Žurnalo „Reitingai“ duomenimis – Karaliaus Mindaugo PMC išlieka profesinio mokymo lyderiu!

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras išlaiko profesinio mokymo lyderio Lietuvoje poziciją. Tą patvirtina ir naujausio žurnalo „Reitingai“ (2019 gruodis – 2020 m. gegužė) duomenys. Anot „Reitingai“, pirmaujame šiose pozicijose:

  • Didžiausia profesinė mokykla Lietuvoje.
  • Populiariausia tarp aukštųjų mokyklų absolventų (2019 m. stojimo duomenys).
  • Pirmoje vietoje tarp profesinių mokyklų iš kurios daugiausia 2019 m. baigusiųjų įstojo į aukštąsias mokyklas.

„Šie rezultatai džiugina ir įkvepia tolimesniems darbams. Kadangi praktika yra labai svarbi mūsų mokymo proceso dalis – siekiame nuolat atnaujinti praktinio mokymo įrangą, bazes, kad mokiniai galėtų praktikuotis su pačia naujausia įranga. Esame subūrę socialinių partnerių – verslo įmonių – tinklą, kur mūsų mokiniai tobulėja, atlieka praktikas. Nuolat gilinamės į darbo rinkos poreikius, stengiamės juos patenkinti, diegti vis daugiau naujovių, suteikti mokiniams žinių, kurias vertintų darbdaviai. Taip pat džiaugiamės, jog didžiulė dalis mokinių pasirenka mūsų Centrą siekdami keisti profesiją, po to sėkmingai kuria verslus, dirba mėgstamus darbus,“ – teigia Karaliaus Mindaugo PMC direktorė dr. Nora Pileičikienė.

Tai, kad profesinis mokymas Lietuvoje populiarėja liudija ne tik pagrindinio, bet ir papildomo priėmimo rezultatai. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija paskelbė, jog 2019 m. gruodžio 11 d. pasibaigusio papildomo priėmimo metu didžiausio stojančiųjų dėmesio Lietuvoje sulaukė taip pat Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras, į kurį pakviesti 209 stojantieji. Populiariausiomis tapo masažuotojo ir kosmetiko modulinės profesinio mokymo programos.

Tai, kad ateityje profesinės mokyklos turėtų stambėti siekiant mokiniams užtikrinti kokybišką mokslą Karaliaus Mindaugo PMC vadovė komentuoja ir žurnalui „Reitingai“:

„Profesinės mokyklos Lietuvoje vis tiek per smulkios. Štai Olandijoje normalu, kai profesinėje mokykloje mokosi 15 tūkst. mokinių. O pas mus tik penkios mokyklos turi daugiau nei po tūkstantį. Mūsų Centras vienintelis turi daugiau 2,5 tūkst. mokinių. Daugelyje profesinių mokyklų mokosi po kelis šimtus mokinių, dėl šios priežasties tokios mokyklos tampa savo pačių įkaitėmis, sukasi tarsi neišsprendžiamų problemų rate, joms amžinai stinga finansinių resursų, taip pat profesionalių mokytojų. Ir tas susmulkėjimas neleidžia mūsų vaikams pasiūlyti daugybės galimybių. Ypač tiems, kurie mokosi silpnesnėse paribio profesinėse mokyklose, neturinčiose modernių sektorinių praktinio mokymo centrų.“ Direktorės tvirtinimu, visiškai kitokias galimybes profesinių mokyklų mokiniai gautų, jeigu šalyje būtų keliolika stambių profesinio mokymo centrų ir jie turėtų savo padalinius/filialus regionuose. Tokiu atveju net ir vaikai iš regionų galėtų mokytis dirbti su naujausia įranga bei technologijomis ir būtų mokomi geriausių mokytojų.

Išsamius profesinių mokyklų Lietuvoje reitingus, įdomias švietimo ekspertų įžvalgas ir būsimas priėmimo naujoves rasite naujausiame žurnale „Reitingai“ (2019 gruodis – 2020 m. gegužė).

Dalintis su draugais: