Pilietiškumo iniciatyvos Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre – kviečiame jungtis ir dalyvauti!

2022 03 01

Kviečiame kiekvieną Karaliaus Mindaugo PMC bendruomenės narį pilietinės akcijos metu, nuo Vasario 16 iki Kovo 11 d., kasdien pasipuošti tautine atributika. Būkime kūrybiški! Puikia pasirinkimo galimybe gali būti ne tik apranga su lietuviška atributika, bet taip pat ir įvairūs aksesuarai – šalikėliai, apyrankės, segtukai, peteliškės bei kiti įvairūs Trispalvės akcentai. Tikime, kad kiekvienas gali nustebinti originaliu ir smagiu požiūriu, tad puoškimės ir džiuginkime vieni kitus!

GIMNAZIJOS SKYRIAUS INICIJUOJAMI RENGINIAI

2022 m. vasario 21 d. – kovo 7 d.

Dailyraščio konkursas ir paroda „Kalba yra bendras meilės ryšys“

Parašytus dailyraščius iki kovo 9 d. kviečiame atnešti į Karaliaus Mindaugo PMC  biblioteką (Karaliaus Mindaugo pr. 11, 219 kab., Kaunas). Kompetentinga komisija įvertins gražiausius, kūrybiškiausius darbus ir kovo 10 d. paskelbs laimėtojus. Nugalėtojų bus apdovanoti prizais.

Reikalavimai dailyraščiui:

  • Dailyraščiui pasirinkite vieną iš pateiktų tekstų: DAILYRAŠČIO TEKSTAI.
  • Dailyraštį dalyviai rašo į pateiktus baltus A4 formato lapus su linijomis (lapus galima atsispausdinti patiems arba pasiimti iš bibliotekos): LAPAS DAILYRAŠČIUI.
  • Dailyraštis rašomas ranka, rašytinėmis raidėmis mėlynu rašikliu;
  • Dailyraštis turi tilpti į vieną A4 formato lapą.

Vertinimo kriterijai:

  • rašto aiškumas ir tolygumas;
  • darbo estetika;
  • atidumas ir kalbos taisyklingumas.

Konkursas ir paroda – „Piešiu Tėvynę“

Konkurso tikslas – puoselėti pilietiškumą ir ugdyti kūrybiškumą piešiant įvairiomis technikomis bei priemonėmis. Savo sukurtus piešinius kviečiame pristatyti iki kovo 3 d. į 209 kab. (Karaliaus Mindaugo pr. 11, Kaunas). Piešimui kviečiame naudoti A4 ir A3 formato lapus. Komisija atrinks gražiausius, kūrybiškiausius darbus ir surengs parodą Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre.  

Fotografijų konkursas „Didžiuojuosi Lietuva“

Kviečiame fotografuoti Lietuvą! Prioritetinės temos – Lietuvos patriotiški paminklai mano rajone; žymaus patriotiško žmogaus įprasminimas; pilietiniai įvykiai; Lietuvos gamta.

Fotografijų vertinimo kriterijai: fotografijos kokybė – atsižvelgiama į bendrą vaizdo kokybę, meninę raišką ir techninius reikalavimus. Fotografijos pavadinimo tikslumas. Fotografijos turinys – aktualumas, atsižvelgiant į temos suvokimo kontekstą, idėjos originalumą. Emocinis įspūdis – vertinamas kūrybiškumas, meniškumas, interpretacija. Fotografijose fiksuoti galbūt tik autoriaus akimis išvysti dalykai – detalės, fragmentai, įdomūs reiškiniai, įvykiai, motyvai. Fotografijos aprašymas – kontekstas, atskleista, kuo fotografija įdomi ir svarbi. Fotografijos, neatitinkančios techninių reikalavimų nebus vertinamos.

Konkurso dalyvis, pateikdamas fotografijas konkursui, patvirtina, kad jis yra jų autorius ir yra gavęs jose užfiksuotų asmenų sutikimą naudoti fotografiją su jų atvaizdu konkurse ir viešai eksponuoti. Už autorių teisių pažeidimus pagal galiojančius teisės aktus atsako fotografijas atsiuntęs konkurso dalyvis.

Darbus reikia pateikti iki kovo 15 d. (imtinai) elektroniniu paštu inga.uleviciene@kaupa.lt arba pristatyti jų elektroninę versiją (kompaktiniame diske, USB atmintinėje) į Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrą (Karaliaus Mindaugo pr. 11, Kaunas, 214 kab. mokytojai Ingai Ulevičienei). Pateikdami fotografijas, konkurso dalyviai nurodo šią informaciją: autoriaus vardą ir pavardę, grupę, telefono numerį, elektroninį paštą, fotografijos pavadinimą.

Gražiausios fotografijos bus viešinamos Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro internetinėje svetainėje.

2022 m. vasario 21 d. – kovo 10 d.  

Teminė knygų paroda „Lietuva praeityje ir šiandien“ Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro bibliotekoje (Karaliaus Mindaugo pr. 11, 219 kab.). 

2022 m. vasario 28 d. – kovo 7 d.

Protmūšis „Ką aš žinau apie Lietuvą“

Tikslas – skatinti bendruomenės narius labiau domėtis Lietuvos istorija ir nuostabia gamta. Kviečiame dalyvauti visus Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro bendruomenės narius.

Protmūšis vyks trimis etapais: 2022 m. vasario 28 d./kovo 1 d./ kovo 7 dienomis nuotoliniu būdu per Teams programą. Registracijos laikas 13.30 – 13.50 val. Renginio pradžia 14:00 val.

Protmūšio dalyvius prašome registruotis iki 2022 m. vasario 25 d. paspaudus ant nuorodų: