Savigynos mokymuose – aktualūs praktiniai patarimai, kaip reaguoti užpuolimo situacijose

2022 m. gegužės 3 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre vyko pirmieji „Savigyna pradedantiesiems“ mokymai kartu su apsaugos darbuotojo specialybės profesijos mokytoju Audriumi Jukna. Jų metu pasidalinta aktualiais praktiniais patarimais, kaip reaguoti užpuolimo situacijose ir kokie iš pirmo žvilgsnio visiškai paprasti daiktai gali padėti apsiginti. Mokymų dalyviai išmėgino savigynos meną praktiškai – poromis mokėsi savigynos judesių, kurie padėtų ištrūkti iš įvairių sugriebimų.

„Tam, kad netaptum lengvu taikiniu užpuolikui, labai svarbu analizuoti aplinką, būti budriam, įvertinti rizikas. Žinoti pagrindinius savigynos būdus ir judesius – naudinga kiekvienam žmogui, tačiau yra didelis skirtumas tarp veiksmų išmokimo ir sugebėjimo juos panaudoti realioje situacijoje. Čia svarbus tampa  psichologinis pasirengimas, loginis mąstymas, pasitikėjimas savo jėgomis“, – sako A. Jukna.

Mokymuose dalyvavusi masažuotojo mokymo programos mokinė Jolita džiaugėsi gavusi aktualių patarimų. „Pirmasis susitikimas labai patiko ir su nekantrumu laukčiau tęstinių mokymų. Tikrai dabar jaučiuosi daug saugesnė. Kartais tiesiog pasimiršta, kaip svarbu, norint išvengti grėsmių, tinkamai analizuosiu aplinką ir save. Sužinojusi, kokių užpuolimų būna, būsiu daug budresnė, o išmoktus judesius stengsiuosi praktikuotis namuose. Mokymai priminė, kad elementarus dujų balionėlis, skėtis, raktai, diržas, ar netgi pati rankinė grėsmės akivaizdoje gali atstoti ginklą. Tokius dalykus, kuriuos išgirdome mokymuose, turėtų žinoti kiekviena moteris “, – sako Jolita.

Dalintis su draugais: