Puošiame namus šv. Velykoms: kuriame floristines kompozicijas

Floristo profesiją Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre pasirinkę žmonės mokosi į šį amatą žvelgti, kaip į meną, ieško naujų formų, žengia koja kojon su naujausiomis tendencijomis. Profesinio mokymo centre veikia moderni praktinio mokymo bazė – „Floristikos studija“, kur mokiniai gali tobulinti praktinius įgūdžius. Čia žiniomis dalinasi patyrusios floristikos meistrės praktikės, savo kūriniais puošiančios pačius prabangiausius renginius, interjerus, sakralias erdves. Ugdymo procesui karantino laikotarpiu persikėlus į virtualią mokymosi aplinką, mokiniai su mokytojais įvairias floristines kompozicijas komponuoja savo namuose, puošia namus artėjančių šv. Velykų proga.

Floristikos profesijos mokytoja Živilė Večerskienė kviečia ne tik mokinius, bet visus, kurie neabejingi interjero dekorui, patiems susikurti velykines puošmenas. „Daugelis iš mūsų tikrąjį pavasarį pajaučia tuomet, kai savo namuose pasimerkia „kačiukų“ šakelių. Lietuvoje juos sunokina paprastosios blindės, augančios pamiškėse ar krūmynuose. Iš šitų gamtos sukurtų švelnių gumulėlių galima sukurti pačias jaukiausias ir švelniausias velykines kompozicijas savo namams artėjančių Velykų proga,“ – teigia Ž. Večerskienė ir dalinasi savo darbais.

Profesijos mokytoja Jolita Jaciunskienė iš „kačiukų“ sukūrė Velykų vainiką. Anot mokytojos, tai labai populiarėjanti velykinė puošmena. „Vainiko forma simbolizuoja paukščio lizdą, pavasarį, gamtos atgimimą. Tokiu vainiku galima puošti lauko, ar namų duris bei sienas, šventinį stalą, mėgstamiausius namų kampelius,“- pasakoja Jolita.

Siūlome ir daugiau idėjų! Nuotraukose galite išvysti įvairias mokinių ir mokytojų sukomponuotas kompozicijas. Jų karkasams naudotos įvairios šakelės, kurios taip pat imituoja paukščio lizdelį. Svarbiausias, jog kuriant tokias kompozicijas, atsispindėtų metų laikas. Labiausiai sezono nuotaiką perteikia tuo metu augantys augalai, spalvų deriniai, linijų grafika ar papildomi elementai. Pavasarinės kompozicijos išsiskiria gaivumu, jas paįvairina sprogstančios medžių šakelės, žiedų pumpurai, sezoninės gėlės: tulpės, narcizai, ar kt.

Kviečiame stebėti vaizdo pamoką, kurioje profesijos mokytoja Evelina Grėbliauskė moko, kaip patiems susikurti velykinę kompoziciją. Naudokimės gamtos puošmenomis ir įsileiskime pavasarį į savo namus! Kviečiame mokytis!

Dalintis su draugais: