Arminas Rimkus – tarp jaunųjų mados vardų Lietuvoje
Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro absolventas Arminas Rimkus gyvena pašėlusiu tempu – dirba, mokosi, kuria verslą ir ruošiasi savo drabužių kolekcijos pristatymui Estijoje vyksiančiame „ERKI FASHION SHOW“ konkurse.
Jis sako, kad sprendimas po 12 klasių įgyti siuvėjo profesiją – buvo labai teisingas pasirinkimas, nes išmokti siūti ir konstruoti rūbus privalu kiekvienam būsimam mados dizaineriui.
Nuo pieštukinio sijono siuvimo iki sudėtingo švarko konstravimo
„Įstojęs mokytis siuvimo išmokau labai daug. Pradėjęs nuo paprasčiausio sijono siuvimo, pabaigiau kurdamas sudėtingų konstrukcijų paltus ir švarkus. Įgyti praktiniai įgūdžiai leido man išlaisvinti kūrybiškumą, suvokti, kaip turi būti gaminami kokybiški ir ilgaamžiai drabužiai,“ – pasakoja Arminas.
Kalbėdamas apie siuvimo profesijos mokytojus, Arminas akcentuoja jų profesionalumą ir atsidavimą darbui. „Mokytojai suteikė ne tik bazinių profesinių žinių pagal programą, bet kur kas daugiau. Visada iškilus klausimams dėl siuvamo rūbo galėdavau klausti, išsiaiškinti kilusias problemas, gauti vertingų patarimų. Tas skirtas laikas individualioms konsultacijoms ir siekis išmokyti kuo geriau – didžiulė vertybė. Jaučiau palaikymą ir tai mane įkvėpė vis didesniam tobulėjimui. Dar besimokydamas amato vaikinas išvyko tobulėti pagal Erasmus+ projektą „I am able to do“ Italijoje, kurio metu mokėsi kurti verslą ir gavo didžiulę motyvaciją įgyvendinti savo profesinę svajonę.
Anot Armino, siuvėjo profesija – puikus ir praktiškas pasirinkimas. „Labai geras jausmas, kai gali papuošti kitą ir pats sau susikurti vienetinį rūbą. Tikrai nemažai žmonių jau yra pavargę nuo masinės gamybos ir ieško išskirtinumo bei kokybės. Mokant siūti – atsiveria galimybės išreikšti save, prisitaikyti tau idealiai tinkančius siluetus, pasitaisyti rūbus ir gyventi kur kas tvariau,“ – pasakoja Arminas.
Mados dizaino studijos ir pirmosios kolekcijos
Įgijęs siuvėjo profesiją, Arminas nusprendė stoti į aukštąją mokyklą studijuoti mados dizaino. Darbštų ir talentingą vaikiną netruko pastebėti Lietuvos stilistai. „Kaip stilistų asistentas pradėjau dirbti jau pirmame kurse. Džiaugiuosi, kad teko dirbti didžiausiuose televiziniuose projektuose, būti komandose su žymiais Lietuvos atlikėjais, prisidėti prie jų sceninio įvaizdžio kūrimo,“ –pasakoja Arminas. Jam bestudijuojant gimė ir pirmosios drabužių kolekcijos.
„Pirmoji mano drabužių kolekcija buvo labiau eksperimentinė ir įkvėpta nykstančių augalų. Ji buvo skirta parodai ir tapo didžiuliu įkvėpimu antrajai kolekcijai „Save Our Souls“, kuri buvo pristatyta tarptautiniame mados talentų konkurse „Injekcija“ ir „Dizaino dienos“. „Šią kolekciją įkvėpė nykstantys Lietuvos gyvūnai, įrašyti į Lietuvos raudonąją knygą. Siekiau kurti tvarios mados principu, kai maksimaliai panaudojamas audinys, o iš likučių sukuriami kolekcijos aksesuarai. Kiekvienas modelis yra unikalus ir pristato tam tikrą nykstantį gyvūną, kurio spalva, raštas, faktūra bei forma buvo pritaikomi kuriant modelius. Ši kolekcija naudojama kaip socialinės mados priemonė, kuri didina sąmoningumą ir primena žmonėms apie gamtos trapumą bei mūsų atsakomybę ją apsaugoti“, – pristato Arminas. Kolekciją sudaro 20 modelių, tarp kurių geltonkojo laumžirgio, šliužo, jūrinės nėgės, kukučio ir kt. modeliai.
Būtent „Save Our Souls“ kolekcija bus pristatyta 2024 m. vasarą Estijoje vyksiančiame „ERKI FASHION SHOW“ konkurse. Anot Armino, būti atrinktam profesionalų komisijos dalyvauti šiame konkurse yra didžiulis įvertinimas ir pripažinimas.
Avalynės gamyba – naujas įkvėpimo šaltinis
„Kurdamas abi kolekcijas gaminau ir tam tikrus avalynės apsiuvus, kurie dedami ant batų. Supratau, kad labai noriu išmokti kurti ne tik drabužius, bet ir batus – tokius, kokius aš įsivaizduoju iš savo eskizo. Ilgai nedvejojau ir sugrįžau į Karaliaus Mindaugo PMC įgyti avalynės gamintojo profesiją. Labai daug išmokau dirbti su oda ir pasisiuvau ne vieną porą batų. Kaip ir visi mokiniai – startavau nuo derbi tipo batų, aulinukų ir pasigaminau savo mėgstamiausius 80-ųjų tipo sportbačius,“ – pasakoja Arminas.
Jam teko atlikti praktiką Šiauliuose įsikūrusioje UAB „Sabalin“, kurioje gaminama plataus asortimento odinė avalynė. Jam ši praktika suteikė papildomų įgūdžių ir iš arčiau leido pažinti avalynės gamybos verslą. Čia vaikinas puikiai užsirekomendavo ir sulaukė netgi pasiūlymo pasilikti dirbti, tačiau Armino aistra kurti savo drabužių kolekcijas ir atsiduoti nuosavo verslo ir prekinio ženklo kūrimui sugrąžino jį į Kauną. Anot vaikino, išmokęs dirbti su oda, jis galės kurti rankines bei kitus įvairius aksesuarus savo kolekcijoms. Papildomi įgūdžiai leis dar labiau skleistis fantazijai ir profesiniams gebėjimams.
Kviečiame žiūrėti video reportažą ir su Arminu susipažinti iš arčiau! Sekite FB: Arminas Rimkus, IG: @arminasrimkus. Nuotraukos: Karaliaus Mindaugo PMC ir Augustės Rūkaitės.