Pristatytos atgimstančios profesijos konferencijoje ,,Senieji amatai karjeros ugdymui“

2020 m. vasario 19 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro profesijos mokytoja, įvaizdžio dizainerė, praktikuojanti drabužių kūrėja Lilija Glambaitė kartu su karjeros konsultante Judita Matulevičiene dalyvavo konferencijoje ,,Senieji amatai karjeros ugdymui“, kuri vyko Jiezno gimnazijoje. Čia profesinio mokymo centro atstovės skaitė pranešimą „Atgimstančios profesijos ateities kūrėjams“.

Drabužių kūrėja Lilija Glambaitė konferencijos dalyviams pristatė savo kurtas drabužių kolekcijas. Daugiausia dėmesio skirta paltų kolekcijai „Tekstilės manipuliacijos“. Būtent joje labai aiškiai atsispindi, kaip senieji amatai ir tautiniai akcentai integruojami į šiuolaikišką formą. Paltų kolekcija sukurta naudojant neopreną ir senovinę, dar viduramžiais sukurtą techniką – koriuką. Anot L. Glambaitės, tokiu būdu paltuose tarsi susilieja dabartis ir praeitis. „Tradicinė koriuko technika ir neoprenas, sujungus juos į vieną visumą sukuria naują, negirdėtą medžiagos ir technikos kalbą. Tokiu būdu atsiskleidžia naujos minėtų technikų ir audinių savybės,“ – kolekciją pristato Lilija. Keli šios kolekcijos paltai buvo eksponuojami ir konferencijos metu. Taip pat pranešimo metu pristatyta ir atgimstanti avalynės gamintojo profesija. Pristatyti Karaliaus Mindaugo PMC absolventai, kurie savo kuriama avalyne garsėja visoje šalyje.

„Dalyvavimas konferencijoje – tai puiki galimybė supažindinti mokytojus, mokinius ir jų tėvus su galimybėmis įgyti profesiją. Šios konferencijos metu pristatėte atgimstančius senuosius amatus – siuvėjo, avalynės gamintojo, dailiųjų tekstilės dirbinių gamintojo, kirpėjo ir tt. Siekiame, jog jaunimas apie senuosius amatus nemąstytų stereotipiškai, jog tai pasenę ar neįdomu. Mes pristatėte, kiek senieji amatai leidžia atsiskleisti kūrybiškumui, kaip įmanoma, pasitelkiant amatą, sukurti šiuolaikiškus, madingus, vienetinius ir originalius gaminius,“ – pasakoja karjeros konsultantė J. Matulevičienė ir priduria, jog kasmet siuvėjo profesiją renkasi vis daugiau motyvuotų ir savo prekės ženklus kurti norinčių žmonių.

Anot L. Glambaitės, siuvėjo profesija atveria plačias galimybes saviraiškai. Absolventės dažniausiai susikuria individualias įmones ir įgyvendina savo pačių kūrybines idėjas. Įgijus šią kvalifikaciją galima ne tik kurti verslą, bet ir dirbti siuvimo įmonėse, individualiose siuvimo ateljė, bendrose Lietuvos ir užsienio šalių įmonėse.

Pranešimus konferencijai rengė Prienų rajono, Jiezno gimnazijos ir kitų respublikos mokyklų mokytojai, ugdymo karjerai specialistai.  Pranešimus taip pat skaitė Lietuvos nacionalinio kultūros centro tautodailės specialistė Asta Valiukevičienė, Kauno tautinės kultūros centro direktorė Vilija Kepežinskienė, Skulptorius Nerijus Kisielius, dailininkė keramikė Skirmantė Bogdanskienė ir kiti pranešėjai.

Dalintis su draugais: