Sukurtas simbolinis vertikalaus želdinimo objektas VDU Botanikos sodo šimtmečiui paminėti

2023 05 12

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro bendradarbiavimas su Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodu leidžia profesinio mokymo centre rengiamiems dekoratyvinio želdinimo bei floristo specialybių mokiniams tobulinti praktinius įgūdžius ir realizuoti kūrybinius sumanymus. Botanikos sodo teritorijoje šventiniais laikotarpiais kuriami ir atnaujinami floristiniai paveikslai, puošiamas arkinis tiltelis, atliekami įvairūs augalų priežiūros darbai. Būsimieji floristai ir dekoratyvinio želdinimo darbuotojai įgyja naudingos praktinės patirties ir tobulėja profesinėje srityje.

Vienas naujausių dekoratyvinio želdinimo mokymo programos mokinių ir mokytojų – Jaunius Kaubrio bei Reginos Ribokienės  įgyvendintų projektų – simbolinio vertikalaus želdinimo objekto VDU Botanikos sodo šimtmečiui paminėti sukūrimas. Anot projekto autoriaus J. Kaubrio, kūrybiniu darbu norėjosi pasveikinti VDU Botanikos sodą iškilios datos proga ir gražiai įprasminti užsimezgusį bendradarbiavimą. „Mokiniams šis darbas buvo puiki praktika, nes jie išbandė šiuo metu pasaulyje labai populiarų vertikalus želdinimo būdą. Sukurtas objektas užsodintas gebenėmis, o vasarą jį papuoš ir daugiau žydinčių, įvairiaspalvių gėlių. Objektas bus keičiamas priklausomai nuo sezono, tad Botanikos sodo lankytojai galės stebėti, kaip kūrybiškai ir meniškai galima adaptuoti objektą priklausomai nuo sezono“, – pasakoja profesijos mokytojas J. Kaubrys.

Kviečiame aplankyti Botanikos sodą ir susipažinti su įstabiu augalijos pasauliu! O jeigu domina dekoratyvinio apželdinimo darbuotojo specialybė, kviečiame mokytis! Priėmimas startuoja jau birželio 1 dieną! Daugiau apie specialybę: dekoratyvinio apželdinimo darbuotojas.

Dalintis su draugais: