Savanorystė Karštojoje koronaviruso linijoje 1808: kodėl verta ir kaip prisijungti?

Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stotyje įrengtoje Karštojoje koronos linijoje 1808 savanoriauja didžiulis būrys Karaliaus Mindaugo PMC paramediko mokymo programos mokinių. Anot savanorių, darbo čia netrūksta, o rezultatas – atperka visus sunkumus.

„Pasirinkę paramediko profesiją žmonės trokšta padėti, gelbėti gyvybes, jaučia pašaukimą šiam darbui, todėl suprantama, jog iškilus poreikiui padėti Covid-19 pandemijos metu, atsiliepė tiek daug mokinių. Šiemet jų įprastos praktikos atlikimą kaip reikiant apkartino karantinas, bet pašaukimas niekur nedingo, jų širdys veržiasi atsiliepti į pagalbos šauksmą ir poreikis gelbėti žmones nenurimsta. Savanoriavimas Karštojoje linijoje – puiki įprastos praktikos alternatyva. Šie būsimi paramedikai šiandien atideda savo norus, poreikius, geba išeiti iš komforto zonos ir suteikti reikalingą pagalbą,“ – džiaugiasi Karaliaus Mindaugo PMC paramedikų grupių vadovė Neringa Baltrūnienė ir priduria, jog savanoriavimas Karštojoje linijoje labai praverstų tiems, kurie dar tik svarsto apie paramediko profesijos pasirinkimą. Tai puikus būdas „pasimatuoti“ profesiją, pamatyti GMPS rutiną, pajausti profesijos prasmę.

Paskambinusius į Koronos karštąją liniją, savanoriai gyventojus konsultuoja pagal specialų sudarytą, struktūrizuotą, skaitmeninį algoritmą, pritaikytą priimti ir apdoroti iškvietimus, nustatyti reikiamą pagalbos lygį ir rekomendacijas. Savanoriai pataria saviizoliacijos, koronaviruso infekcijos prevencijos ir kitais klausimais. Esant poreikiui skambinantysis sujungiamas su GMP dispečerine.

„Karštojoje linijoje pradėjau savanoriauti nuo pat jos įkūrimo pradžios. Man tai tarsi antrieji namai. Būta daug bemiegių naktų, daug prakalbėta valandų, tūkstančius kartų pasakyta – laba diena, sveikatos vartų, koronos Karštoji linija, klausome Jūsų. Labai daug prisiminimų liks po šios savanorystės. Virusas vis dar niekur nedingo, visus baugina, bet kartu ir suartina, parodo, kokie mes stiprūs kartu,“ – teigia būsimoji paramedikė Ingrida Mereškevičiūtė.

Tai, kad savanoriavimas pandemijos metu daugelį baugina, pasakoja ir savanorė Monika Mikalajūnaitė. „Manęs šeima klausė, kodėl tu ten eini, bijojo, jog galiu užsikrėsti būdama su kitais žmonėmis, jaudinosi bei siūlė likti namuose – ten, kur saugu. Bet kaip aš iš namų apsaugosiu kitus? Kaip jiems suteiksiu pagalbą? Puikiai žinau, kad paramediko kryptį pasirinkau ne dėl gražios uniformos, o dėl to, kad galėčiau padėti žmonėms. Šia savo savanoryste padedu ne tik tiems, kurie mums skambina, bet ir GMP darbuotojams, nes jei ne mes, juk jie turėtų priiminėti tuos tūkstančius skambučių per parą,“ – apie savo apsisprendimą savanoriauti kalba Monika ir priduria, jog ši patirtis taps vienu įsimintiniausių įvykių jos gyvenime: „Šis virusas bei visas pasaulinis karantinas paklius į istoriją, pasakosim savo draugams, artimiesiems, vaikams bei anūkams kaip viskas vyko, o aš kartu galėsiu didžiuotis savimi sakydama, jog paromis, po to po mažiau, bet dažnai ir daug sėdėjau prie koronos Karštosios linijos telefono“.

Būsimoji paramedikė Simona Staševičiūtė teigia, jog vis dar jaučiamas savanorių trūkumas ir norėtųsi, jog dar daugiau žmonių ateitų ir padėtų. „Darbo turime tikrai daug, todėl prašome visų pagalbos ir kviečiame prisijungti prie mūsų vis augančios komandos. Norint tai padaryti, pirmiausia reiktų užpildyti registracijos anketą,“ – teigia Simona ir kviečia užpildykite žemiau esančią anketą.  Registracija savanorystei Karštojoje linijoje: www.docs.google.com/forms/savanoryste

Primename, jog Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras vienintelis Lietuvoje rengia paramedikus be kurių darbo šiandien sunkiai įsivaizduojama greitosios medicinos pagalbos stočių kasdienybė. Praktines žinias ir įgūdžius būsimiesiems paramedikams perduoda savo srities profesionalai – ilgamečiai paramedikai praktikai.

Dalintis su draugais: