Pomėgis siūti ir puošti žmones įkvėpė vystyti verslo idėją

Galimybė vilkėti drabužius, kokių nenusipirksi parduotuvėje, puošti save ir kitus, kurti išsvajotą prekės ženklą ir nerti į verslą – tai tik dalis galimybių, kurias suteikia gebėjimas siūti.

Ir nors drabužių pasirinkimas prekybos centruose milžiniškas, nemaža dalis žmonių, kurių figūra nėra standartinė, susiduria su problemomis ieškant išskirtinio, kokybiško ir originalaus gaminio. Problemas padeda spręsti siuvėjai, galintys pasiūlyti platų paslaugų spektrą. Tai, kad individualus siuvimas populiarėja tvirtina ir prekės ženklo „Mesu 19“ įkūrėja Julija Bžeckė, pati siuvėjo profesiją įgijusi tuomet, kai suprato, jog dar vaikystėje puoselėtą pomėgį galima transformuoti į verslą. 

Natūraliai grįžau prie to, ką veikiau būdama mažas vaikas

„Esu baigusi viešbučių administravimą ir šešerius metus dirbau pagal specialybę. Pradėjau karjerą nuo padavėjos, administratorės ir tapau netgi restorano vadove. Tiesa, jau tuo metu pradėjo kankinti klausimai, ar iš tiesų esu ten, kur turiu būti ir veikiu tai, kas man tikrai patinka“, – pasakoja J. Bžeckė ir priduria, kad lemiamą sprendimą viską keisti padėjo priimti persikraustymas iš Vilniaus į Kauną Tuomet teko nuspręsti, ar norisi dirbti ankstesnį darbą, ar kardinaliai keisti profesinę veiklą. Priimti lemiamą sprendimą ir sugrįžti prie vaikystės svajonių įgyvendinimo inspiravo draugės pasiūlymas mokytis siūti.

„Pradėjau nuo siuvimo kursų ir iš karto grįžo vaikystės prisiminimai. Mama mane nuo mažumės buvo pripratinusi prie siuvimo mašinos, nes pati nuolat siūdavo karnavalams kostiumus ir taisydavo rūbus. Dar pradinėse klasėse išmokau siūti ir buvau sukūrusi net keletą vaikiškų savo kolekcijų, o į smagų kūrybinį procesą įsitraukdavo visa šeima. Labai gera, kai pavyksta natūraliai ir profesionaliai grįžti prie to, ką veikiau būdama mažas vaikas“, – sako Julija. Tiesa, siuvimo kursai tik sužadino norą mokytis dar daugiau ir profesionaliau, tad Julija nusprendė įgyti siuvėjo profesiją Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre.

Siuvėjo profesija leido realizuoti svajones

Vos tik pradėjusi mokytis siuvėjo mokymo programoje Julija ėmėsi ryžtingai įgyvendinti numatytą planą – nuomotis patalpas, kuo daugiau praktikuotis, kad pasitikėtų savo profesionalumu. „Besimokydama profesinio mokymo centre išmokau siūti galima sakyti viską – nuo paprasčiausių palaidinių iki sudėtingos konstrukcijos švarkų ar paltų. Mokytojos kantriai ir skrupulingai atskleidė visas subtilybes ir motyvavo judėti pirmyn“, – sako Julija ir pataria visiems, kurie nori išmokti siūti, rinktis siuvėjo profesiją ir įgyti labai naudingų praktinių įgūdžių.

„Iš pradžių nuomojomės patalpas trise. Mane susirado dideli užsakovai ir gavom pirmą pasiūlymą siūti trikotažinius marškinėlius. Norint juo siūti kokybiškai, reikia turėti plokščiasiūlę siuvimo mašiną. Taigi investavome į įrangą ir kai jau buvome pasiruošusios startui – užsakovas dingo. Šis pirmasis verslo krikštas mane išmušė iš vėžių ir netgi buvau pradėjus ieškoti siuvėjos darbo. Įdomiausia tai, kad man pasiūlė darbą viena Lietuvos kūrėjų, tačiau atėjus lemiamam apsisprendimui dirbti jai, ar sau, nusprendžiau vėl bandyti realizuoti save versle. Būtent ta kūrėja, kuri mane buvo pakvietusi pokalbiui dėl darbo suteikė man pirmuosius užsakymus ir aš jai už tai labai dėkinga“, – prisimena Julija ir sako, kad tai buvo tas atspirties taškas po kurio pasipylė vis daugiau užsakymų. Vienu metu Julija siuvo net trims Lietuvos kūrėjams ir dizaineriams. Po kurio laiko šis darbo pobūdis Julijos pradėjo nebetenkinti, nes ji norėjo ieškoti savo braižo ir pati kurti drabužius.

Prekės ženklas „Mesu 19“  

Šiuo metu Julija savo siuvimo dirbtuvėse dirba su kolege Kristina, kuri taip pat prieš keletą metų įgijo siuvėjo profesiją Karaliaus Mindaugo PMC. „Mūsų prekės ženklas šifruojasi labai paprastai, kad mes su Kristina, o aš siuvu pardavimams nuo 2019 metų. Dabar kuriame patogius, šiuolaikiškus, stilingus drabužius – sijonus, sukneles, marškinius, kelnes ir aksesuarus. Klientų spektras labai platus – nuo kūdikėlių iki garbaus amžiaus senjorių. Užsakymų gauname labai įvairių. Tai ir laisvalaikio rūbai, įvairios suknelės, užklotai, įvairūs komplektai dovanoms“, – teikiamas paslaugas pristato Julija.

Vienas populiariausių Julijos Bžeckės vystytų projektų – marškinėliai su siuvinėtu užrašu „Esi mylima“. „Norėjau nešti žinutę merginoms ir moterims, kad jos yra mylimos be sąlygų. Projektas labai pasisekė, nes sulaukė daug dėmesio. Marškinėlius pirko vyrai savo moterims, draugės draugėms, mamos savo vaikams. Vienas nuostabiausių prisiminimų, kai vyras pirko savo žmonai, kuri neseniai  buvo pagimdžiusi kūdikį“. Šiuo metu Julija vysto dryžuotų bliuzonų projektą, kuris taip pat neša meilės žinią.

Tikslas – daryti žmones laimingus

Julija pasakoja, kad siuvimas ir klientų individualių užsakymų įgyvendinimas jai teikia didžiulį malonumą ir džiaugsmą. „Nedirbčiau šio darbo, jeigu nejausčiau malonumo. Kai matau, kad žmogus džiaugiasi individualiai jam sukurtu drabužiu, man pačiai būna labai smagu. Galima sakyti kartais net padedu spręsti problemas ir įgyvendinti svajones. Visų žmonių figūros skirtingos, kartais didžiulė problema atrasti tinkantį drabužį parduotuvėje, o pasipuošti norisi. Štai tokie klientai, kurie ieško, bet neranda, man būna labai brangūs, nes norisi juos džiuginti ir parodyti, kad tinkamai pritaikius dizainą, galima suspindėti“, – džiaugiasi Julija ir priduria, kad jos veiklos sėkmę lemia didžiulis užsispyrimas ir motyvacija.

Kviečiame žiūrėti video, susipažinti su Julija Bžecke ir „Mesu 19“!

Dalintis su draugais: