Susitelkta vardan kilnios kraujo donorystės idėjos

2019 m. spalio 29 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre vyko kraujo donorystės akcija, kurios metu kraujo padovanojo 33 bendruomenės nariai. Aktyviausi buvo Sveikatos priežiūros skyriaus mokiniai ir mokytojai. Džiugu, jog kasmet vis daugiau jaunų ir socialiai aktyvių žmonių siekia tapti neatlygintinais kraujo donorais ir tokiu būdu išgelbėti ne vieną gyvybę.

Akcijos Karaliaus Mindaugo PMC iniciatorė, paramedikų grupės vadovė Neringa Baltrūnienė teigia, jog Centre rengiami paramedikai puikiai žino, kad kraujo perpylimų metu gelbstima žmogaus sveikata, todėl kasmet jie aktyviausiai dalyvauja akcijoje. „Paramedikai pirmieji atskuba padėti nelaimės ištiktam žmogui, todėl sulaukus kvietimo dovanoti kraujo jie taip pat aktyviai prisideda prie kraujo dovanojimo, kuris padės kažkam išgyventi,“ – teigia N. Baltrūnienė ir džiaugiasi, jog mokinių aktyvumas parodo socialinį atsakingumą, gebėjimą suteikti pagalbą, kada jos labiausiai reikia.

II kurso paramedikė Aistė Bžėskytė akcijos metu padovanojo kraujo jau dešimtą kartą. Mergina teigia, jog jai kraujo davimas tai vienas paprasčiausių būdų padėti kitiems. Juk niekada nežinai, kada tau ar tavo artimajam gali prireikti pagalbos.

Pirmo kurso masažuotojo mokymo programos mokinės Agnė ir Živilė kraujo davė antrą kartą ir džiaugėsi galėdamos ne tik prisidėti prie kraujo trūkumo problemos mažinimo, bet ir galimybe pasitikrinti sveikatą.

Tai, kad dalyvavimas kraujo donorystės akcijoje tampa tarsi mini sveikatos patikra patvirtina ir akcijoje dirbusi Kauno klinikų kraujo centro gydytoja Gintarė Gavrilova. „Ištiriama, ar donoras neserga virusiniu hepatitu B, virusiniu hepatitu C, sifiliu ir ŽIV. Prieš duodant kraujo nustatoma kraujo grupė, antigenai bei hemoglobino kiekis kraujyje. Prieš duodant kraujo visada patikrinama bendra žmogaus sveikatos būklė,“ – teigia G. Gavrilova ir kviečia visus aktyviai dovanoti kraujo, nes šiuo metu yra didžiulis visų kraujo grupių kraujo trūkumas. Beje, vieno donoro kraujas gali išgelbėti net 3 gyvybes.

Tikimės, jog ši akcija padės dar labiau atkreipti visuomenės dėmesį į kraujo donorystę ir parodyti, koks reikšmingas yra kiekvieno donoro indėlis gelbėjant kitų žmonių gyvybes.

Dalintis su draugais: