Profesiniai gebėjimai demonstruoti floristikos konkurse „Duzgiam Kalėdas sode“

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre besimokančios būsimosios floristės – Rosita  Kalendaitė, Gintarė Kolaitytė, Rugilė Varnaitytė ir Simona Juškaitė dalyvavo 2019 m. mokinių floristikos konkurse „Dūzgiam Kalėdas sode“, kurį organizavo VU Botanikos sodas ir Lietuvos floristų asociacija.

Konkurso tikslas – populiarinti floristikos meną, ugdyti ir skatinti mokinių kūrybiškumą, saviraišką, meninės interpretacijos poreikį, ekologinį švietimą ir pagarbą aplinkai. Džiugu, jog mokinės ne tik dalyvavo, sukūrė nuostabius darbus, bet ir grįžo su laimėjimais.

III VIETA konkurse skirta Rositai Kalendaitei už floristinę snaigę „Miško snaigė“ ir Kalėdinę kompoziciją floristiniame inde „Kvepiančios Kalėdos“. Dalyvę konkursui paruošė Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro mokytoja Živilė Večerskienė.

Vilniaus universiteto botanikos sodo Komunikacijos ir paslaugų skyriaus simpatijos prizas už floristikos darbų žodinį pristatymą atiteko Karaliaus Mindaugo PMC mokinei Gintarei Kolaitytei, kurią konkursui paruošė mokytoja Jolita Jaciunskienė. Floristinę žvakidę interjerui „Pūga“ Gintarė pristatė taip: „Už lango siaučiančios pūgos šaltis ištirpsta žvakės šviesoje. Šalčio ir karščio vienybė namuose sukuria harmoniją“, o pakabinamą vainiką „Kalėdų kvapas“ jaunoji floristė vainikavo sakiniu: „Cinamono ir citrusinių vaisių kvapas sustabdo akimirkai ir sugrąžina šiltus vaikystės Kalėdų prisiminimus“.

Konkursinius darbus vertino ir po 3 laureatus iš kiekvienos konkursinės grupės išrinko Lietuvos floristų asociacijos, Vilniaus miesto savivaldybės ir VU Botanikos sodo komisija: Natalja Učvatova, Daiva Meilutė-Šeršniova, Jolanta Malijonienė, Irena Ramanauskaitė, Aida V. Dobkevičiūtė ir Sergėjus Zareckis. Buvo vertinama kompozicijos forma, išmatavimai, eksponavimas, technika, sudėtingumas ir stabilumas, augalų išdėstymas ir tvirtinimo būdai. Taip pat temos išpildymas, medžiagų ir augalų parinkimas bei paruošimas, originalumas, darbo išbaigtumas, spalvinė kompozicija ir spalvų derinimas, natūralių gamtinių medžiagų panaudojimas, tinkamas jų paruošimas.

Džiaugiamės mokinių kūrybiškumu ir sveikiname puikiai pasirodžius konkurse! Konkursiniai darbai eksponuojami Karaliaus Mindaugo pr. 11, II aukštas, Kaunas. 

Mokinių floristinių darbų konkursas „Dūzgiam Kalėdas sode!“ jau trečius metus vyko VU Botanikos sode Kairėnuose. Jam floristinius darbus kūrė 25-ių vidurinių ir profesinių mokyklų 56 mokiniai iš 9 Lietuvos miestų ir miestelių! Konkurso darbų parodoje lankytojams Kalėdinę nuotaiką skleidė floristinės eglutės ir snaigės, dekoratyviniai rutuliai ir puošnios žvakidės, natūraliomis medžiagomis išpuoštos dovanėles ir Kalėdiniai vainikai, kvapnios ir gamtos gėrybių pilnos floristinės kompozicijos.

Dalintis su draugais: