Sektoriniame praktinio mokymo centre „Modus“ – moderni mokinių praktika ir populiarios paslaugos

Daugelis profesinį mokymą pasirinkusių žmonių teigia, kad praktiniai įgūdžiai ir jų lavinimas – pats svarbiausias tikslas siekiant profesinės svajonės. Didžiausiame Lietuvoje – Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre – besimokantys grožio bei sveikatos krypčių mokiniai praktinius įgūdžių gali tobulinti išskirtiniame ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse Kirpimo, grožio ir susijusių paslaugų sektoriniame praktinio mokymo centre „Modus“. Čia ištisus metus aptarnaujami klientai, kuriems paslaugas teikia mokiniai su meistrų priežiūra. Tai puiki galimybė dar besimokant profesijos įgyti realius praktinio darbo įgūdžius, pradėti burti klientų ratą, įgauti didesnio pasitikėjimo.

„Modus“ centre apsilankę klientai džiaugiasi ne tik patraukliomis kainomis, bet ir plačiu teikiamų paslaugų spektru. Anot „Modus“ vadovės Rūtos Sutkuvienės, klientai dažniausiai užsirašo manikiūro, pedikiūro, veido bei masažo procedūroms. Atšalus orams populiarėja ir įvairios SPA paslaugos – nuo kūno šveitimo iki Hamamo ar įvairių lieknėjimo procedūrų. Anot vadovės, daugelis klientų apsilankę moderniuose kirpimo, kosmetikos, kūno masažo, SPA, siuvimo bei kituose kabinetuose įsitikina, jog profesinės mokyklos jau ne tokios, kokios buvo prieš 20 metų. Jos modernios, restauruotos, aprūpintos naujausia įranga ir mokosi jose pačio įvairiausio amžiaus ir išsilavinimų žmonės.

„Šiuo metu sektoriniame centre praktikuojasi apie 20 mokinių. Tai žmonės, kurie praeina tam tikrą atranką, yra tikrai motyvuoti ir trokšta tobulėti. Atlikdami praktiką realioje darbo vietoje jie ne tik pagilina profesines žinias, susipažįsta su grožio centro struktūra, paslaugų teikimo tvarka, bet ir patobulina bendrąsias kompetencija, kas yra labai svarbu teikiant paslaugas klientams,“ – pasakoja R. Sutkuvienė ir priduria, jog sektoriniame centre ne tik teikiamos paslaugos klientams, bet ir vyksta įvairūs kvalifikacijos kėlimo seminarai, mokymai, vykdomos ekskursijos.

Mokiniai apie profesijos pasirinkimą ir praktiką

Masažuotojo praktiką sektoriniame centre atliekanti Jūratė Jurčenko teigia, jog profesijos pasirinkimas nebuvo spontaniškas ir netikėtas, o apmąstytas: „Prieš tai studijavau verslo vadybą, tačiau jaučiau, kad tai nėra mano pašaukimas. Laikui bėgant pats likimas atvedė į masažuotojo profesiją. Jaučiau, kad noriu dirbti su žmonėmis, jiems padėti, dovanoti sveikatą. Jau pirmųjų praktinių pamokų metu supratau, kaip man ši profesija patinka,“ – pasakoja Jūratė ir džiaugiasi profesijos mokytojų atsidavimu. „Labiausiai žavi tai, kad visi mokytojai yra praktikai, profesionalai, sukaupę didžiulę patirtį ir gyvenantys šia profesija. Jie įkvepia tobulėjimui, suteikia galimybes siekti profesinių aukštumų. Tikiu, kad pabaigusi mokslus, dirbsiu masažuotoja ir savo paslaugomis padėsiu žmonėms,“ – teigia J. Jurčenko. Beje, Jūratė netrukus vyks ilgalaikei Erasmus+ praktikai į Italiją, kur taip pat tobulės, kaip būsima masažuotoja.

Jūratės praktikos vadovė ir masažuotojo mokymo programos profesijos mokytoja Dalia Skvernienė teigia, kad praktika sektoriniame centre mokiniams yra neįkainojama patirtis. „Čia jie tobulina ne tik klasikinio gydomojo masažo atlikimo būdus, bet mokosi ir SPA bei kūno puoselėjimo paslaugų atlikimo. Kūno kaukės, įvyniojimai, šveitimai, Hamamo putų masažai – tai vis labiau populiarėjančios procedūros, turinčios teigiamą poveikį žmogaus savijautai. „Modus“ centre būsimieji masažuotojai gauna platų spektrą įgūdžių, kas jiems padeda įtvirtinti žinias, pristatyti save kaip specialistą, atrasti tobulėjimo kryptį ateičiai,“ – pasakoja D. Skvernienė ir džiaugiasi, jog žmonės vis dažniau užsisako masažus ne tik tada, kada jau kamuoja skausmai, bet ir profilaktiškai.

Du bakalauro diplomus – akušerijos ir slaugos – įgijusi kirpimo mokymo programos mokinė Kristina Matulaitytė nusprendė išmokti kirpėjo profesijos, nes nuo vaikystės ją lydėjo ši svajonė. Tai, kad šis amatas nėra jau toks paprastas ir lengvas ji suprato tik pradėjus intensyvią praktiką. „Reikia tikrai labai daug praktinio darbo, kad susiformuotų geri įgūdžiai, pasitikėtum savim, gebėtum profesionaliai atlikti paslaugas. Tikiuosi, jog kirpėjo darbas man taps papildomu uždarbiu ir mėgstama veikla šalia pagrindinio darbo. Dabar stengiuosi kaupti žinių bagažą, kad galėčiau užtikrinta teikti paslaugas klientams po mokslų baigimo,“ – pasakoja Kristina.

Antro kurso kosmetikė Kotryna Budrikaitė „Modus“ centre dažniausiai klientams teikia manikiūro ir pedikiūro paslaugas. Pasirodo, baigusi 12 klasių, mergina buvo įstojusi į muzikos pedagogiką aukštojoje mokykloje, tačiau pakeitė sprendimą ir nusprendė pasirinkti praktišką profesiją profesinėje mokykloje, kuri garantuotų pajamas. „Kadangi man labai patinka piešti, nusprendžiau, jog manikiūrai galėtų būti mano sritis, kur gerai sektųsi ir pačiai patiktų. Dėl to ir pasirinkau kosmetiko profesiją, kurioje to mokausi, tobulėju,“ – pasakoja Kotryna ir priduria, jog profesijos mokslai netrukdo muzikuoti. „Manau, kad gyvenime galima suspėti viską, ateityje dar tikrai studijuosiu universitete, tačiau jau turėdama praktišką ir naudingą profesiją,“ – teigia Kotryna. Mergina atlikdama praktiką „Modus“ centre įtvirtino manikiūro, pedikiūro  atlikimo įgūdžius, pradėjo burti nuolatinių klientų ratą. Ši patirtis jai suteikė daugiau motyvacijos, pasitikėjimo ir savarankiškumo.

Kviečiame visus apsilankyti sektoriniame praktinio mokymo centre „Modus“ ir atrasti atsinaujinusį bei modernų profesinį mokymą. Registruotis paslaugoms kviečiame tel: +370 626 90763, I-V: 8.00-19.00.

Dalintis su draugais: