Projekto INLESSON mokymai Belgijoje: praktinė pažintis su inovatyviais mokymo metodais

Šiuolaikinis profesinis mokymas neatsiejamas nuo inovatyvių mokymo metodų ir modernių mokymo(si) priemonių. Jų taikymas padeda kurti patrauklią mokymo aplinką, skatina kokybišką mokytojo ir mokinio bendradarbiavimą. Siekiant stiprinti mokymo procesą grožio srityje, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras įgyvendina Erasmus+ projektą „Inovatyvi mokymo ir mokymosi praktika grožio krypties profesijose, INLESSON“ (Nr. 2019-1-LT01-KA202-060758). Sieksime stiprinti dviejų profesijų – kosmetiko ir kirpėjo – mokymo(si) procesą.

2020 m. vasario 17-20 dienomis Karaliaus Mindaugo PMC Kosmetikos ir Kirpimo skyrių profesijos mokytojos – Grasilda Benetienė, Rūta Lankelytė, Sigutė Karpavičienė ir Salomėja Savickytė – lankėsi Belgijoje, kur vyko kartu su mokytojais iš Belgijos, Portugalijos ir Graikijos turėjo galimybę praktiškai išbandyti darbą su įvairiais IT įrankiais. Mokymų metu buvo sukurti įžanginiai video savo pasirinktų mokomųjų temų pristatymui. Susipažinta su mišraus mokymo pagrindais, modeliais, nemokamais IT įrankiai, organizuojant mišrų mokymą, pavyzdžiui, Screencast-o-matic, Thinglink, Padlet ir kt.

Karaliaus Mindaugo PMC mokytojos džiaugiasi mokymų metu įgytomis žiniomis ir sudarytomis galimybėmis susipažinti su Belgijos profesine mokykla – Centrum voor Volwassenenonderwijs HIK, kur praktiškai išbandė veido odos šveitimo bei kojų pėdų masažo procedūras.

„Džiugu, jog pirmuosius iš trijų suplanuotų mokymų profesijos mokytojai įvertino pozityviai. Vizito pabaigoje jie pasidžiaugė pirmaisiais apčiuopiamais savo darbo rezultatais – sukurtais įžanginiais video savo pamokoms. Manau, jog įgytos žinios mokytojams suteiks daugiau motyvacijos gilintis į mišraus mokymo metodus, IT įrankius, kurie ateina į pagalbą organizuojant ir planuojant mokymą,“ – teigia projekto vadovė Gintarė Lisauskaitė.

Mokymus organizavo projekto „INLESSON“ partneris – organizacija Centrum voor Volwassenenonderwijs HIK. Kiti mokymai vyks Portugalijoje (kovo 30 – balandžio 2 d.) ir Lietuvoje (birželio 15-18 d.). Projekto INLESSON metu bus sukurta mišraus mokymo metodais grįsta skaitmeninė mokymosi medžiaga kosmetiko ir kirpėjo profesijų mokiniams. Siekiama suteikti profesijos mokytojams reikiamas žinias, kaip kurti skaitmeninę mokymosi medžiagą, taip pat didelis dėmesys skiriamas metodikai, kaip organizuoti mišrų mokymą grožio sektoriuje.

 

Dalintis su draugais: