lt en

Tarptautinis projektas TIRAMISU: mokinių ir mokytojų pirmosios pagalbos įgūdžių gerinimui

2020 m. vasario 27 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras įsijungė į tarptautinį projektą TIRAMISU (First Aid Improves Survival – Pirmoji pagalba padeda išgyventi). Kartu su partneriais iš Italijos, Lenkijos, Lietuvos ir Rumunijos – bendradarbiausime kurdami patrauklų mokomąjį kursą pirmosios pagalbos įgūdžiams įgyti.

„Jau seniai pastebima, jog mokyklos turėtų skirti daugiau dėmesio mokiniams ir mokytojams parengti, kad jie žinotų, kaip suteikti pirmąją pagalbą, kaip elgtis ekstremaliais atvejais, kai kyla grėsmė sveikatai. Kadangi vieninteliai Lietuvoje rengiame paramedikus, tai įsijungimas į šį projektą leis pasidalinti gerąja patirtimi. Kartu su partneriais sieksime bendrų rezultatų – elektroninio mokymosi kurso apie žmogaus anatomiją ir fiziologiją bei pirmosios pagalbos vadovo parengimo, taip pat medicinine simuliacija pagrįstos mokomosios aplinkos, skirtos gebėjimams priimti tinkamą sprendimą ekstremaliais atvejais, sukūrimo,“ – pasakoja Karaliaus Mindaugo PMC Sveikatos priežiūros skyriaus vedėja Vaida Prakapienė ir priduria, jog tokia mokomoji medžiaga bus labai naudinga visoms Lietuvos mokykloms.

Projekto tikslas – tobulinti bendrojo lavinimo mokyklos mokytojų pirmosios pagalbos, sveikatos ir saugos įgūdžius bei kompetencijas. ES mastu išbandyti novatorišką tarptautinę pirmosios pagalbos, sveikatos ir saugos mokymų programą.

Projekto partneriai: koordinuojanti Italijos institucija – konsorciumas, kuriame dalyvauja 40 mokyklų, du universitetai (Rumunijos ir Italijos), trys mokyklos (Lietuvos, Lenkijos ir Rumunijos) bei administruojanti projektą institucija – Italijos asociacija. Lietuvai šiame projekte atstovauja KTU Vaižganto progimnazija, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras ir keletas asocijuotųjų partnerių.

Projektas TIRAMISU finansuojamas pagal Europos Sąjungos programą Erasmus+ strateginių partnerysčių, kuriančių intelektinius produktus, paprogramę.

 

 

Dalintis su draugais: