Profesinis meistriškumas: būsimosios floristės kūrė stilizuotus nuotakų įvaizdžius (foto)

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre besimokančios floristės kasdien tobulina praktinius įgūdžius, semiasi žinių iš savo srities profesionalų. Tai, kad floristika yra kur kas daugiau nei puokščių komponavimas, mokiniai supranta jau pirmosiomis mokslų dienomis. Čia į floristiką mokomasi žvelgti kaip į meną, galimybę skleistis kūrybiškumui. Mokiniai susipažįsta ne tik su augalų komponavimo technologijomis, floristinių kompozicijų stiliais, mokosi šventinės, proginės, interjero ir aplinkos floristikos, bet taip pat išmoksta kurti ir savo darbams reikalingas detales bei konstrukcijas. Jiems atsiveria galimybės dalyvauti įvairiuose konkursuose, projektuose, puošti pačias įvairiausias miesto erdves.

Jau trečius metus būsimosios floristės, vadovaujamos profesijos mokytojos Evelinos Grėbliauskės, savanoriškai dalyvauja unikaliame projekte, kurio metu kuria stilizuotus nuotakų įvaizdžius. „Dalyvavimas šiame mini projekte leidžia mokinėms pademonstruoti, kaip jos geba proginę floristiką derinti bendrame įvaizdžio kūrimo kontekste. Smagiausia – pats procesas. Jos sukuria įvaizdį nuo makiažo, drabužių iki puokštės ir viso kito dekoro. Tai leidžia joms į floristiką pažvelgti kaip į meną, įtvirtinti įgytas žinias ir tiesiog išlaisvinti kūrybiškumą, kuris neįkainojama vertybė šios srities specialistui,“ – pasakoja Karaliaus Mindaugo PMC floristikos profesijos mokytoja ir projekto idėjos autorė Evelina Grėbliauskė.

Šiemet dešimt mokinių pasidalino į  dvi komandas ir sukūrė du skirtingus nuotakų įvaizdžius miško ir kelionės motyvų tematika. „Tai pareikalavo nemažai laiko, komandinio darbo, susitelkimo ir veikimo išvien. Tai, kad mokinės aktyviai įsitraukė į procesą ir pademonstravo puikų rezultatą įrodo, kad ši profesija iš tiesų jas sužavėjo visomis prasmėmis,“ – džiaugiasi E. Grėbliauskė.

Dalintis su draugais: