Tauro Granicko namuose – tikras egzotinių gyvūnų mini zoologijos sodas!

„Lietuvoje pamažu daugėja žmonių, kurie savo namuose ryžtasi auginti egzotinius gyvūnus. Buriasi aktyvios grupės socialiniuose tinkluose, kur žmonės diskutuoja apie tokių gyvūnų auginimo ypatumus, dalijasi nuotraukomis,“ – teigia Tauras Granickas, kurio namuose tikras egzotinių gyvūnų mini zoologijos sodas. Ieškodamas profesijos, kuri būtų susijusi su gyvūnais, Tauras po 10 klasių įstojo mokytis į Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrą. Vaikiną sudomino gyvūnų prižiūrėtojo profesija ir čia dėstomas egzotinių gyvūnų priežiūros modulis, kuriame susipažįstama su egzotinių gyvūnų rūšimis, organų sistemomis, jų fiziologija, išmokstama atpažinti sergantį gyvūną ir suteikti jam pirmąją veterinarinę pagalbą.

Vieniems siaubas, kitiems – susižavėjimas

Tauras su didžiuliu užsidegimu kalba apie namuose laikomus egzotinius gyvūnus ir stebina išskirtinėmis žiniomis apie neįprastus augintinius. Net keliasdešimt rūšių egzotinių gyvūnų laikantis vaikinas teigia, kad didžiulė meilė gyvūnams gimė dar vaikystėje. „Per savo 7 metų gimtadienį gavau pirmuosius 5 vabzdžius – maldininkus. Tėvai žinojo, kad tai labiausiai mane pradžiugintų ir juos padovanojo. Esu dėkingas, kad jie neužkirto kelio mano didžiuliam susidomėjimui ir leido namuose apsigyventi šiems vabzdžiams, kurie daugeliui atrodo nepatraukliai,“ – pasakoja Tauras ir priduria, kad šių vabzdžių kūnelio spalva prisitaiko prie aplinkos, o grobio jie tyko priekines kojas sudėję lyg melsdamiesi. Taurą, kaip maldininkų augintoją Lietuvoje, žino daugelis egzotinių gyvūnų mėgėjų. „Esu vienintelis šalyje turėjęs metališkuosius maldininkus, kurie blizgėjo vaivorykštės spalvomis. Taip pat baltai juodą bokserio maldininką,“ – teigia Tauras. Būtent įvairių maldininkų Tauro terariumuose daugiausia, visi skirtingi ir labai unikalūs.

Tarp  išskirtiniausių jo gyvūnų – žaliasis medžių pitonas. Jis buvo Tauro svajonė nuo devynerių metų, kai nuotrauką pamatė enciklopedijoje. Taip pat vaikino namuose karališkai įsitaisiusi Kalifornijos karališkoji gyvatė, kuri laisvėje minta kitomis gyvatėmis. Tauras augina ir storauodegį juodąjį skorpioną –  vieną nuodingiausių skorpionų pasaulyje. Iš viso vaikino namuose net 30 įvairių skorpionų. Su didžiuliu užsidegimu Tauras pasakoja ir apie auginamą žiūžiakojį, kuris panašus į skorpiono ir voro hibridą, skolopendrą – nuodingą šimtakojį, taip pat šokliavorį, kuris šokinėja, norėdamas pasiekti maistą. Tauras savo terariumuose laiko ir gyvalazdes, skruzdžių koloniją, tarantulus, tarakonus, yra turėjęs net pačius nuodingiausius pasaulyje vorus – juodąsias našles.

Svarbiausia – žinios ir meilė gyvūnams

Vaikino namų bibliotekoje per 40 pačių įvairiausių enciklopedijų apie gyvūnus. Tauro manymu, būtent literatūra anglų kalba ir didžiulis noras sužinoti reikiamą informaciją apie egzotinių gyvūnų auginimą leido jam puikiai išmokti anglų kalbą. Kaskart prieš įsigyjant naują gyvūną Tauras labai domisi jo gyvenimo ir laikymo sąlygomis, gerbūvio kūrimu, psichologija. Ir taip nuo pat vaikystės.

„Pamenu, kai mano draugai lauke žaisdavo, aš išėjęs galvodavau, kaip pagauti kokį vorą kryžiuotį ir jį auginti. Vaikystėje labai patikdavo lankytis Tado Ivanausko muziejuje. Pradinėse klasėse lankydavau užsėmimus Kauno botanikos sode, dalyvaudavau stovyklose,“ – prisimena Tauras ir priduria, kad dažniausiai netgi dabar visos atostogos užsienio šalyse baigiasi įvairių gyvūnų ieškojimu. „Kroatija – mano mėgstamiausia šalis, esu ten buvęs keturių valandų žygyje, kurio metu ieškojau salamandrų. Jų tada neradau, tačiau pamačiau mešką. Gerai, kai žinai, kaip reikia elgtis, kad nebūtų problemų.

Plėšrieji augalai – dar vienas pomėgis

Tauras prisipažįsta, kad šalia egzotinių gyvūnų, kitas didžiausias jo pomėgis – vabzdžiaėdžiai augalai. Jų savo namuose jis turi net 30 vazonų. Tai ąsoteniai, saulašarės, musėkautai bei kiti įdomūs ir savotiški „plėšrūnai“. „Man jie labai gražūs ir tikrai norėčiau ateityje turėti savo oranžeriją. Jie skiriasi nuo paprastų augalų kaip diena ir naktis. Įdomu stebėti su jais vykstančius procesus ir jais rūpintis,“ – pasakoja Tauras, kuriam patinka ne tik auginti, bet ir piešti įvairius vabzdžius ir reptilijas.

Ateities vizija

Tauras nuosekliai eina savo svajonės įgyvendinimo link. Vaikinas Karaliaus Mindaugo PMC įgis gyvūnų prižiūrėtojo kvalifikaciją ir brandos atestatą, po to planuoja tęsti mokslus užsienyje. „Mano profesinis tikslas – atidaryti Lietuvoje egzotinių gyvūnų veterinarijos kliniką. Lietuvoje gal yra iki 10 specialistų, kure galėtų padaryti operacijas gyvatėms, vėžliams ir tai nėra jų pagrindinis darbas. Kadangi tikrai Lietuvoje daugėja žmonių, kurie laiko pačius įvairiausius egzotinius gyvūnus, tai išaugs ir įvairiausių paslaugų jiems poreikis.

Dalintis su draugais: