Tekstilės gaminių priežiūra – aplinkai ir žmonėms nekenksmingu valymo metodu

„Plečiantis skalbimo, valymo technologijų ir cheminių priemonių įvairovei, auga ir specialistų, gebančių profesionaliai dirbti bei teikti kokybiškas tekstilės gaminių priežiūros paslaugas poreikis“, – sako Karaliaus Mindaugo PMS Skalbimo ir valymo paslaugų centro vedėja Regina Michalkevičienė. Ekologinis judėjimas, jo propaguojamos idėjos taip pat stipriai įtakoja tekstilės gaminių valymo pramonės šaką.

Anot R. Michalkevičienės, vis aktyviau ieškoma efektyvių sprendimų siekiant aplinkai nedraugišką cheminio valymo būdą, naudojant tetrachloretileną arba geriau žinomą perchloretileno pavadinimu, pakeisti aplinkai ir žmonėms nekenksmingu valymo metodu. Šiuo metu rinkai yra pristatyti ir toliau tobulinami keli pagrindiniai technologiniai sprendimai – „Kreussler“ kompanijos sukurta ir 2010 m. rinkai pristatyta cheminio valymo techologija pavadinimu SystemK4, naudojanti tirpiklį SolvonK4. Būtent ši ekologiškai draugiškesnė technologija naudojama ir Karaliaus Mindaugo PMC Skalbimo ir valymo paslaugų centre, kuriame mokosi tekstilės gaminių priežiūros darbuotojo specialybės mokiniai.

Kas tai yra SYSTEMK4?

Tai inovatyvus, labai efektyvus, draugiškas aplinkai ir visiškai saugus procesas skirtas komerciniam tekstilės gaminių valymui. Esminis SYSTEMK4 komponentas yra solventas SOLVONK4 neturintis halogenų. Jis sukurtas taip, kad teisingai jį naudojant nesukeliama grėsmė aplinkai: orui, vandeniui, žemei, žmogui. Ir tame slypi didžiausia SYSTEMK4 inovacija: solventas SOLVONK4 turi tokį patį valymo efektyvumą kaip ir perchloretilenas, o kai kuriais atvejais ir geresnį. Taip pat solventas SOLVONK4, remiantis Europos sąjungos teise (CLP reglamentą), nėra klasifikuojamas kaip pavojingas. Dar daugiau, SOLVONK4 yra biologiškai suyrantis ir dermatologinių bandymų metu įvertintas „Labai gerai“.

R. Michalkevičienė sako, kad SYSTEMK4 atveria naujas perspektyvas tekstilės valymui, kadangi jis ne tik suteikia geresnį valymo rezultatą, bet ir yra draugiškesnis klientams, darbuotojams ir aplinkai. Naudojant SOLVONK4 mažiau pilkėja audiniai ir puikiai išsaugomos ryškios spalvos. Taip visapusiškai pašalinami nešvarumai su mažiausiu poveikiu gaminiui. 

Moderni praktika motyvuoja

Tekstilės gaminių priežiūros specialybės absolventė Ernesta Morozovaitė sako, jog pasirinkti šią profesiją paskatino karantino metu netikėtai gimusi mintis išmokti kažko naujo ir noras realizuoti savo idėjas versle. Visas verslo steigimo procedūras Erika puikiai žino, nes yra baigusi teisę universitete ir nemažai metų pradirbusi teisinėje kontoroje. Kaip ji pati sako – trūko praktinio prisilietimo prie profesijos ir visų techninių procesų pamatymo iš vidaus. Dabar jos mintyse – verslo planas ir ekologiškas drabužių valymas!

Moderniausia technika aprūpintoje praktinio mokymo bazėje būsimieji tekstilės gaminių priežiūros darbuotojai susipažįsta su naujausia rūbų priežiūros technika, išmoksta skalbti, cheminiu būdu valyti viršutinius rūbus, patalynę, odos gaminius ir kt. Skalbimo ir valymo paslaugų centre teikiamos paslaugos klientams, kurie nori greitai ir kokybiškai išsivalyti įvairius drabužius bei kitus tekstilės gaminius!  

Dalintis su draugais: