Žirgininkystės darbuotojo profesija – žirgų mylėtojams

Lietuvoje vis labiau populiarėja jodinėjimas žirgais. Vieni dėl pramogos, kiti sportinio intereso vedini vis dažniau užsuka į žirgynus ar kaimo turizmo sodybas pabendrauti su šiais nuostabiais gyvūnais. Gydantis kūną ir sielą bendravimas su žirgu dovanoja daug teigiamų emocijų ir palieka neišdildomus įspūdžius. Paslaugos ir pramogos populiarėja, o kvalifikuotų žirgininkystės darbuotojų – mylinčių ir žinančių, kaip prižiūrėti, vadelioti, treniruoti žirgą – trūksta. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras reaguoja į poreikį darbo rinkoje bei rengia kvalifikuotus žirgininkystės darbuotojus.

„Šią profesiją besirenkantis žmogus tiesiog privalo mylėti žirgus, turi būti atsakingas, kruopštus, sąžiningas, ištvermingas, nes kartais užtrunka ne vienerius metus kol susidraugauji su žirgais.  Didžiuojamės profesionalia dėstytojų komanda, kuri mokiniams suteikia platų spektrą teorinių žinių bei praktinių įgūdžių,“- teigia Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Gyvūnų priežiūros skyriaus vedėja Gerda Švabienė.

Dažniausiai šią profesiją renkasi žirgų savininkai, kurie daugiau nori sužinoti apie savo žirgą, jo anatomiją, fiziologiją. „Žinios labai svarbios sportuojantiems su žirgais, nes reikia siekti kuo ilgiau išsaugoti gyvūnų sveikatą. Dažnai raiteliai siekia rezultatų neatsižvelgdami į žirgo fiziologiją ir anatomiją. Kiekvienas žirgas juda skirtingai, dažnai iš žirgo reikalaujama per daug, o tai sąlygoja traumas. Tarp besimokančiųjų dažnai galima sutikti ir tiesiog žirgų mylėtojus, kurie neabejingi šiems nuostabiems gyvūnams,“ – pasakoja G. Švabienė.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre žirgininkystės  darbuotojo profesiją pasirinkę žmonės mokosi auginti ir prižiūrėti žirgus, juos treniruoti, atlikti jojimo elementus, organizuoti žirgyno veiklą ir dar daug įvairių profesinių dalykų.

Profesija pagal pomėgį

 „Aš jau senai žinau, kad noriu savo ateitį ir darbą sieti su žirgais, tad profesijos pasirinkimas netapo dieliu iššūkiu. Ieškodama, kur galėčiau kuo greičiau mokytis apie žirgus, atradau Žirgininkystės darbuotojo profesiją Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre ir įstojau mokytis po 10 klasių,“ – apie profesijos pasirinkimą pasakoja Ada Stankevičiūtė, kuri aktyviai joja jau 10 metų ir bendravimas su žirgais jai tapo ne tik puikiu laisvalaikiu, bet ir gyvenimo būdu.

Mergina didžiąją dalį savo laisvalaikio skiria dailiojo jojimo treniruotėms „Sportuoju šešis kartus per savaitę po kelias valandas ir atrodo vis maža. Norint kažką pasiekti šiame sporte reikia įdėti be galo daug laiko ir pastangų,“ – pasakoja Ada. Anot jos, sportuojant su žirgu, labai svarbu žinoti visą anatomiją, nes kiekvienam žirgo judesiui yra paaiškinimas. Galbūt žirgas nebėga, ar neklauso dėl to, kad jam kažką skauda.

Anot Ados, kiekvienam, kuris augina žirgą, ar sportuoja su žirgu, pravartu būtų įgyti žirgininkystės profesinių žinių. „Labai smagu, kad šioje programoje dirba profesijos mokytojai – praktikai, kurie patys yra žirgų mylėtojai, sportininkai ir daug pasiekę žirgininkystės sporte. Kartu tai labai motyvuoja tobulėti, stengtis įgyti kuo daugiau profesinių žinių vardan savo žirgo gerovės,“ – pasakoja Ada.

Jaunoji raitelė aktyviai dalyvauja ne tik Lietuvoje, bet ir Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje vykstančiose varžybose. Labiausiai Ada didžiuojasi 2019 metais Lenkijoje iškovota 2 ir 3 vieta dailiojo jojimo rungtyje. „Tai buvo didelio masto varžybos, susirinko daug profesionalių raitelių, tad pasiekti tokias aukštas vietas buvo tikrai labai sunku. Džiaugiuosi, kad mano ir žirgo pasirengimas pateisino visus lūkesčius ir pavyko taip gerai pasirodyti,“ – džiaugiasi Ada, kurios namuose pilnos lentynos taurių, medalių, diplomų.

Perspektyvos

Įgijus žirgininkystės darbuotojo specialybę, galima dirbti žirgų priežiūros, auginimo ir treniravimo specialistais žirgynuose, samdomais darbuotojais ir pagalbininkais stambių gyvulių veterinarijos klinikose, kaimo turizmo sodybose, kurti nuosavą žirgininkystės verslą, taip pat vykdyti individualią veiklą. Mokymo programa skirta kvalifikuotam žirgininkystės darbuotojui parengti, kuris gebėtų savarankiškai auginti ir prižiūrėti žirgus, juos treniruoti, organizuoti renginius su žirgais, vykdyti žirgininkystės ir konsultacinę veiklas.

Prašymai mokytis pildomi LAMA BPO informacinėje sistemoje. Nuoroda į sistemą: https://profesinis.lamabpo.lt/ .Visa aktuali informacija stojantiesiems.

Dalintis su draugais: