lt en

Projektas „VISION“: mobilumų kokybei ir tvariai tarptautinei partnerystei

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrui dar 2018 m. už kokybiškai vykdomus tarptautinius projektus bei ilgalaikę tarptautiškumo strategiją buvo suteikta „Erasmus+“ profesinio mokymo mobilumo chartija. Tam, kad būtų išlaikyta ir dar labiau pagerinta mobilumų kokybė, plėstųsi kontaktų ir partnerių ratas Šiaurės bei Vakarų Europoje Karaliaus Mindaugo PMC Plėtros skyrius inicijavo strateginės partnerystės projektą „VISION“ (Nr. 2019-1-LT01-KA202-060748).

„Projektas gimė iš poreikio ir išsikeltų tikslų ilgalaikėje tarptautiškumo strategijoje. Siekiame, kad mūsų organizuojami Erasmus+ mobilumai, kurie dažnai būna susiję su mokinių atliekamomis ilgalaikėmis praktikomis, atitiktų tiek mokinių, tiek organizacijos lūkesčius. Projektų metu bus sukurtos mokymosi rezultatų užskaitymo formos, užsienyje įgytų kompetencijų vertinimo proceso aprašas, vertinimo įrankiai bei tarptautiniai mokymosi rezultatų blokai, kurie prisidės prie mobilumų kokybės augimo. Siekiame, kad tarptautinės praktikos metu mūsų mokinių įgytos žinios ir kompetencijos būtų pripažįstamos Lietuvoje, kad būtų parengtas instrumentų rinkinys tvariai ECVET partnerystei grožio sektoriaus kvalifikacijų srityje,“ – projekto reikšmę vardija Karaliaus Mindaugo PMC Plėtros skyriaus vedėjas Andriejus Muntianas.

2019 m. spalio 10 – 11 dienomis Karaliaus Mindaugo PMC sektoriniame praktinio mokymo centre „Modus“ vyko pirmasis projekto partnerių susitikimas. Jame dalyvavo atstovai iš Italijos (Essenia UETP), Nyderlandų (Nova College), Suomijos (Savon koulutuskuntayhtyma) ir Lietuvos (Karaliaus Mindaugo PMC). Su Essenia organizacija iš Italijos Karaliaus Mindaugo PMC bendradarbiauja ne vienerius metus. „Ši organizacija jau yra įgyvendinusi panašų projektą „SPREAD“. Įkvėpti jų pavyzdžio, nusprendėme, jog ir mūsų profesinio mokymo įstaigai reiktų kažko panašaus. To pasekoje ir gimė mūsų naujo projekto „VISION“ idėja. Sieksime gilinti žinias ir kompetencijas, kaip kokybiškai organizuoti mobilumo projektus ir pasirengsime reikiamus įrankius, kurie leistų užtikrinti kokybę,“ – pasakoja A. Muntianas.

Pirmojo susitikimo metu pristatytas „Vision“ projekto tikslas, susipažinta su projekto partnerių profesinio mokymo įstaigomis, diskutuota administraciniais projekto vykdymo klausimais, pasirengtas planas tolimesniems darbams. Karaliaus Mindaugo PMC direktorės pavaduotojas ugdymui dr. Tomas Darbutas pasveikino naujus partnerius, linkėjo sklandaus bendradarbiavimo ir visų tikslų įgyvendinimo. 

Jau kitų metų vasario mėnesį 4 mokytojai ir projektų vadovai vyks į mokymus Italijoje “Quality in Mobility” tema. „Tarptautiškumas yra viena iš kompetencijų, kuri šiuolaikiniam žmogui tampa būtina, tad siekiame, jog Centro profesijos mokytojai ir mokiniai galėtų kuo intensyviau pasinaudoti mobilumo projektais. Nauji tarptautiniai partneriai atvers daugiau galimybių tobulėti, atlikti ilgalaikes praktikas, susipažinti su kitomis kultūromis ir tradicijomis, kelti mobilumų kokybės kartelę,“ – teigia A. Muntianas. Projektas „Vision“ bus vykdomas iki 2021 m. liepos, o gauti rezultatai bus prieinami visoms profesinėms mokykloms.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras bendradarbiauja su tarptautiniais partneriais iš daugiau nei 12 šalių, kurių įmonėse bei organizacijose suteikiama puiki galimybė mokiniams įgyti tarptautinę praktiką. Dalyvavimas Erasmus+ programoje turi teigiamą poveikį asmenybės tobulėjimui, prisitaikymui prie darbo rinkos poreikių ir būsimoms darbo perspektyvoms.

Ši publikacija atspindi autoriaus, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį, Europos Komisija neatsako už šios medžiagos turinį ir galimą panaudojimą.

Dalintis su draugais: