Linas Žvirdauskas: „Pomėgis kolekcionuoti avalynę paskatino išmokti ją gaminti“

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre besimokantis Linas Žvirdauskas prieš keletą metų įgijo aukštąjį išsilavinimą, tačiau pagal įgytą specialybę savęs neatrado ir profesinį kelią pasuko visai kita linkme.

Pomėgis kolekcionuoti avalynę paskatino vaikiną atiduoti pagarbą ilgai puoselėtam pomėgiui ir pačiam išmokti kurti bei gaminti batus. Pasirinkęs avalynės gamintojo profesiją Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre Linas džiaugiasi intensyvia praktika ir įgytomis žiniomis.

Kai pomėgis tampa darbu

„Viskas prasidėjo tiesiog nuo man patikusių garsių prekinių ženklų avalynės modelių kolekcionavimo. Laikui bėgant ir susikaupus dideliam batų kiekiui pagalvojau, kad jie galėtų būti parduoti brangiau nei aš mokėjau. Taigi nusprendžiau dalį avalynės parduoti ir taip išėjo, kad mano hobis monetizavosi. Kai tai įvyksta – jausmas iš tiesų puikus“, – džiaugiasi Linas ir priduria, kad sėkminga veikla paskatino rinktis avalynės gamintojo specialybę ir gilinti žinias.

„Kasdien gaunant vis įvairesnius modelius kildavo klausimas, kaip iš tiesų jie yra pagaminti. Pasimokius pačiam visų avalynės gaminimo niuansų, dabar jau paėmus batus suprantu, ar juos gamino žmogus, ar mašina, kokios medžiagos naudotos, kaip susiūta“, – pasakoja Linas. Kadangi vaikinui labiausiai patinka sportinė avalynė ir jos modeliai, tai įstojus mokytis jis jau žinojo, kad jo tikslas – pačiam išmokti susikurti ir pasigaminti sportbačius.

Intensyvi praktika

Tam, kad savo rankomis pasigamintų odinius sportbačius, Linui teko įgyti daug praktinių žinių. Reikėjo išmokti dirbti su batviršių užtraukimo, padų formavimo, tvirtinimo ir taisymo įranga bei įrankiais. Taip pat mokytis paruošti ir pritvirtinti vidpadžius prie kurpalių, atlikti batviršių užtraukimo ant kurpalių operacijas bei kitų profesinių dalykų.

„Mokytis iš savo srities profesionalų yra labai gera ir netgi papildomai motyvuoja. Tie vieneri mokslų metai taip greitai prabėgo ir tikrai gaila, kad reiks atsisveikinti su tokia puikia mokymosi aplinka. Būtent dėl to neatmetu galimybės stoti mokytis dar kartą ir toliau tobulėti“, – sako Linas ir priduria, kad avalynės gamybos dirbtuvėse sklando puiki kūrybinė atmosfera. Kolegos bendrakursiai taip pat stebina savo originaliais darbais. Čia žinias gilina jau su oda dirbantys jaunieji meistrai, savęs ieško įvairius universitetus baigę absolventai bei kūrybinių sričių darbuotojai.

Profesinis mokymas pateisina lūkesčius

Linas pasakoja, kad profesijos pasirinkimas kiekvienam jaunam žmogui dažnu atveju sukelia nemažai sumaišties. Jis pats tą patyrė, kai jam reikėjo rinktis specialybę baigus 12 klasių. Nustūmęs į šoną pomėgį, jis rinkosi specialybę įtakotas artimųjų nuomonės. Pagal įgytą specialybę Linas savęs neieškojo, o drąsiai suko ten, kur šaukia širdis. Sprendimas pasirinkti avalynės gamintojo profesiją dovanojo galimybę dirbti darbą prie kurio linksta širdis, vidinę laimę ir pilnatvę.

„Kiekvienam dvyliktokui palinkėčiau siekti profesijos, kuri sutampa su pomėgiu. Jeigu dominanti sritis yra praktiška, tai tikrai verta pirmuosius žingsnius žengti profesinėje mokykloje ir įgyti vertingos praktikos, kuri duoda apčiuopiamus rezultatus. Taip pat tai yra kur kas greitesnis būdas pasitikrinti profesinį pašaukimą. Beje, įgijus specialybę profesinio mokymo centre galima toliau tobulėti kolegijose ar universitetuose“, – pasakoja Linas ir kviečia rinktis profesiją pagal polinkius, geriausiai atskleidžiančią talentus ir suteikiančią gyvenimo džiaugsmo.  Juk žmonės, kurie pasirenka daryti tai, kas jiems patinka, profesinėje srityje dažniausiai pasiekia ryškiausių rezultatų.

Dalintis su draugais: