogui tiek asmeniniame, tiek profesiniame gyvenime. Tai puikus šansas ir karjerą pradedantiems jaunuoliams, ir suaugusiesiems, kuriems reikia kelti ir keisti kvalifikaciją, prisitaikant prie besikeičiančio darbo pasaulio.

Anot N. Pileičikienės, Karaliaus Mindaugo PMC galima sutikti daug mokinių, baigusių universitetus, kolegijas ir turinčius net ne po vieną aukštojo mokslo diplomą. „Vieni profesinį mokymą renkasi siekdami įgyvendinti vaikystės svajonę, kiti universitete įgytas teorines žinias trokšta papildyti praktinėmis, treti čia ateina suvokę, kad nepavyks įsitvirtinti srityje, kurios studijas baigė. Dažniausiai šie žmonės renkasi grožio ir sveikatos krypčių programas – paramediko, masažuotojo, floristo, siuvėjo, kirpėjo, slaugytojo padėjėjo, individualios priežiūros darbuotojo, kosmetiko ir kt.“, – paaiškina direktorė ir papildo, kad Karaliaus Mindaugo PMC šalyje išsiskiria gausiausiu tęstinį profesinį mokymą pasirinkusių asmenų skaičiumi.

Stiprybė komandoje ir bendruomenėje

N. Pileičikienės žodžiais, svarbiausias Karaliaus Mindaugo PMC turtas – talentingi ir savo profesijai atsidavę mokytojai bei motyvuoti ir tobulėti pasiryžę mokiniai. „Esu įsitinusi, kad būtent bendruomenė yra svarbiausias pažangos variklis. Būsimus specialistus moko kompetentinga profesijos mokytojų praktikų komanda. Tarp jų – ir tarptautinės klasės teisėjai, ir pasaulinio lygio čempionatų dalyviai bei kviestiniai lektoriai. Dėl sunkaus jų darbo galime didžiuotis, kad kasmet mūsų mokiniai iškovoja daugiausia pergalių ir tampa čempionais įvairiuose meistriškumo konkursuose“, – džiaugiasi N. Pileičikienė. Vadovės nuomone, mokytojų talentas įkvepia ir motyvuoja mokinius siekti savo profesinių svajonių. Per 80 Karaliaus Mindaugo PMC veiklos metų tūkstančiai absolventų susirado svajonių darbą ir tapo tikraisiais savo profesijos ambasadoriais.

Dalintis su draugais: