Žirgininkystės darbuotojų praktinio mokymo bazę papildė modernus jojimo simuliatorius

2022 06 30

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre vykdoma žirgininkystės darbuotojo profesija kasmet vis labiau populiarėja. Praktiniai užsiėmimai vyksta Kauno rajone, Pajiesio kelyje įsikūrusiame moderniame žirgyne, o profesines žinias perduoda savo darbui atsidavę profesijos mokytojai – žirgininkystės profesionalai. Siekiant dar labiau modernizuoti žirgininkystės darbuotų praktinę mokymo bazę įsigytas ir jojimo simuliatorius – vienintelis toks profesinio mokymo įstaigose Lietuvoje ir Baltijos šalyse.

„Jojimo simuliatoriaus pagalba būsimuosius žirgininkystės darbuotojus mokysime taisyklingos laikysenos, sėdėsenos ant žirgo bei pačio žirgo valdymo. Šis simuliatorius pripildytas įvairiausių sensorių, kurių pagalba žirgas reaguoja į žmogaus atliekamus veiksmus. Juda jis trimis pagrindiniais aliūrais – žingsnis, risčia ir zovada. Kiekvienas aliūras turi du greičius, o jausmas tarsi sėdėtum ant tikro žirgo“, – pasakoja Karaliaus Mindaugo PMC Gyvūnų priežiūros skyriaus vedėja Gerda Švabienė.

„Šis simuliatorius padės ramiai ir be baimės įgyti pirmuosius ir labai svarbius taisyklingos sėdėsenos, laikysenos ir žirgo valdymo įgūdžius. Atsisėdęs ant gyvo žirgo žmogus jau žinos, kaip viską daryti taisyklingai, kad nekenktų nei sau, nei žirgui. Būna, kad netaisyklinga raitelio sėdėsena ir laikysena net anatomiškai perkreipia žirgą. Tikiu, jog treniruotės simuliatoriaus pagalba labai prisidės prie kokybiško ir modernaus žirgininkystės darbuotojų mokymo“, – džiaugiasi G. Švabienė.

Pasirinkę žirgininkystės darbuotojo profesiją Karaliaus Mindaugo PMC mokosi auginti ir prižiūrėti žirgus, juos treniruoti, valdyti  jojant įvairiais aliūrais, atlikti jojimo elementus, paruošti žirgą pagal žirgų sporto rungtis, organizuoti žirgyno veiklą ir daug kitų įdomių profesinių dalykų. Arklidėse įrengti erdvūs ir šviesūs žirgų gardai, žirgų prausykla bei soliariumas. Mokiniai žirgus treniruoti mokosi uždarame manieže arba lauko aikštelėje. Šia profesiją įgyti gali žmonės po 10 ar 12 klasių bei turintys jau anksčiau įgiję tam tikrų kvalifikacijų bei norintys keisti profesiją.

Perspektyvos

Įgijus žirgininkystės darbuotojo kvalifikaciją, galima dirbti stambių gyvulių veterinarijos klinikose, žirgų priežiūros, auginimo ir treniravimo specialistais žirgynuose, kaimo turizmo sodybose, kurti nuosavą žirgininkystės verslą, taip pat vykdyti individualią veiklą. Mokymo programa skirta kvalifikuotam žirgininkystės darbuotojui parengti, kuris gebėtų savarankiškai auginti ir prižiūrėti žirgus, juos treniruoti, organizuoti renginius su žirgais, vykdyti žirgininkystės ir konsultacinę veiklas.

Prašymai mokytis pildomi LAMA BPO informacinėje sistemos: https://profesinis.lamabpo.lt/.

Dalintis su draugais: