Psichikos sveikata pandemijos metu: kaip pagerinti savijautą?

Vilniaus universiteto (VU) mokslininkų vykdytas psichologinės sveikatos tyrimas atskleidė, kad koronaviruso krizė neigiamai paveikė žmonių savijautą. Lietuvoje vėl griežtėjant ribojimams dėl COVID-19, psichologai ragina atkreipti dėmesį ne tik į fizinę, bet ir į psichologinę sveikatą ir dalijasi rekomendacijomis, kokie pagalbos sau būdai gali būti veiksmingi mažinant kylantį nerimą.

2020 m. vasarą VU Psichotraumatologijos centro mokslininkai psichologai vykdė lietuvių psichologinės sveikatos tyrimą „Mano savijauta“, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, kaip koronaviruso krizė paveikė žmonių psichologinę savijautą Lietuvoje ir kaip veiksmingiau jiems padėti. Tyrimo rezultatai parodė, kad žmonės buvo vienaip ar kitaip paveikti įvairių su pandemija susijusių problemų. Didelė dalis tyrimo dalyvių jautė stiprią baimę, nerimą, liūdesį ar vienatvę. Beveik pusė žmonių buvo smarkiai emociškai paveikti apribotų kontaktų su artimaisiais ir net ketvirtadalis tyrimo dalyvių patyrė stipriai išreikštus adaptacijos sunkumus.

Tyrimu mokslininkai taip pat siekė išsiaiškinti, kas lietuviams labiausiai padeda kovojant su pandemijos metu kylančiais psichologiniais sunkumais. Rezultatai parodė, kad itin svarbu laikytis sveiko gyvenimo būdo ir dienos režimo, nepamiršti skirti dėmesio malonioms veikloms, bendrauti su artimaisiais. Be to, nereikėtų pernelyg daug laiko skirti informacijos apie virusą ieškojimui ar skaitymui.

Remdamiesi tyrimo rezultatais ir naujausiomis pasaulinėmis gairėmis, psichologai išskyrė pagrindines praktines rekomendacijas, kaip pagerinti savo psichologinę savijautą pandemijos metu⇓

 

Rekomendacijas parengė Psichotraumatologijos centras, Vilniaus universitetas.

Susipažinkite išsamiau ⇒Tyrimais grįstos rekomendacijos visuomenei.

Dalintis su draugais:

Įsigykite Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro aksesuarų!