„Profesinio mokymo mugė 2020“: pristatytos aktualios profesijos ir mokymosi galimybės (foto)

2020 m. sausio 23 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje įvyko 3-oji „Profesinio mokymo mugė 2020“. Joje aktualias darbo rinkoje profesijas pristatė ir didžiausias bei populiariausias Lietuvoje – Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras. Mokiniai praktiškai demonstravo pasirinktas profesijas, kvietė lankytojus patiems išbandyti įvairias paslaugas. Pažinti profesijas „gyvai“ lankytojai galėjo įsijungdami į praktines edukacijas. Būsimieji paramedikai mokė pradinio gaivinimo, floristai kvietė nusipinti gyvų gėlių apyrankes ir vainikėlius, siuvėjai – pasisiūti daugkartinio naudojimo maišelius, o gyvūnų prižiūrėtojai – demonstravo šuniukų kirpimą. Mokiniai lankytojus lepino rankų masažais, dovanojo makiažus, šukuosenas ir manikiūrus.

„Savo siūlomas programas esame išskirstę į tris svarbiausias kryptis – grožio, sveikatos ir verslo. Rengiame paslaugų sektoriaus darbuotojus, kurių visada reikės darbo rinkoje. Svarbiausia užduotis, kurią keliame sau, – suteikti jaunam žmogui tiek žinių ir patirties, kad baigęs mokslus jis galėtų sėkmingai įsitvirtinti darbo rinkoje ir būtų pasirengęs ne tik dirbti greta patyrusių profesionalų, bet ir pats pradėti savo verslą. Daugelis  mūsų absolventų anksčiau ar vėliau pasuka savo verslo keliu, tad centre siekiame jiems suteikti visas sėkmingai verslo pradžiai reikalingas žinias,“ – teigia Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro direktorė dr. Nora Pileičikienė. Tai, kad absolventai puikiai įsilieja į darbo rinką rodo ir naujausio žurnalo „Reitingai“ (2019 m. gruodis – 2020 m. gegužė) duomenys – iš visų profesinių mokyklų Lietuvoje Karaliaus Mindaugo PMC absolventų mažiausiai registruojasi Užimtumo tarnyboje (2018 m. absolventų duomenys).

Keičiasi požiūris

Kodėl verta rinktis profesinį mokymą, kaip pastaruoju metu Lietuvoje keičiasi požiūris į profesines mokyklas motyvacinio pranešimo metu „Profesinis mokymas – galimybė kiekvienam“ kalbėjo Karaliaus Mindaugo PMC karjeros konsultantė Judita Matulevičienė.

„Džiugu, jog kartu su populiarėjančiu profesiniu mokymu nyksta ir visi su juo susiję stereotipai. Profesinės mokyklos jau ne tokios, kokios buvo prieš 20 metų. Jos modernios, restauruotos, aprūpintos naujausia įranga ir mokosi jose pačio įvairiausio amžiaus ir išsilavinimų žmonės. Mūsų Centras šiemet tapo populiariausiu pasirinkimu tarp aukštųjų mokyklų absolventų. Daugelis jų, pasimokę aukštojoje mokykloje, suprato, jog neatrado savęs, kad aukštojo mokslo diplomas jiems negarantavo mėgstamo darbo ir gero uždarbio,“ –  teigia J. Matulevičienė.

Karaliaus Mindaugo PMC ištisus metus kviečia pažinti profesinį mokymą, apsilankyti išskirtiniame Lietuvoje Kirpimo, grožio ir susijusių paslaugų sektoriniame praktinio mokymo centre „Modus“. Čia moderniuose kirpimo, kosmetikos, kūno masažo, SPA, siuvimo ir kituose kabinetuose praktiką atlieka Centro mokiniai su meistrų priežiūra. Taip Centras siūlo plačias Erasmus+ tarptautinės praktikos galimybes, kas taip pat aktualu siekiantiems profesinio meistriškumo mokiniams.

Nemažai dalis mokinių domisi ir galimybėmis stoti į profesinę mokyklą po 10 klasių tam, kad sutaupytų laiko ir kartu su viduriniu išsilavinimu įgytų mėgstamą profesiją. Šiuo sprendimu jie nori greičiau pasitikrinti, ar pasirinko teisingai, greičiau įsilieti į darbo rinką ar siekti aukštesnio išsilavinimo. „Pamažu jaunimas supranta, kad profesinis mokymas neužkerta kelio nei tolimesniems mokslams, nei tobulėjimui. Džiugu tai, kad kokybinis profesinio mokymo pokytis ir besikeičiantis tėvų požiūris daro įtaką jaunų žmonių pasirinkimams,“ – teigia Karaliaus Mindaugo PMC direktorė N. Pileičikienė.

Apie profesinius pasirinkimus

Profesijos pasirinkimas kiekvienam jaunam žmogui dažnu atveju sukelia nemažai sumaišties. Pastebima tendencija, jog profesinį mokymą dažniausiai atranda žmonės, kurie nori savo puoselėjamą pomėgį paversti darbu. Nemaža dalis mokinių būna prieš stojant į profesinę mokyklą išbandę mokslus kitose specialybėse aukštosiose mokyklose ir neatradę savęs.

Lankytojus parodoje apie paramediko darbą informavusi Aistė Bžėskytė teigia, jog nusprendė keisti profesinę kryptį, nes jautėsi neatradusi savęs. „Esu įgijusi grožio terapijos bakalaurą, tačiau supratau, jog man tai daugiau dėl savęs ir tikrai praverčia asmeniškai. Supratau, kad man reikia kažko labiau apčiuopiamo, man patinka aktyvus darbas, kuriama daug veiksmo ir adrenalino. Jeigu galėčiau laiką atsukti atgal tai tikrai pirmiausia rinkčiausi profesiją. Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stotyje atlikau pirmąją ir atliksiu antrąją praktiką. Per praktiką supratau, kad man tinka ir patinka ši profesija, kad noriu save įprasminti šioje veikloje. Taip pat sieksiu kelti kvalifikaciją, kad galėčiau prisiimti daugiau atsakomybių šioje veikloje.

Gyvūnų prižiūrėtojo programoje besimokanti Aurelija Ivanauskienė net 22 metus dirbo visiškai su dabartine savo profesija nesusijusį darbą. „Supratau, kad laikas keisti kryptį. Visą gyvenimą labai domėjausi gyvūnais, jų priežiūra, aktyviai savanoriavau ir nusprendžiau siekti su tuo susijusios profesijos,“ – pasakoja Aurelija. Besimokant antrame kurse ji gavo jau du darbo pasiūlymus ir džiaugiasi galimybe rinktis. Aurelija taip pat aktyviai išnaudoja visas praktikos galimybes, kurias siūlo profesinio mokymo centras. Ji jau ruošiasi tarptautinei Erasmus+ praktikai Italijoje, kur mokysis pačių įvairiausių šuniukų kirpimų.

Kirpėjo profesiją pasirinkęs Paulius Šerpetauskas pasakoja, jog tai buvo labai planuotas ir aiškus sprendimas po 12 klasių. „Esu meniškos prigimties ir man patinka kurti grožį. Siekiu maksimumo ir stengiuosi kuo daugiau praktikuotis. Planuoju po mokslų tobulėti šioje srityje užsienyje ir sugrįžęs į Lietuvą kurti savo kirpyklą,“ – teigia Paulius.

Mokiniai džiaugiasi savo profesijos mokytojais ir jų indėliu mokant profesijos. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre dirba stipri komanda. Daugelis mokytojų yra praktikai, turintys savo darbą, įsipareigojimų, vardą.

Prasideda ankstyvojo priėmimo prašymų registracija

2020 m. sausio 27 d. prasideda pirmojo papildomo priėmimo prašymų registracija. Priėmimas vyks centralizuotai, naudojant Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) sistemą. Visi tie, kurie domisi galimybėmis mokytis Karaliaus Mindaugo PMC, kviečiami sekti www.lamabpo.lt, o kilus klausimam skambinti tel:  +370 626 64580.

Skelbiame programas stojantiesiems po 12 klasių, kuriose vyks priėmimas 2020 m. sausio 27 – vasario 11 dienomis! Kviečiame įgyti kirpėjo, kosmetiko, masažuotojo, socialinio darbuotojo padėjėjo, tekstilės gaminių priežiūros darbuotojo siuvėjo, floristo, dailiųjų tekstilės dirbinių gamintojo, renginių techninio aptarnavimo darbuotojo, profesijas!

Dalintis su draugais: