lt en

Projekto dėka kuriama metodologija kovai prieš patyčias

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras kaip partneris dalyvauja tarptautiniame projekte „EIRENE: using community learning paths to tackle bullying“, kurio pagrindinis tikslas – kovoti su patyčių reiškiniu mokyklose.

Kartu su partneriais iš Graikijos, Italijos, Jungtinės Karalystės, Portugalijos ir Lenkijos siekiama sukurti metodologiją ir mokymo kursus, kurie leistų mokytojams patobulinti kompetencijas sprendžiant patyčių situacijas.

2019 m. lapkričio 21-22 d. Karaliaus Mindaugo PMC projekto vadovė Gintarė Lisauskaitė su kolege Greta Trofimovaite vyko į projekto susitikimą Lenkijoje –  Szkoła Podstawowa w Jankowie Przygodzkim. Jo metu buvo pristatyti projekto stebėsenos vykdymo tarpiniai rezultatai.

Partneriai iš Jungtinės Karalystės (Playhouse) pristatė taikomo teatro metodą, pademonstravo vieną minėto metodo užsiėmimą, įtraukiant projekto partnerius. Atstovai iš Graikijos (Action Synergy) akcentavo vieną iš bendruomenės įtraukimo koncepcijos dalių – interneto ir socialinių tinkų reikšmę. Susitikimo metu diskutuota, kaip tobulinti mokymų programą ir suorganizuoti socialinę kampaniją prieš patyčias – buvo pristatytas parengtas dokumentas bei jį papildantis video.

„Dėka šio vizito ne tik sustiprintas bendradarbiavimas su partneriais iš Graikijos, Italijos, Jungtinės Karalystės, Portugalijos ir Lenkijos, bet ir plačiau susipažinta su taikomojo teatro metodo taikymu praktikoje, išsamiau sužinota, kaip reikės vykdyti tam tikras projekto veiklas,“ – pasakoja G. Lisauskaitė ir priduria, jog projektas prisidės prie efektyvesnės kovos prieš patyčias vykdymo. Po specialių kompetencijų įgijimo mokytojai bus pasiruošę valdyti patyčių situacijas mokykloje. Švietimo įstaigos  galės pasiūlyti savo mokymo prieš patyčias programas. Mokiniai taps labiau sąmoningesni dėl patyčių situacijų bei gebės daryti reikšmingus pokyčius mokykloje ir už jos ribų.

Kitas projekto „Eirene: using community learning paths to tackle bullying“ partnerių susitikimas bus organizuotas 2020 m. birželio mėn. Portugalijoje.

Dalintis su draugais: