Prisijungėme prie pilietinės akcijos „Konstitucija gyvai“

2019 m. spalio 22 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre buvo minima pilietinė akcija „Konstitucija gyvai“. Paskaitą apie pagrindinį šalies įstatymą Gimnazijos skyriaus vienuoliktokams ir būsimiesiems Sporto klubo paslaugų darbuotojams vedė istorijos mokytojas Dainius Varnas. Mokiniai aptarė, kiek Konstitucijoje kalbama apie prigimtinę žmogaus teisę – orumą ir teisę į jį. Taip pat kalbėta ir apie vieną svarbiausių ir aktualiausių tarptautinių dokumentų – Europos Sąjungos pagrindinių teisių chartiją.

Paskaitos metu mokiniai susipažino su Konstitucijoje deklaruojamomis nuostatomis, aktyviai išsakė savo pilietinę poziciją teisės į orumą klausimais. Tikime, jog pagrindinis paskaitos tikslas – ugdyti bendruomenės pilietiškumo principus, supažindinti mokinius su Konstitucijoje deklaruojamomis nuostatomis, formuoti deramą mokinių supratimą bei požiūrį į pagrindinį šalies įstatymą buvo sėkmingai pasiektas.

Lietuvos Respublikos Konstitucija – 1992 m. spalio 25 d. referendumu priimtas pagrindinis Lietuvos valstybės įstatymas. Šiai dienai paminėti Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras inicijuoja Pilietinę akciją „Konstitucija gyvai“. Džiaugiamės galėję prie jos prisidėti Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre.

Dalintis su draugais: