lt en

Projektas INLESSON: inovatyvių mokymo(si) metodų plėtrai

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras garsėja čia rengiamais grožio ir sveikatos krypčių specialistais. Siekiant ir toliau stiprinti mokymo procesą grožio srityje pradėtas įgyvendinti Erasmus+ projektas „Inovatyvi mokymo ir mokymosi praktika grožio krypties profesijose, INLESSON“ (Nr. 2019-1-LT01-KA202-060758).

„Šiuolaikinis profesinis mokymas neatsiejamas nuo inovatyvių mokymo metodų ir modernių mokymo(si) priemonių. Jų taikymas padeda kurti patrauklią mokymo aplinką, skatina kokybišką mokytojo ir mokinio bendradarbiavimą. Šiuo projektu sieksime stiprinti dviejų profesijų – kosmetiko ir kirpėjo – mokymo(si) procesą. Projektas gimė iš poreikio, kurį išsakė patys mokiniai ir mokytojai šių metų pradžioje vykusioje „SELFIE“ apklausoje. Vienas iš mokinių poreikių buvo aktyvesnis skaitmeninių technologijų mokymo ir mokymosi procese naudojimas,“ – teigia INLESSON projekto vadovė Gintarė Lisauskaitė.

2019 m. lapkričio 7-8 d. Karaliaus Mindaugo PMC Kirpimo, grožio ir susijusių paslaugų sektoriniame praktinio mokymo centre „Modus“ vyko pirmasis projekto partnerių sutikimas. Jame dalyvavo svečiai iš Katholiek Onderwijs Vlaanderen (Belgija), Centrum voor Volwassenenonderwijs DTL (Belgija), Escola Profissional do Minho (Portugalija), Action Synergy (Graikija). Svečius pasveikino ir Karaliaus Mindaugo PMC veiklą pristatė direktorė dr. Nora Pileičikienė. „Orientuojamės į technologijų kaitą ir siekiame sudaryti palankias sąlygas mūsų mokiniams ir mokytojams kuo plačiau pasinaudoti visomis atsiveriančiomis galimybėmis. Šis projektas praturtins mokymo aplinką skaitmenine mokymosi medžiaga, kas skatins mokinių motyvaciją savarankiškai ir inovatyviai mokytis,“ – projekto svarba dalinosi direktorė N. Pileičikienė ir linkėjo puikių rezultatų.

Projekto INLESSON metu bus sukurta mišraus mokymo metodais grįsta skaitmeninė mokymosi medžiaga kosmetiko ir kirpėjo profesijų mokiniams. Bus siekiama suteikti profesijos mokytojams reikiamas žinias, kaip kurti skaitmeninę mokymosi medžiagą, taip pat didelis dėmesys skiriamas metodikai, kaip organizuoti mišrų mokymą grožio sektoriuje.

36  grožio sektoriaus profesijos mokytojai iš 3 šalių dalyvaus mokymo veiklose – tokiu būdu bus patobulintos skaitmeninės ir pedagoginės  profesijos mokytojų kompetencijos. Skaitmeninė mokymosi medžiaga bus sukurta kirpėjo ir kosmetiko profesijų 6 moduliams, kurią ištestuos ne mažiau kaip 200 mokinių bei įvertins 18 ekspertų iš 3 šalių. Projekto dėka išaugs profesijos mokytojų profesionalumas, o mokymo procesas taps inovatyviškesnis ir patrauklesnis. Susitikimo metu numatyta, kuriems moduliams bus kuriama skaitmeninė medžiaga, aptarti tolimesni projektiniai darbai.

Ši publikacija atspindi autoriaus, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį, Europos Komisija neatsako už šios medžiagos turinį ir galimą panaudojimą.

Dalintis su draugais: