Renginių ciklu paminėta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena

2024 05 14

Šiemet minime 120-ąsias spaudos lietuviškais rašmenimis atgavimo metines. Siekiant ugdyti mokinių pilietinį sąmoningumą ir skatinti didžiavimąsi lietuviška spauda, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro biblioteka, bendradarbiaujant su Gimnazijos skyriumi, organizavo įvairias veiklas minint gegužės 7-ąją – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.

Biblioteką papuošė Gimnazijos skyriaus mokinių kūrybinių darbų paroda „Rojaus plunksna“. Pasak bibliotekos vedėjos Juditos Matulevičienės, mokinių sukurtos stilizuotos plunksnos tarsi simbolizuoja sugrįžimą į tuos laikus, kai plunksna buvo pagrindinė rašymo priemonė, kuri simbolizuoja kūrybos laisvę ir rašymo gimtąja kalba galimybes.

Bendruomenė prisidėjo prie Kauno Ąžuolyno bibliotekos inicijuotos akcijos „Aklas pasimatymas su knyga“. Gegužės 7 d. organizuotų dirbtuvių metu surinktos knygos buvo supakuotos, maskuojant viršelį bei trumpai aprašant su knyga susijusią savo asmeninę istoriją, jausmus, ar patikusią citatą. Tikime, kad kažkam šios knygos taps miela staigmena. Tam, kad Karaliaus Mindaugo PMC bibliotekos knygos skaitytojus džiugintų kuo ilgiau, buvo organizuota ir tvarumo akcija bei nusidėvėjusių knygų taisymas ir atnaujinimas. 

Ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikams suorganizuota edukacija apie knygos atsiradimą, papasakota, kuo skiriasi spaustuvė nuo leidyklos. Ją vedė leidyklos UAB „VaiGa“ pardavimų ir rinkodaros vadovė Renata Gadiliauskienė.

Gimnazijos skyriaus mokiniams nuotolinę pamoką „Kas bendra tarp bazilisko, poezijos ir „pasidaryk pats“ filosofijos?“, vedė Greta Ambrazaitė iš leidyklos „Baziliskas“. 

Mokinių ekskursija į Pogrindžio spaustuvę-muziejų „AB“ dovanojo galimybę daug sužinoti apie sovietmečiu spausdinto patriotinio ir religinio turinio leidinius, pamatyti iškiliosios spaudos įrangą, antinacinės ir antisovietinės kovos dokumentų kopijas, pogrindinės spaudos leidinius ir rezistencinės kovos dalyvių nuotraukas. Tokia integruotos geografijos pamoka mokiniams paliko neišdildomus įspūdžius. 

Karaliaus Mindaugo PMC bendruomenė prisijungė ir prie akcijos „Lietuva skaito“. Tai vienos dienos skaitymo skatinimo iniciatyva, kuomet  skaitomas norimas kūrinys ir kur norima, vienintelė sąlyga – skaityti knygas lietuvių kalba. Primename, kad iki gegužės 31 dienos bibliotekoje vyksta spaudinių ir virtuali paroda su informaciniu stendu, skirtu Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti.

Dalintis su draugais: