Renginyje „Patirk Erasmus+ galimybes“ – asmeninės patirtys ir kelionių įspūdžiai

Kodėl verta dalyvauti Erasmus+ programoje? Kokius įspūdžius ir nuotykius dovanoja tarptautinės praktikos? Kokiose šalyse tobulėja Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro mokiniai? Į šiuos ir daugiau pačių įvairiausių klausimų atsakyta renginyje „Patirk Erasmus+ galimybes“ kartu su vienu populiariausių Lietuvoje nuomonės formuotoju Edvinu Krupinsku. Jis ne tik pasidalino savo asmenine Erasmus+ patirtimi Malaizijoje, bet ir kalbino renginio svečius – Karaliaus Mindaugo PMC direktorę dr. Norą Pileičikienę, projektų vadovą mobilumų klausimais Tautvydą Vigelą ir kosmetiko specialybė antrakursę Lauryną Skrickutę.

Viskas prasideda nuo noro ir pasiryžimo

Komunikaciją ir skaitmeninę rinkodarą studijuojantis E. Krupinskas sako, jog išvykti pagal Erasmus+ programą studijuoti į Malaiziją, Penango valstiją – buvo vienas geriausių sprendimų gyvenime. Tiesa, koronavirusas jo studijų planus kiek pakoregavo, tačiau tai, ką jis suspėjo pamatyti ir aplankyti iki pasaulinės pandemijos piko – atpirko visus nesklandumus.  

„Viskas gyvenime prasideda nuo noro ir pasiryžimo. Jeigu degi noru keliauti, patirti, patobulėti – reikia išnaudoti Erasmus+ teikiamas galimybes. Mane ši patirtis užgrūdino, leido save išbandyti įvairiose gyvenimiškose situacijose, suteikė daug nepakartojamų įspūdžių, leido pajausti tropinį klimatą,“ – sako Edvinas ir tvirtina, kad tokio pobūdžio kelionę dar tikrai pakartotų.

Įdomiausia tai, kad vos grįžus iš Malaizijos, (2020 m. kovo mėn.) Edvinas buvo izoliuotas viešbutyje Druskininkuose. Čia jis praleido dvi savaites, o po to karantinavosi namuose. Būtent per tą laiką jis ir spėjo tapti tikra socialinių tinklų žvaigžde, kurio profilius skirtinguose socialiniuose tinkluose seka tūkstančiai gerbėjų.

Svarbiausia – pasinaudoti galimybe!

Atskleidęs savo asmeninę Erasmus+ patirtį, Edvinas kalbino renginio pašnekovus apie mobilumų organizavimą, atrankas, patirtus įspūdžius. Pasirodo, Karaliaus Mindaugo PMC direktorė Nora Pileičikienė – pati tikriausia Erasmus+ fanė! Ji papasakojo apie savo stažuotes Austrijoje ir Šiaurės Italijoje bei kvietė visus mokinius pasinaudoti Centro suteikiamomis galimybėmis keliauti, pažinti ir tobulėti. „Reiktų labiau savimi tikėti, būti drąsiems ir nebijoti iššūkių. Džiugu tai, kad mūsų Centro praktikantai yra puikiai vertinami, iš jų dažnu atveju netgi pasimoko jau ten dirbantys žmonės. Gauname daug puikių atsiliepimų iš užsienio partnerių apie mokinių pasirengimą bei puikiai atliekamas paslaugas klientams. Taigi, reiktų labiau pasitikėti savimi ir drąsiai priimti naujas tarptautines galimybes“, – pataria N. Pileičikienė.

Apie tai, kiek daug suteikia tarptautinė praktika patirties papasakojo kosmetiko specialybė antrakursė Lauryna Skrickutė, kuri vasaros laikotarpiu buvo išvykusi penkių savaičių praktikai į Prancūziją. „Iš pradžių jaudinausi, ar užteks mano anglų kalbos žinių, tačiau nuskridus supratau, kad jaudinausi be reikalo. Čia nelabai kas mokėjo anglų kalbą, tad teko ieškoti kitų komunikavimo būdų. Smagiausia, kad  žmonės visi buvo labai draugiški ir mūsų darbas buvo įvertintas puikiai. Dirbome įspūdingo dydžio SPA centre, atlikome masažus, depiliacijas, o vakarais grožėdavomės įspūdingais gamtovaizdžiais. Laisvu laiku daug keliavome, kas dovanojo ir nuotykių, ir naujų pažinčių bei įspūdžių,“ – džiaugėsi Lauryna.

Projektų vadovas mobilumų klausimais Tautvydas Vigelas supažindino mokinius, kaip formaliai vyksta atrankos tarptautinei praktikai, patarė, kaip reiktų joms pasiruošti, pristatė šalis, kuriose gali tobulėti Karaliaus Mindaugo PMC mokiniai. Tai Nyderlandai (Harlemas), Prancūzija (Perpignan), Italija (Salerno, Faenza, Cesena, Bolognia, Ravvena), Ispanija (Valencija), Portugalija (Barselos). Taip pat pakvietė aktyviai dalyvauti Erasmus+ tarptautinės praktikos atrankoje 2022 m. žiemos laikotarpiu.

Visa aktuali informacija apie atrankai reikalingus dokumentus: https://www.kaupa.lt/atrankos-informacija.

Dalintis su draugais: