TV laidoje „Kuriantys Lietuvą. Pameistrystė“: žirgininkystės darbuotojos sėkmės istorija (video)

2023 01 16

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Žirgininkystės darbuotojo specialybės absolventė Aistė Šulskytė nuo vaikystės ypatingai mylėjo gyvūnus. Mokydamasi 12-oje klasėje mergina svajojo apie veterinarijos studijas, tačiau pabaigus mokyklą ir įstojus į savo svajonių studijas, ją apėmė abejonės, ar tai yra tai, ko ji iš tiesų nori.

„Besimokant veterinarijos pradėjau jausti, kad šį specialybė ne man. Nors mokslai buvo tikrai įdomūs ir sunkūs, tačiau laikui bėgant supratau, kad labiau noriu dirbti su gyvūnais tiesiogiai kiekvieną dieną – vedžioti, joti, prižiūrėti. Gal ir sunkiau fiziškai, bet man patraukliau“, – pasakoja Aistė. Pasiėmusi akademines atostogas mergina išvyko padirbėti į Danijoje įsikūrusį žirgyną. Per metus ten įgijo daug patirties, o grįžus į Lietuvą iš karto pasinėrė į savanorystę Lietuvos žirgynuose bei renginiuose. Taip pat Lietuvos Sveikatos mokslų universitete įgijo gyvūno ir žmogaus sąveikos specialybę. Tačiau, kaip pati Aistė sako, vis tiek kažko trūko, o tą trūkumą pašalinti jai padėjo Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras, kuriame mergina įgijo žirgininkystės darbuotojo profesiją.

„Ši programa skirta susipažinti su žirgais iš esmės. Nuo žirgo gimimo, jo auginimo iki verslo galimybių. Čia susipažįstama su žirgu, kaip gyvu partneriu, nes norint su juo dirbti, reikia žirgą pažinti plačiau. Įgyjama žinių kaip įkurti savo žirgyną, jį valdyti, bendrauti su klientais ir dar daugeliu dalyku“, – sako Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Gyvūnų priežiūros skyriaus vedėja Gerda Švabienė. Pasirodo, įgyti žirgininkystės darbuotojo profesiją gali kiekvienas nors kada nors svajojęs apie jojimą ant žirgo ir nesvarbu kiek jam bebūtų metų, nes amžiaus cenzas šioje profesijoje negalioja. Svarbiausia, mylėti žirgus ir jų nebijoti.

Žirgininkystės darbuotojo profesiją Aistė pasirinko įgyti pameistrystės mokymo formos būdu. Jos darbdavė, žirgyno „Convivo“ savininkė Kristina Paulauskienė džiaugiasi merginos meile žirgams ir atsidavimu pasirinktai veiklai. Aistė šiame žirgyne dirba jau trečius metus ir užsitarnavo puikios darbuotojos statusą. Mergina džiaugiasi įdomiu ir ne monotonišku darbu bei didžiausio savo  motyvatoriaus –  nuosavo žirgo Don Kichoto draugyste.

Kviečiame žiūrėti televizijos laidų ciklo „Kuriantys Lietuvą. Pameistrystė“ video reportažą ir sužinoti, kai tapti žirgininkystės darbuotoju, kokių žmogiškų savybių tam reikia ir ko galima išmokti Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre.

Dalintis su draugais: