Žirgininkystės darbuotojo profesija – žirgų mylėtojams, augintojams, raiteliams

2021 08 05

Lietuvoje vis labiau populiarėja jodinėjimas žirgais. Vieni dėl pramogos, kiti sportinio intereso vedini vis dažniau užsuka į žirgynus ar kaimo turizmo sodybas pabendrauti su šiais nuostabiais gyvūnais. Gydantis kūną ir sielą bendravimas su žirgu dovanoja daug teigiamų emocijų ir palieka neišdildomus įspūdžius. Paslaugos ir pramogos populiarėja, o kvalifikuotų žirgininkystės darbuotojų – mylinčių ir žinančių, kaip prižiūrėti, vadelioti, treniruoti žirgą – trūksta. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras reaguoja į poreikį darbo rinkoje bei rengia kvalifikuotus žirgininkystės darbuotojus.

„Šią profesiją besirenkantis žmogus tiesiog privalo mylėti žirgus, turi būti atsakingas, kruopštus, sąžiningas, ištvermingas, nes kartais užtrunka ne vienerius metus kol susidraugauji su žirgais.  Didžiuojamės profesionalia dėstytojų komanda, kuri mokiniams suteikia platų spektrą teorinių žinių bei praktinių įgūdžių,“- teigia Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Gyvūnų priežiūros skyriaus vedėja Gerda Švabienė.

Pasirodo, dažniausiai šią profesiją renkasi žirgų savininkai, kurie daugiau nori sužinoti apie savo žirgą, jo anatomiją, fiziologiją. „Žinios labai svarbios sportuojantiems su žirgais, nes reikia siekti kuo ilgiau išsaugoti gyvūnų sveikatą. Dažnai raiteliai siekia rezultatų neatsižvelgdami į žirgo fiziologiją ir anatomiją. Kiekvienas žirgas juda skirtingai, dažnai iš žirgo reikalaujama per daug, o tai sąlygoja traumas. Tarp besimokančiųjų dažnai galima sutikti ir tiesiog žirgų mylėtojus, kurie neabejingi šiems nuostabiems gyvūnams,“ – pasakoja G. Švabienė.

Žirgai – gyvenimo būdas

Nuo 12 metų jojanti ir žirgininkystės darbuotojo specialybę Karaliaus Mindaugo PMC siekianti įgyti Gabrielė Elijošiūtė derina mokslus profesinio mokymo centre su kineziterapijos magistro studijomis universitete. Ji sako, jog kineziterapija ir žirgai puikiai dera tarpusavyje. Juk jojant žirgu dirba beveik visi kūno raumenys!

Gabrielė sako, jog žirgai jau tapo jos gyvenimo būdu ir savo ateitį ji planuoja sieti būtent su žirgų pasauliu. Mergina džiaugiasi galėdama praktikuotis Karaliaus Mindaugo PMC praktinio mokymo bazėje – žirgyne. Jame jau su aplinka susigyvenęs ir naujasis gyventojas – septynerių metų Lietuvos jojamųjų žirgų veislės gražuolis Milanas.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre žirgininkystės verslo darbuotojo profesiją pasirinkę žmonės mokosi prižiūrėti žirgą nuo gimimo iki jam suaugant, išmano veisles, ruošia pašarą, treniruoja ir jodinėja žirgais, taiko žirgų ligų profilaktikos priemones pagal veterinarijos gydytojo nurodymus. Taip pat mokosi atlikti  tempimo pratimus ir masažą žirgams, sužino  kumeliavimosi eigą bei kumeliukų auginimo principus.

Trokštantys kurti savo žirgyną susipažįsta su pagrindiniais Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos teisės aktais, reglamentuojančiais žirgų laikymą, priežiūrą. Tai pat mokosi parengti verslo planą, susipažįsta su žirgyno administravimo veikla.

Perspektyvos

Įgijus žirgininkystės darbuotojo kvalifikaciją, galima dirbti stambių gyvulių veterinarijos klinikose, žirgų priežiūros, auginimo ir treniravimo specialistais žirgynuose, kaimo turizmo sodybose, kurti nuosavą žirgininkystės verslą, taip pat vykdyti individualią veiklą. Mokymo programa skirta kvalifikuotam žirgininkystės darbuotojui parengti, kuris gebėtų savarankiškai auginti ir prižiūrėti žirgus, juos treniruoti, organizuoti renginius su žirgais, vykdyti žirgininkystės ir konsultacinę veiklas.

Prašymai mokytis pildomi LAMA BPO informacinėje sistemo: www.profesinis.lamabpo.lt.

Dalintis su draugais:

Įsigykite Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro aksesuarų!