Susipažinta su naujausiais grožio paslaugų teikimo sveikatos saugos reikalavimais

2020 m. kovo 3 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre lankėsi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM Kauno departamento vyriausioji specialistė Giedrė Platkūnienė. Viešnia supažindino profesinio mokymo centre besimokančias būsimąsias grožio meistres su naujausiais grožio paslaugų teikimo sveikatos saugos reikalavimais. Susitikime dalyvavusios mokinės, jų mokytojos išgirdo aktualią informaciją, kokius reikalavimus turi atitikti grožio paslaugų veikla, kad nebūtų rizikuojama klientų sveikata, kaip gaunamas leidimas veiklai-higienos pasas, kokioms paslaugoms higienos pasai neišduodami. Taip pat pasidalinta informacija apie instrumentų dezinfekciją, sterilizaciją, reikalavimus darbo aplinkai.

„Nesaugios paslaugos – tai didžiulė rizika sveikatai. Tam, kad būtų išvengta bet kokių užkrėtimų ir kitų ligų, darbo priemonės ir aplinka turi būti prižiūrima itin kruopščiai. Grožio paslaugų teikimo sveikatos saugos reikalavimus apibrėžia sveikatos apsaugos ministro įsakymas dėl higienos normos HN 117:2007. Reiktų įdėmiai įsiskaityti, sekti atnaujinimus ir, svarbiausia, jais vadovautis,“ – teigia G. Platkūnienė ir priduria, kad visiems grožio paslaugų teikėjams būtina turėti leidimą – higienos pasą, kuris patvirtina, kad darbo ir paslaugų teikimo sąlygos atitinka visuomenės sveikatos saugos reikalavimus.

„Labai svarbu, kad mokiniai tiek mokymosi metu, tiek jau išėję į darbo rinką didelį dėmesį skirtų savo atliekamų paslaugų saugumui. Tik saugiai dirbantis meistras tampa vertinamas klientų, juo pasitikima ir tikima. Siekiame ruošti tokius specialistus, kurie būtų susipažinę su visais sveikatos saugos reikalavimais,“ – teigia Karaliaus Mindaugo PMC Kosmetikos skyriaus vedėja Daiva Abromavičienė.

Dalintis su draugais: