Avalynės kūrėja Deimantė Statinytė: kiekviena batų pora siunčia užkoduotą žinutę

Avalynės gamintojo profesiją atranda vis daugiau kūrybingų bei originalių idėjų nestokojančių žmonių. Viena tokių – Deimantė Statinytė – „Milk2Mouths“ įkūrėja, siekianti savo kuriamais batais ne tik kelti nuotaiką, bet ir komunikuoti žinutę. Diplomuota vadybos bei viešųjų ryšių specialistė siekti amato Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre nusprendė supratusi, jog aistra batams ir noras kurti išskirtinę avalynę yra stipresnis už visas kitas veiklas.

Anot Deimantės, sugalvoti originalią idėją yra svarbu, bet ne mažiau svarbu ir žinoti, kaip tą idėją įgyvendinti. „Pirmuosius mano kurto dizaino batus pagamino profesionalūs batsiuviai. Iš pradžių maniau, kad tokiu principu ir dirbsiu, tačiau kuo labiau įnikau į kūrybinius procesus tuo labiau jutau žinių trūkumą. Kankino klausimai, ar tam tikras detales bus įmanoma pritvirtinti, kiek batai bus patogūs ir patvarūs. Nusprendžiau išmokti avalynės gamybos ir įstojau mokytis į Kaune įsikūrusį Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrą, kuriame rengiami būtent avalynės gamintojai,“ – pasakoja Deimantė.

Mokslų metu Deimantė išmoko naudotis avalynės gamybos priemonėmis ir įranga, paruošti kurpalius individualiai, atlikti avalynės formavimą ir daug kitų aktualių dalykų. Tiesa, Deimantei dar besimokant profesinėje mokykloje pavyko laimėti Lietuvos kultūros tarybos skirtą edukacinę stipendiją ir finansavimą dviejų savaičių intensyviems avalynės dizaino kursams Londono mados koledže.

Jau po pirmų dienų, praleistų koledže, Deimantė suprato, kad mokslų kokybė čia itin aukšta, o mokymosi tempas spartus – per dvi savaites nupiešė kelis šimtus skirtingų batų modelių, sukūrė savo batų kolekciją, pagamino bato prototipą, gavo naudingų dėstytojų patarimų ir kursų baigimo sertifikatą.

„Daugelis gamybos operacijų man buvo gerai atpažįstamos, o mokymo pagrindai panašūs kaip Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre. Londono mados koledže yra daug skirtingų avalynės gamybos kursų, tačiau visų kainos „įkandamos“ tikrai ne kiekvienam. Būdama Londone supratau, kokią didelę ir neišnaudotą galimybę turime Lietuvoje. Profesinėje mokykloje dirba ir avalynės gamybos žinias perduoda tikri profesionalai,“ – įgyta patirtimi džiaugiasi Deimantė.

Jaunoji dizainerė savo kuriamais batais siekia ne tik kelti nuotaiką, bet ir nešti tam tikrą žinutę. Pasitelkus meistrų pagalbą gamyboje, jos kūryba nelieka nepastebėta. „Jeigu batai papuošti rankiniais laikrodžiais, tai mano žinutė, jog laimingi žmonės laiko neskaičiuoja ir tiesiog mėgaujasi gyvenimu. Batai su karaliaus ir karalienės kortomis neša žinią, jog kiekviena moteris karalienė ir šalia savęs verta geriausio karaliaus. Esu sukūrusi batus su galimybe keisti juose momentines nuotraukas,“ – pasakoja Deimantė ir tikina, jog jos kuriami batai tampa svarbiausiu bendro įvaizdžio akcentu.

„Pati nešioju pagal savo prototipą kurtus batus ir jaučiu, kad panašūs batai atrastų vietą daugelio žavių ir ryškių asmenybių garderobe,“ – savo kūrybine vizija dalijasi „Milk2Mouths“ avalynės kūrėja Deimantė.

Daugiau apie Deimantės kuriamus batus – vaizdo reportaže.

Dalintis su draugais: