Tolerancijai skirti renginiai subūrė mokinius

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras kasmet dalyvauja Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti inicijuojamoje Tarptautinės Tolerancijos dienos paminėjime Lietuvoje. Šiais metais Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos Švyturys. Aktyvi ir kūrybiška Karaliaus Mindaugo PMC mokinių tarybos komanda lapkričio 29 – gruodžio 2 dienomis dovanojo bendruomenei daug gražių iniciatyvų.

Draugų diena

Lapkričio 29 d. Lietuvoje buvo švenčiama Tarptautinė draugų diena. Šios dienos proga mokiniai organizavo interaktyvų „Draugų dienos“ žaidimą. Ryte žaidimo dalyviai ir dėžės traukė lapelius su tam tikru skaičiumi. Visos dienos metu reikėjo atrasti Centro bendruomenės narį su tokiu pačiu skaičiumi ir pasidaryti draugišką nuotrauką. Įdomiausios, linksmiausios nuotraukos draugai laimėjo pakvietimus į pasirinktą filmą „Cinamon“ kino teatre. 

Pagamintas švyturys

Minint tolerancijos dieną mokiniai gamino, klijavo ir konstravo švyturį – Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolį. Jis pristatytas Centro bendruomenėje, aptariant švyturio, kaip statinio reikšmę bei tolerancijos žodžio, kaip taikaus sugyvenimo visuomenėje, prasmę.  Anot mokinių tarybos koordinatorės Inos Starčenko, bendra kūrybinė veikla labai suartino mokinius, paskatino juos pamąstyti apie toleranciją vienas kito atžvilgiu, apie tolerancijos ir netolerancijos pavyzdžius visuomenėje. Mokinių tarybos nariai visus darbuotojus pasveikino su tolerancijos diena ir įsegė kiekvienam geltonus kaspinėlius, kaip tolerancijos simbolius.

Mokiniai sukūrė video reportažą

Šiemet mokiniai patys sukūrė video filmuką apie toleranciją. Jie ne tik kalbino bendruomenės narius, bet ir patys sumontavo vaizdo medžiagą. Kviečiame paklausyti minčių apie toleranciją.

Diskusija su svečiais tema – „Tolerancija bendruomenėje“

Gruodžio 2 d. Karaliaus Mindaugo PMC aktų salėje vyko diskusija tolerancijos tema – „Tolerancija bendruomenėje“. Džiugu, jog padiskutuoti aktualia patyčių, psichologinio smurto bei tolerancijos tema atvyko ir kviestiniai svečiai – Kauno miesto bendruomenės pareigūnas Darius Joneikis,   fotografas bei „Senojo Kauno“ projekto įkūrėjas Omantas Jokubaitis bei 2017 metų pasaulio neįgaliųjų plaukimo čempionato prizininkas Mindaugas Dvylaitis. Svečiai atskleidė asmenines patirtis, supažindino mokinius su galimybėmis kreiptis pagalbos, diskutavo, kodėl vyksta patyčios ir kaip galima su tuo kovoti.

Projektas prieš patyčias – EIRENE

Primename, jog Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras kaip partneris dalyvauja tarptautiniame projekte „EIRENE: using community learning paths to tackle bullying“, kurio pagrindinis tikslas – kovoti su patyčių reiškiniu mokyklose. Kartu su partneriais iš kitų šalių siekiama sukurti metodologiją ir mokymo kursus, kurie leistų mokytojams patobulinti kompetencijas sprendžiant patyčių situacijas. Po specialių kompetencijų įgijimo mokytojai bus pasiruošę valdyti patyčių situacijas mokykloje. Daugiau: www.eireneproject.eu 

Dalintis su draugais: