Futbolas

Būrelio vadovas – Rytis Rutkauskas (rytis.rutkauskas@kaupa.lt)

IV 14.45–16.25 val., V 13.50-15.30 val., sporto salė, Karaliaus Mindaugo pr. 11, Kaunas.

Futbolas yra pati populiariausia sporto šaka pasaulyje, bet tai tikrai ne tik sportas! Žaidžiant futbolą verda įvairiausios emocijos, bendrystės dvasia, jis moko būti komandoje, įvardinti ir valdyti emocijas, bendrauti su kitais, ramiau reaguoti į sudėtingas situacijas, padėti kitiems.
„Dvidešimt du žmonės, paskui vieną kamuolį belakstantys“ – taip pavadinčiau liaudies išminties knygą apie futbolą. Su šiuo stereotipu, kad futbolas tėra nesubrendusių vyrų lakstymas pusantros valandos paskui vieną kamuolį, susiduriame dažniausiai. Tai, drįsiu teigti, yra labai klaidingas įvaizdis. Futbolas yra ne apie tuos dvidešimt du, o apie dvi komandas. Komanda savo ruožtu nėra tik 11 paskirų žaidėjų rinkinys. Komanda yra žymiai daugiau, o tas daugiau byloja apie vienas kito supratimą iš pusės žvilgsnio, darbą kartu siekiant užsibrėžto tikslo – pergalės, geriausios vietos kiekvienam suradimą aikštėje arba, kitaip tariant, taktiką, kuri turi būti ne parenkama apriori, o pasitelkiama, kad geriausiai tiktų tiems, kuriuos matai aikštėje.
Komanda yra tarsi sumažintas visuomenės modelis. Ji moko būti kartu. Bene didžiausias komandos paradoksas yra tas, kad dėl bendrų interesų kiekvienas žaidėjas privalo atsisakyti dalies savo ego, savo nežabotų ambicijų, privalo savo individualumą pajungti visumos labui, tačiau galiausiai nutinka taip, jog kiekvieno žaidėjo asmenybė ne nuskursta, ne yra apiplėšiama, o priešingai – žymiai ryškiau suspindi visumos kontekste. Kitaip tariant, mūsų talentai, kuriais esame apdovanoti, savo prasmę įgyja ir visiškai išsiskleidžia tik tuomet, kai esame kartu su kitais, kai pasitelkiame juos ne tik savo, tačiau ir kitų labui, kai veikiame ir siekiame tikslų drauge. Net ir didžiausios futbolo žvaigždės individualūs gebėjimai nueitų perniek, jei ne komanda – darinys, kuriame visuma dirba tam, kad padėtų atsiskleisti kiekvienam tos visumos nariui, o kiekvienas narys veikia tam, kad visuma pasiektų savo tikslą – pergalę.

Dalintis su draugais: